Filament 3DActive - opinia subiektywna

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 1
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: tomek_3100 »

Co do 3dactive... Przerabiam do dość dużo. Jak na moje jest jakby mniej śliski z zewnątrz... A przynajmniej tak to sobie tłumaczę. Na tronxy jakoś idzie w miarę(bowden 30 cm) , na poprzedniej z prawie metrowym bowdenem i prostym pojedynczym ekstruderem była bieda. Nie miał siły pchać...
Przy Direct dual drive i volcano zapier...
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 11
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: cyfron »

Pytanie czy warto? Ostatnio kupiłem Colorfill w cenie 45/kg a jakość nieporównywalnie lepsza.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: japim »

Drukuje 3dactive bezbarwnym wszystkie moje modele latajace i idzie bez problemu. Kupuje tylko bezbarwne bo najlepiej się kleją i nie ma ryzyka ze coś z barwnikiem nie pyknie. Drukuje od 200 do 230 i nie ma z nim absolutnie żadnego problemu. Szary i bialy to najbardziej problematyczne i nie polecam. Kiedyś męczyłem sie z 3kg szarego colorfill - do 215 bylo Ok. Później barwniki się rozkładały i dysza zatykała się co chwilę sądzą.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
ArkadiuszWernicki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2021, 20:11
Drukarka: Creality Ender 3
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: ArkadiuszWernicki »

Abys pisze:Ale... to numer 1 w Polsce :rotfl2: nie ma lepszych..
No może i są numer 1 ale nie napisali w czym. Napisane jest, że tolerancja średnicy +/-0,03mm. Tyle deklaracja. A ja biorę filament do ręki, odcinam kawałek, mierzę i w danym miejscu mam 1,61 a jak obrócę filament o 90 stopni to otrzymuję np. 1,72 albo 1,68, albo 1,65. Ten filament mógłby zastąpić maszyny losujące. Że nie wspomnę o bąbelkach gazu w przeźroczystym filamencie oraz o jakichś czarnych śmieciach w nim.
Mógłby ten filament być za mały, ok, ale niech ma stały wymiar. Może być nieco owalny, ok ale niech ta owalność się nie zmienia o 0,1mm.
Załączniki
3DActive, biały PLA, 1.75mm
3DActive, biały PLA, 1.75mm
3DActive, przeźroczysty PLA, 1.75mm
3DActive, przeźroczysty PLA, 1.75mm
Asica10
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2020, 21:14

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: Asica10 »

Zamówiłem poraz kolejny filament od 3D Active, tym razem kolor turkusowy/ocean. Filament przyszedl w nowym poduelku, a jakie było moje ździwienie jak po dokonaniu pomiarów średnica była miedzy 1.72 a 1.77mm ( wczesniejsze rolki innych kolorów były od 1.6 do 1.8mm.
Czy ktoś z Was zamawial w ostatnich dniach filament od 3D Active i moze zmierzyć srednice ( w szczególności interesują mnie te szpule co zapakowane są w nowe pudełko.
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 255
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 126

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: lukk »

Kupiłem ostatnio rolkę marmurkowego białego PETG. Pierwsza wtopa - na pudełku napisane PLA :) Próba druku - elastycznością i wiązaniem warstw i nitek zachowuje się mocno jak PETG. Niestety - szybko zatkana dysza 0.4mm, problem ciągle się powtarza. Producent nie był w stanie stwierdzić na pewno czy dostałem PLA czy PETG, ale że prawdopodobnie ktoś mógł zamienić naklejkę na produkcji. Chociaż 2 problemy w jednym (zamieniona naklejka i wysyłka akurat tego materiału dla kogoś kto zamawiał PETG) wydają się mało prawdopodobne.
Na temat problemu zatykania dyszy - producent twierdzi, że do marmurkowych filamentów powinno się stosować >=0.5.
Od tego czasu druknąłem jakieś doniczki w trybie wazy na dyszy 0.8 i drukowały się OK (ustawienia jak do PETG, czyli 230C dysza i 70C stół).
Zmierzyłem teraz średnicę - 1.67-1.72mm.
Załączniki
doniczka.jpg
rastula
Postów w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2023, 16:16
x 1

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: rastula »

Może ja mam twoje PetG...bo opisane jako )LA i w 215 nie idzie drukować...

Przygodę z drukowaniem zacząłem od PLA 3DActive Jasny Szary i wszystko było OK. Fajny kolor do modeli i prototypów bo ładnie widać szczegóły...

No to kupiłem Biały Marmur...produkcja 04.07.2023...czyli prosto z fabryki.

dzieki temu "g£#nu" poznałem doglebnie budowę hot endu i sztukę wymiany dyszy.... clogging na maksa za każdym razem ...

jakże ja byłem zły...:(
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: Jarewa »

Ale jak to przedwczoraj wyprodukowane a wczoraj drukowane, byłeś bezpośrednio w fabryce kupić??
morf, RevanitaPL
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 586
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 237

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: Rozarh »

Może to była "data przydatności do zużycia"? :)
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 255
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 126

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: lukk »

rastula pisze: 06 lip 2023, 05:11 dzieki temu "g£#nu" poznałem doglebnie budowę hot endu i sztukę wymiany dyszy.... clogging na maksa za każdym razem ...

jakże ja byłem zły...:(
A na jakim rozmiarze dyszy to próbowałeś drukować? Jeżeli na 0.4 to tak jak pisałem wyżej, uderzałem do nich i twierdzą, że te ich filamenty marmurkowe trzeba drukować na dyszy >=0.5mm.
Odkąd napisałem tamtego posta to w sumie przedrukowałem już prawie całą rolkę tego materiału (już na dyszy 0.6 i większych) i w zasadzie jest ok. Zachowuje się jak PETG, wytrzymałość jest w porządku, a efekt wizualny - zależy do czego, ale czasem ten marmurek naprawdę fajnie się przedstawia. Nie próbowałem jeszcze drukować na 0.5.
Przy cenie 57zł za 1.1kg PETG z efektem marmurka to chyba i tak skuszę się na kolejną rolkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”