Filament 3DActive - opinia subiektywna

Zapisy, próbki, testy.
xpytonx
x 3

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Postautor: xpytonx » 23 maja 2019, 23:01

Dostałem nowy filament:)

Poprosiłem o inny niż czarny, obojętnie jaki tylko PLA.

Był drobny problem weryfikacji bo mi nazwy ulicy zmienili z PRL'owskich na "normalne" ale to wszystko trwało 1 e-mail więcej... (ogólnie trwało to ze 2 tygodnie ale z mojej winy bo miałem totalny zawrót głowy - z strony 3D Active był bardzo dobry kontakt) ogólnie wymianę oceniam na pozytywną mimo że filament kupiłem w listopadzie chyba, może początkiem grudnia... i nie było problemu z reklamacją. (wysłałem zdjęcia.. zapytali czemu tak późno dałem im znać... i od razu poprosili o adres wysyłki nowego filamentu)

Mam nadzieje że nowy filament przeleci bez problemu i była to jakaś jednorazowa "buba" bo żółty przeleciał bez problemów....

Odnoszę wrażenie że te filamęty są bardziej kruche i mniej elastyczne... ale jednak twardsze ... ale potwierdzę to za kilka szpul...

Mam zapas z DD ale prototypy lecę po "taniości"...
Awatar użytkownika
cyfron
Drukarka: Alfawise U30
x 19
Kontaktowanie:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Postautor: cyfron » 24 maja 2019, 00:02

Są twardsze i odrobinę bardziej kruche niż Ekofilament ale za to lepiej spajają moim zdaniem. Jakość niestety losowa jak widać. Od 3DActive mam jeszcze srebrny, złoty i biały. Dwa pierwsze są w miarę ale biały na tyle słabo trzyma wymiar, że czasami widać to na wydruku, zwłaszcza jak jest większa pionowa ścianka.

Wróć do „Testy filamentów”