PET-G Fiberlogy

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Hejterro »

Ja do PET-G najpierw czyszczę szkło jakimś specyfikiem do mycia szyb i następnie psikam trochę lakieru do włosów. Trzyma odpowiednio mocno przy stole nagrzanym do 60 stopni. Odchodzi lekko po wystudzeniu stołu. Coropada/Buildtaka nigdy nie używałem. Warstwę pierwszą mam na 0.3mm i stosuję 200% szerokości warstwy. Stopa słonia lekka jest, ale zbytnio to nie przeszkadza. Lepiej stopa słonia niż odklejony wydruk po kilku godzinach druku.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

Hejterro pisze:Ja do PET-G najpierw czyszczę szkło jakimś specyfikiem do mycia szyb i następnie psikam trochę lakieru do włosów. Trzyma odpowiednio mocno przy stole nagrzanym do 60 stopni. Odchodzi lekko po wystudzeniu stołu. Coropada/Buildtaka nigdy nie używałem. Warstwę pierwszą mam na 0.3mm i stosuję 200% szerokości warstwy. Stopa słonia lekka jest, ale zbytnio to nie przeszkadza. Lepiej stopa słonia niż odklejony wydruk po kilku godzinach druku.
A to się akurat zgadza. Jak miałem zaczynać druk części do AM8 to kombinowałem smarując klejem CoroPada tak jak polecali np na Youtube ale mi to jakoś kijowo trzymało. raz nawet odjechał mi wydruk po 6 godzinach minutę przed końcem i wtedy stwierdziłem że daje sobie z tym odpust
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Berg »

PET-G bardzo przyjemnie się klei do Didafixa. Nic nie trzeba kombinować, bardziej rozmasowane, czy tak by ledwo dotykała pierwsza warstwa, jak kto lubi, trzyma w każdych warunkach i sam odpada po wystudzeniu.

w Lume+ i K8400 mam Buildtaka, psikam po nim tak samo dimafixem albo Hegron żelem. potem ew. zmywam wodą.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

rafaljot pisze:PET-G bardzo przyjemnie się klei do Didafixa. Nic nie trzeba kombinować, bardziej rozmasowane, czy tak by ledwo dotykała pierwsza warstwa, jak kto lubi, trzyma w każdych warunkach i sam odpada po wystudzeniu.

w Lume+ i K8400 mam Buildtaka, psikam po nim tak samo dimafixem albo Hegron żelem. potem ew. zmywam wodą.
A mam tu akurat niedaleko dystrybutora dimafixa musze sprobować.

A z racji tego że nie chciał bym uświnić całej drukarki pryskając można to to na szmatkę i wetrzeć w stół ??
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: McKee »

StudioKamar pisze:A z racji tego że nie chciał bym uświnić całej drukarki pryskając można to to na szmatkę i wetrzeć w stół ??
Tylko proszę się nie śmiać - "wynalazek" doczekał się upgrade'u ale te stare zdjęcia mi się podobają:
http://www.mojreprap.pl/viewtopic.php?f ... 314#p77314
Szczelne było, prowadnic nie usyfiło, drukarki też nie.
StudioKamar
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: Berg »

Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: FlameRunner »

StudioKamar pisze:A z racji tego że nie chciał bym uświnić całej drukarki pryskając można to to na szmatkę i wetrzeć w stół ??
Jest też Dimafix Pen - z gąbkowym aplikatorem.
StudioKamar
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

FlameRunner pisze:
StudioKamar pisze:A z racji tego że nie chciał bym uświnić całej drukarki pryskając można to to na szmatkę i wetrzeć w stół ??
Jest też Dimafix Pen - z gąbkowym aplikatorem.
A widzisz i to jest coś czego mi potrzeba :) Pomijając fakt że to to na innych temperaturach holerka chodzi.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: FlameRunner »

Innych temperaturach?
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: PET-G Fiberlogy

Post autor: StudioKamar »

No na stronie producenta jest jakaś wzmianka o tym że pracuje na innych temperaturach i jest faktycznie przesunięcie około 10 stopni w górę wiesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”