Filament 3DActive - opinia subiektywna

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: artusiek »

Jeśli można się wtrącić ... do zażartej dyskusji ... miałem 3 szpule ... jak każdy inny , parametry trzeba było dobrać i jakoś się drukowało . Teraz w szafce leżą różne , głównie PLA i trochę ABS ( PETG poszedł na przyłbice ) , czasem wydruk lepszy , a czem trzeba dopieścić . Tak myśle , że jak ktoś chce mieć super powtarzalne parametry to są dwa wyjścia
1. Profesjonalna drukarka z filamentem dedykowanym
2. Drukować na swojej , ale kupić dużo filamentu z jednej serii ( 10 kg to nie jest dużo :D )
I w tym jest zabawa by się udał wydruk ...
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 2
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: ethanak »

Jest trzecie wyjście: kupić filament. Wyjdzie taniej niż zabawa z 3da.
Może komuś tam się udało, ale nie będę ryzykował 50 PLN tylko po to aby stwierdzić, że udało mi się zapchać dyszę 1mm (autentyczne). Jakoś DD wychodzi taniej.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: Abys »

Niektórzy może czerpią przyjemność z tego ;)
Lubią mieć po kilka profili PLA na różne kolory, kto co lubi :)
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
czosnyk1
Postów w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 07 lut 2020, 19:15
x 13

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: czosnyk1 »

Przedrukowałem kilka kilogramów PLA od 3DActiv i jak dla mnie jakiejś ogromnej tragedii nie ma. Przy cenie 49zł za 1.1kg. całkiem dobrze sprawdza się przy wydrukach przemysłowo-użytkowych, gdzie wygląd nie jest tak ważny. Chociaż przy dobrze dobranych parametrach można osiągnąć całkiem dobre efekty. Największy problem to zaniżona średnica, ale przynajmniej na całej długości szpuli, więc wystarczy flow podbić.
Załączniki
Żółwik z PLA od 3DActiv
Żółwik z PLA od 3DActiv
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: Abys »

Ale jeden kolor?
Oni potrafią mieć różnice w zależności od koloru, partii,..
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: Pjoter »

Jakbym miał mieć podstawowe kolory PLA (powiedzmy 3 kolorów) w dwóch zestawach, do druków "technicznych" i "ładnych", do tego kilka kolorów (kolejne 3) to pierdółek ozdobnych, i do tego taka sama mieszanka PETG... to bym utonął w szpulach :D
Drukarka ma operować w taki sposób bym się nią nie przejmował. W slicerze wybieram profil i materiał, do drukarki wsadzam odpowiedni materiał, wybieram plik z karty, pilnuje pierwszej warstwy i w tym momencie mogę od drukarki odejść na czas trwania wydruku. Nie może być tak że nie wiem czy za chwilę się dysza nie przytka, nie może być tak że muszę dla każdej szpuli PLA wykonywać kalibrację.
A powiem nawet więcej, im ktoś więcej drukuje tym materiał lepszy jakościowo powinien kupić. Czemu? W momencie gdy dużo drukujesz nie możesz marnować czasu (główne ograniczenie druku 3D). Każdy błąd wynikający ze złego materiału lub niepewnego sprzętu to starty czasu i/lub pieniędzy. Przy wydrukach 10-20h (a to wcale nie są wielkie wydruki, ot zwykły uchwyt "Ludzik LEGO" na papier toaletowy) i wadze elementu 200-300 g, zatkana dysza pod koniec wydruku, to strata 250g materiału i konieczność przedrukowania kolejnych 250g. Chytry płaci 2 razy :P
Abys, rydz, McKee, seler1500
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 11
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: cyfron »

Każdy swoje zdanie ma, więc i ja wtrącę swoje 3 grosze. 3DActive może nie jest filamentem najwyższych lotów ale tak jak napisał czosnyk1 tragedii nie ma. Trochę tego przepuściłem już przez dyszę i jeszcze nigdy nie zdążył mi się klog. Największym mankamentem tego filamenty jest nietrzymanie wymiaru na całej długości, ale do zastosowań "przemysłowych" spokojnie się nadaje. Co ciekawe PLA 3DActive po wydrukowaniu ma dla mnie lepsze właściwości mechaniczne niż DD, tzn IMHO jest wytrzymalszy - to oczywiście tylko moje subiektywne spostrzeżenia.
Tak na marginesie to ostatnio moim ulubionym PLA jest stajnia HMF :)
bleble6300
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2020, 02:48
x 1

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: bleble6300 »

Ma ktoś sprawdzone ustawienia na ten Filament, aby nie nitkował i nie ciągnął się po całym wydruku? Drukarka: Ender 3.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: Pjoter »

Skalibruje profil na materiale od polecanego producenta. Tyle powinno wystarczyć aby ogarnąć retrakcję.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
bleble6300
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2020, 02:48
x 1

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: bleble6300 »

W pewnym momencie używając tego fillamentu zaczęły się problemy z ekstruzją, niesklejone warstwy itp. zacząłem kombinować z różnymi opcjami na łódce, po 3 łódce, dałem większy flow i temperaturę. Moim oczom ukazały się 4 czarne twarde obiekty na wydruku, wystają ponad wydruk...
Załączniki
2.jpg
1.jpg
Ostatnio zmieniony 09 paź 2020, 13:10 przez bleble6300, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”