PET-G Fiberlogy

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Kopytko »

To jest strona dyszy czy łącznika?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Dyszy
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Kopytko »

Pokaz zdjecia tego lacznika z obu stron.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Tutaj jest od strony ekstrudera tamten koniec jest w hotendzie
Załączniki
IMG_20180203_143522.jpg
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Kopytko »

To teraz jak bedziesz docinal nowa rurke to na taka dlugosc aby po wcisnieciu jej w lacznik od stronu dyszy wystalwala z 0.3 do 0.5 mm. Jak skrecisz wszystko to dysza ja lekko skompresuje tworzac dobre polaczenie. Najlepiej skrecac z włożonym wiertlem w calosci lub prosty drut 2mm. Dzieki temu calosc bedzie dobrze skrecona w osi a teflon sie poprawnie ulozy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Hm skrecic już skręciłem ale nowa rurka wystawała faktycznie odrobinkę. Rozgrzałem wszystko i skręciłem niewiem na ile idealnie współosiowo ale jeszcze nie drukowałem w PETG żeby powiedzieć czy to to. W PLA drukuje bardzo dobrze
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Jeszcze jedno małe nawiązanie do tematu. Po poskręcaniu wszystkiego głowica powinna być dokładnie wkręcona do oporu w hot end czy między kołnierzem głowcy a hot endem może być mała szparka ?? Bo na filmie o czyszczeniu głowicy który Kopytko przytoczyłeś było żeby zostawić minimalną szparę między głowicą a hot endem która pozniej powinna zostać czy należy wszystko podokręcać tak żeby jej nie było ??
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: McKee »

Ma być odstęp.
Przy okazji: warto też blok grzejny zaizolować termicznie (taśma kaptonowa, tkanina z wełny mineralnej (?) - tak jest w starszych makerbotach, lub "koszulka" z silikonu (kupiona lub zrobiona własnoręcznie)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

No widzisz to dobrze zrobilem zostal delikatny odstęp a poprzednio go nie bylo
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Mam do Was małe dopytanie w tym temacie choć może ogolnie w temacie PETG choć z Fiberlogy właśnie teraz korzystam. Chodzi mi o pierwszą warstwę jak robicie ? Osobiście trochę czytałem i ogladałem i znane mi są własności przywierania PETG do podłoża tak że podłoże odłazi z wydrukiem dlatego osobiście stosuje wysokość pierwszej warstwy 0.32 ale podniesioną na 120% i 105% szerokość nominalnej warstwy. Co do temperatur kwestia zależy od filamentu ale ciekawiło mnie jak wysoko kładziecie pierwszą warstwę. Osobiście przy tych ustawieniach wychodzi mi ona bardzo fajnie choć mimo podniesienia nadal mam dość sporą słoniową stopę czy to wynika z tego że PETG się tak rozpływa ? Po drugie pytam dlatego że diabelnie ciężko mi oderwać te wydruki pożniej od CoroPada który sam w sobie jest znany z tego że czasem trzyma za mocno. Próbowałem też kombinacji z klejem jako czynnikiem miedzy podkładką a wydrukiemżeby lepiej odłaził ale mi to się wogole trzymać nie chce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”