PET-G Fiberlogy

Zapisy, próbki, testy.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Czyli co grzac do ilu 120 i ciagnac ? Czy gdybym mial ptfe to od strony ekstrudera bedzie widac rurke ? Bo nigdy tego nie rozbieralem raz tylko przylepil mi sie filament w rurce blisko ekstrudera po tym jak wyciagalem filament
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Kopytko »

nawet 105 i 100. ciągnąc najlepiej kombinerkami trzymając ekstruder ,żeby nie wyrwać. JEżlei wszystko jest ok to będzie widac ładne odbicie dyszy, jak ptfe jest rozwalone to się to nie uda , przynajmniej mi nigdy wtedy nie wychodzi, bo się urywa w miejscu gdzie tworzy sie ten 'zbiorniczek".

i kolejno filmy jak pokazują gdzie i co się je :) Jednak to tylko instrukcje jak zrobić cold plug, a Ty musisz zweryfikować stan rurki ptfe bo na 99,99% ją masz.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=hBkTeXxcFi8


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=g8uvh6kvr54
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

No dobra pokombinuje choc dziwi mnie to trochę bo ta drukarka ma moze kilkanascie godzin pracy za soba i raptem jeden wydruk dwugodzinny z petg wiem ze to chińszczyzna ale zeby az tak :-)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Kopytko »

StudioKamar pisze:No dobra pokombinuje choc dziwi mnie to trochę bo ta drukarka ma moze kilkanascie godzin pracy za soba i raptem jeden wydruk dwugodzinny z petg wiem ze to chińszczyzna ale zeby az tak :-)
Może być tak że człowieczek z CH. nie przyciął idealnie łącznika, to standard, dlatego najlepiej już kup sobie z 2metry rurki 2/3mm ptfe i mlecznej, nie tej krystalicznej.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Wygląda to tak ze pociagne i pusci filament na jskies 20 30 mm ale wyjac całkowicie go nie moge gdzieś sie zahacza
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: mcxmcx »

To znaczy że masz przerwę i że nie chodzisz odpowiednio.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Hotend i. Tak bede zmienial na E3D V6 ale do tego czasu musze z tym sie uporac bo z czegoś musze wydrukować elementy do ulepszen
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Yorg 68 »

StudioKamar pisze:. Tak bede zmienial na E3D V6 ale do tego czasu musze z tym sie uporac bo z czegoś musze wydrukować elementy do ulepszen
He, he - jak się nie uporasz to drukowaniem się nie przejmuj.
Drukarki mi obecnie "stoją" za koszty wysyłki druknę co będziesz potrzebował - no problem...
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

A to bardzo mnie to cieszy bede pamietac.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Kopytko pisze:
StudioKamar pisze:No dobra pokombinuje choc dziwi mnie to trochę bo ta drukarka ma moze kilkanascie godzin pracy za soba i raptem jeden wydruk dwugodzinny z petg wiem ze to chińszczyzna ale zeby az tak :-)
Może być tak że człowieczek z CH. nie przyciął idealnie łącznika, to standard, dlatego najlepiej już kup sobie z 2metry rurki 2/3mm ptfe i mlecznej, nie tej krystalicznej.
Tak wyglądała rurka po wymontowaniu i odcisk filamentu z cold pulla. Powymieniałem wszystko mam nadzieję że prawidłowo i jutro pokombinuje . Ostatnio używałem filamentu fluo i wydaje mi się że faktycznie widać jak by wpływał między głowice a rurke jakby PTFE za krótka była. Nie wiem to moja pierwsza wymiana więc zdam relacje jak poszło.
Załączniki
IMG_20180202_194641.jpg
IMG_20180202_194556.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”