Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 10
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: S3b »

anraf1001 pisze: PS. Marek nie wydawaj ASA w takim kolorze. Błagam :D
Ej no nie jest tak źle :) Kolor ciekawy :D
Właśnie puściłem u siebie próbny wydruk z tego koloru i powiem szczerze, że jest spora różnica na plus w stosunku do białej próbki, którą otrzymałem wcześniej.
Wydruk puściłem na ustawieniach jakie miałem do białego +5st. na głowicy. Drukuję dość szybko jak na swoje standardy i ścieżki wyglądają o niebo lepiej niż na białym, którym drukowałem max 40mm/s. Efekt końcowy pokażę jutro bo wydruk będzie trwał całą noc.
Filament w kolorze copper wg. mnie mniej agresywnie pachnie od białego:)

Tym razem rolka była zapakowana próżniowo i filament zupełnie nie strzela w czasie topienia.
Ta partia zdecydowanie mi się bardziej podoba :good:
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 10
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: S3b »

Wydruk skończony.
Sam materiał absolutnie bez zarzutu. Wszelkie niedoskonałości to już wina samej drukarki/slicera.

Głowica: 235st
Stół: 83st + dimafix
Prędkości: 30-60mm/s
Warstwa: 0,2mm
Dysza: 0,4mm - szerokość scieżki - wszystko 0,42mm
Załączniki
20171005_073950.jpg
20171005_073919.jpg
20171005_073904.jpg
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: jagus »

O widzę że kolega drukuje separator wiórów mam tyle że z petg działa i to nawet nieźle przydałby się ino troszkę większy ale nie narzekam trzeba tylko uważać by nie było jakiś większych kawałków (w moim przypadku drewna) bo otwory lubią się zatykać ale to nie problem ja go podłączyłem do wiadra 5L i to dość twardego i warsztatowy karcherek zrobił kuku wiaderku :) musiałem skleić dwa razem i teraz jest ok.
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Berg »

Ja mam takie podsumowanie ASA. Zdjęcia, uwagi, przygody z piekarnikiem, wrzucałem wcześniej. Da się z niego drukować. Jest trudniejszy w druku od ABS+, łatwiejszy od zwykłego ABS.
Domyślam się, żę dla Marka, po to nam to wysłał próbki, ważny jest też biznesowy kontekst. Nie kupię tego materiału, nie widzę na razie sensu. Pod każdym względem jest gorszy od świetnego ABS+.
Trzeba teraz jakoś udowodnić, że faktycznie jest znacząco lepszy w kontakcie z czynnikami atmosferycznymi. Tak że powiedzmy, pierwszy etap testów potwierdza, że materiał nadaje się do druku. Coś tam pewnie nie tak było z wilgocią tylko.
Ale czy ma sens jako materiał do specjalnego zastosowania. To dopiero czas pokaże. Wystawiam na zewnątrz próbki z różnych materiałów. Zobaczymy za pół roku lub więcej.
A może trzeba oddać do jakiegoś labu, uczelni by przyspieszyli nieco działanie warunków atmosferycznych.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Berg »

Jeszcze jedna rzecz ma znaczenie. Jak wygląda ASA DD na tle ASA konkurencji. W tym celu zamówiłem właśnie konkurencję :P.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: SQ9KRD »

A którą konkurencję zamówiłeś??
Ja używam F3DFilament i jeśli DD wypuści w fajnej cenie to śmiało wybiorę DD
- mniejszy skurcz
- niższa temp druku
- chyba mniejszy zapach ( ale ja to już nic nie czuje )
- liczę też na ciekawą gamę kolorystyczną
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: dziobu »

A ja kupię ASA. Nawet jestem skłonny zebrać kolekcję kolorystyczną bo tych wydruków na pewno nie będę malował.
Normalnie korzystam z ASA od FF (ApolloX) i nie widzę jakiś zasadniczych różnic w stosunku do tego od DD. Do testów dostałem kolor biały co w tym wypadku jest chyba tylko wadą. Czarny i szary od FF wyglądają dużo atrakcyjniej, a biały jest nijaki. No jak to biały; nie przepadam za tym kolorem. Ale sam materiał drukuję na tym samym profilu i w zasadzie części są wymienne. Wytrzymałość, sztywność, wykończenie - ja tam różnic nie widzę.

ASA jest zdecydowanie najlepszym/jednym z najlepszych materiałów do druku technicznego (w tym takiego co ma pracować latami w jakiś urządzeniach). Oczywiście o ile w filamencie, ASA to ASA a nie jakieś tam coś tam ;) Ale tego w dwa tygodnie nie da się sprawdzić.

(nie porównam z ASA od F3D bo jakoś tak się zawsze składa że przy zakupach zapominam albo nie ma tego co chcę ;/)
Awatar użytkownika
Uran
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:40
x 23

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Uran »

Czas na podsumowanie testów.

Materiał bardzo podobny do ABS+.
:!:Rozpuszczalność - tak jak w przypadku ABS aceton bardzo dobrze sobie radzi z nim
:!:Podatność na obróbkę - zachowuję się jak ABS+
:!:Zapach przy drukowaniu - w moim odczuciu bardziej intensywny od ABS
:!:Skurcz - tak jak przy ABS wiec porównując do PET-G całkiem spory
:!:Drukowanie - bezproblemowe, żadnych "strzałów z głowicy", dobrze przywiera do szklanego stołu do tego dimafix i nic ich nie rozdzieli :D.
:!:Temperatury - benchy jak widać na filmiku przy głowicy 235C i stole 90C komin dostaje za dużej temperatury. Dodam że nadmuch 100% NIE powoduję żadnej kruchości przy moich próbach.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=LHzpBXAqk9g
Większe powierzchniowo wydruki nie prezentują żadnych artefaktów jeśli chodzi o temperaturę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: Artu »

Wszystkie ustawienia jak poprzednio... zmienił się tylko kolor, którego nie odważył bym się nazwać "copper" :mrgreen:
Załączniki
IMG_20171006_140803.jpg
IMG_20171006_140748_crop.jpg
IMG_20171006_140723_crop.jpg
IMG_20171006_135647_crop.jpg
IMG_20171006_135623_crop.jpg
IMG_20171006_135605_crop.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Devil Design ASA RC1 - Wasze opinie

Post autor: anraf1001 »

Wydrukowałem dzisiaj ciało Groota. Nwm dlaczego ale kolor Copper kojarzył mi się bardziej z drewnem.
Co ciekawe mimo chłodzenia ustawionego na 75% nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.
20171006_223553.jpg
Ps. Nie zwracać uwagę na głowę. Była drukowana kilka miesięcy temu na Graberze. Została umieszczona na zdjęciu tylko do celów ilustracyjnych :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”