TMC2209 BTT i RAMPS 1.4

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: TMC2209 BTT i RAMPS 1.4

Post autor: Stanley_B »

stan pisze: czy poprawnie rozumiem obliczanie tej wartości dla _CURRENT
Spróbuj puścić np. pół godzinny wydruk i macać silniki. I słuchać, co gdzie i jak gra. I ściskać, dotykać.
Jeżeli nemy są średnio/dobrze ciepłe, to ok. Jeżeli lekko parzą, to już nie OK.
Na Trigorilla w delcie kiedyś tam ustawiłem 2209 jak weszły na rynek, CHYBA 1V potkiem i latają do tej pory. Nie ma przeskoków, echa ani innych artefaktów.

Do tego testy forumowej kostki. Z marszu możesz porównać jakość z wynikami z forum.
Twoja konstrukcja zawsze jest inna, niż moja czy kolegów. Moja delta wytrzymuje z mokrym i ciepłym palcem w porcie USB, spokojnie 90 mm/s przy 8-bitowym Trigorilla.
Teraz z 2209 mam święto lasu. Mogę spać na biurku obok drukarki i dobrze śnić. A ona tylko cicho mruczy...
Żona też nie narzeka.
Awatar użytkownika
stan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:48
Drukarka: Up! Plus 2

Re: TMC2209 BTT i RAMPS 1.4

Post autor: stan »

@Stanley_B: dzięki za info i cieszę się,że żona już nie narzeka. Mój cel jest podobny ;)
Pytanie nadal moje jest aktualne: czy dobrze obliczam _CURRENT w mA? Czy takim wzorem się kierować?

Wstępnie ustawiłem wszystkie silniki na tą samą wartość 222 (zgodnie z obliczonym wzorem). Musiałem zwiększyć moc dla Z bo nie chciał mi stół podjeżdżać powyżej jakieś wysokości. teraz już śmiga ok góra/dół.

nadal mam dylemat co do osi X i Y, sam ekstruder filament poprawnie ciągnie więc chyba tam jest ok.
Up! Plus 2 (rama), SKR Pico, Klipper, Titan + e3d v6
Ceranthor
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2020, 16:39

Re: TMC2209 BTT i RAMPS 1.4

Post autor: Ceranthor »

A mam pytanie czy zrobiłeś wszystko dokładnie tak jak przy użyciu TMC2208 w poradniku czyli z RX TX i rezystor 1 kOhm oraz przelutowanie tych pinów?
Awatar użytkownika
stan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:48
Drukarka: Up! Plus 2

Re: TMC2209 BTT i RAMPS 1.4

Post autor: stan »

Nic nie musiałem przelutowywać. Jedyne co musiałem zrobić to rozgałęźnik z rezystorem tak aby pin UART rozgałęział się na RX i TX. Żadnych pinów nie musiałem modyfikować. Przejrzyj ten wątek, koledzy nawet foty wrzucili :) Na razie wszystko u mnie działa - czyli chyba skonfigurowałem ok ;) w razie pytań pisz :)
Up! Plus 2 (rama), SKR Pico, Klipper, Titan + e3d v6
Ceranthor
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2020, 16:39

Re: TMC2209 BTT i RAMPS 1.4

Post autor: Ceranthor »

Ja ogólnie obawiam się trochę konfiguracji tego. Jakbyś mógł jakoś podesłać twoją konfigurację lub opowiedzieć jak to skonfigurować ponieważ mam ramps 1.4 i nie mam wyświetlacza ani nic używam starego kompa który cały czas jest podłączony. Jestem jeszcze trochę nowy w te tematy zbudowałem własną drukarkę jakoś miesiąc temu a drukuje od 2.5 roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”