Silnik krokowy

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Przemek123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2022, 08:22

Silnik krokowy

Post autor: Przemek123 »

Witam kolegów.Naszukałem się jak sobie poradzić z podmianą silnika ale nic z tego nie wyszło.Czy może ktoś ma jeden albo 2 silniki o takich parametrach:RB step motor 42shdc4043Z-22B. Jest to silnik z tevo tarantula.Potrzebuję nawet 2 sztuki.To będzie do osi Z.Jeśli nie macie to uprzejmie proszę o pomoc w dobraniu zamiennika o takich samych parametrach aby nic nie trzeba było zmieniać w oprogramowaniu.Dziękuje.
annon
Postów w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: Silnik krokowy

Post autor: annon »

Jeśli dobrze pamiętam to jest 1,5A, 1.8 stopnia. Ja w swojej tarantuli zamówiłem silnik 1,5 A wysoki na 40 mm i podmieniłem go z tym na osi Y. Tym sposobem miałem dwa takie same silniki na oś Z. Jeśli chcesz zrobić dual Z na dwóch Stepach to i tak musisz firmware drukarki zmienić.
Przemek123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2022, 08:22

Re: Silnik krokowy

Post autor: Przemek123 »

Tak masz rację.Tylko ja w jednej tevo zrobiłem oś z na dwóch silnikach sterowanych z jednego stepsticka poprzez rozgałęziacz.I to działa.Wolny stepstick chciałbym wykorzystać z czasem na drugą glowicę.(ale to jeszcze za wcześnie dla mnie).Dlatego tu zapytałem żeby bardziej dopasować inny silnik bo bardzo potrzebny.A cholernie ciężko zdobyć taki sam numerek.Ale tu chyba zrobię tak że poszukam silnika 1.5A,1.8 stopnia i najwyżej prąd znamionowy niech będzie inny.Bo na tevo jest 2,7v a taki jakiś znalazłem to jest na prąd znamionowy 3,6v.ale to chyba uda mi sie podkręcić na stepstick z mierniczkiem usiąde.Chyba
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5844
Kontakt:

Re: Silnik krokowy

Post autor: dziobu »

Przemek123 pisze:poszukam silnika 1.5A,1.8 stopnia i najwyżej prąd znamionowy niech będzie inny.Bo na tevo jest 2,7v a taki jakiś znalazłem to jest na prąd znamionowy 3,6v.ale to chyba uda mi sie podkręcić na stepstick z mierniczkiem usiąde.Chyba
Zanim coś uszkodzisz to poczytaj sobie czym jest prąd i czym jest napięcie. A wystarczy nawet jak na początek ograniczysz się do sprawdzenia jakie toto ma jednostki żebyś wiedział co piszesz i co tak na prawdę ustawia się na stepsticku potencjometrem.

Dwa silniki w osi Z spokojnie możesz podpiąć przez rozgałęziacz. Ta oś nie jest zbyt wymagająca.
Jeśli nie chcesz grzebać w firmware to musisz dobrać silnik który ma odpowiednią ilość kroków/obrót (w tym wypadku - 200). No i wysokość (konkretnie to długość), żeby mechanika pasowała. Prąd ustawisz potencjometrem ale DOPIERO gdy zapoznasz się z uwagą powyżej.
morf, panWiadr0
Przemek123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2022, 08:22

Re: Silnik krokowy

Post autor: Przemek123 »

Dziekuję bardzo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”