Filament 3DActive - opinia subiektywna

Zapisy, próbki, testy.
xpytonx
Postów w temacie: 4
Posty: 85
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:20
x 26

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: xpytonx »

Dostałem nowy filament:)

Poprosiłem o inny niż czarny, obojętnie jaki tylko PLA.

Był drobny problem weryfikacji bo mi nazwy ulicy zmienili z PRL'owskich na "normalne" ale to wszystko trwało 1 e-mail więcej... (ogólnie trwało to ze 2 tygodnie ale z mojej winy bo miałem totalny zawrót głowy - z strony 3D Active był bardzo dobry kontakt) ogólnie wymianę oceniam na pozytywną mimo że filament kupiłem w listopadzie chyba, może początkiem grudnia... i nie było problemu z reklamacją. (wysłałem zdjęcia.. zapytali czemu tak późno dałem im znać... i od razu poprosili o adres wysyłki nowego filamentu)

Mam nadzieje że nowy filament przeleci bez problemu i była to jakaś jednorazowa "buba" bo żółty przeleciał bez problemów....

Odnoszę wrażenie że te filamęty są bardziej kruche i mniej elastyczne... ale jednak twardsze ... ale potwierdzę to za kilka szpul...


Mam zapas z DD ale prototypy lecę po "taniości"...
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 11
Posty: 1421
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: cyfron »

Są twardsze i odrobinę bardziej kruche niż Ekofilament ale za to lepiej spajają moim zdaniem. Jakość niestety losowa jak widać. Od 3DActive mam jeszcze srebrny, złoty i biały. Dwa pierwsze są w miarę ale biały na tyle słabo trzyma wymiar, że czasami widać to na wydruku, zwłaszcza jak jest większa pionowa ścianka.
Awatar użytkownika
lazer00
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2019, 10:52
Lokalizacja: Zakopane
Drukarka: Anet A6
x 30

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: lazer00 »

Rok temu, jakby jakość 3DActive byłą lepsza. Drukowałem z różnych kolorów i nie było problemów.
Teraz na szybko zamówiłem czerwony, czarny i niebieski. No i rozczarowanie. O ile czerwony drukuje naprawdę dobrze, to czarny nie jest czarny, tylko lekko transparentny, a niebieski to już tragedia. Nadaje się do śmietnika. Dysza zapchana co kilka minut.
Szkoda kasy, nerwów i czasu, bo tak jak piszą koledzy to jest loteria.
Abys
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 2
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: kamilxxg »

Z 3DActive to problem jest taki, że ludzie wyciągają opinie po przedrukowaniu zestawu startowego na małych szpulkach albo np 2-3 szpulach 1kg i wtedy 3Dactive jest (można zalosować):
  • Bardzo dobry jak za cenę, drukuje się bez problemów
  • Zapycha dyszę, nie trzyma wymiaru, koloru, same problemy itp
I takie opinie zdarzają się nieprzerwanie, komuś drukuje się super białym a potem kupi znowu biały trochę później albo z innej partii i nagle jest problem a inna osoba ma wręcz przeciwne wrażenia z drukowania tego filamentu.

Śmiem twierdzić, że jakość teraz jest taka sama jak rok, czy dwa lata temu i dorównuje kontroli jakości producentów chińskich drukarek. Czyli po prostu występuje rozrzut jakości, ktoś kupi czerwony i jest ok a ktoś nie może nim drukować.

Ja np już chyba ponad rok temu drukowałem z czerwonego, który wtedy był transparentny, miał masę bąbelków i mam go do teraz bo mimo, że nauczyłem się nim drukować dobierając odpowiednie parametry to szkoda mi czasu na niego.

Czarny też miałem (zakupiony ponad rok temu) i miał wtedy ładny kolor... gdy nie stawał się matowy i nawet przy temperaturze w zakresie PET-G nie było do końca dobrze, wykluczam wahanie temperatury bo ten filament testowałem w kilku konfiguracjach sprzętowych, na blok nic nie wieje itp poza tym tylko z jedną rolką miałem taką sytuacje.

Finalnie po przeliczeniu kosztów biorąc pod uwagę złe szpulki wychodzi trochę taniej niż np DD, z którym to nie miałem jeszcze żadnych problemów. A jeśli chodzi o cenę to z tych tańszych zawsze jest Plast-Spaw i Colorfill, które wydaje mi się, że są lepsze jakościowo niż 3DActive ale nie wiem czy miałem z nimi szczęście czy rzeczywiście lepiej trzymają jakość.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: poharatek »

Nie wiem, czy coś się przez ten ponad rok zmieniło z filamentami 3DActive, ale moje napoczęte szpule se leża na warsztacie jak niemy wyrzut (i w końcu będę musiał zebrać się w sobie i je na hasiok wyciepać ;)), bo odkąd zmieniłem ekstruder na taki z dociskiem na śrubach, nie da rady nim drukować z powodu pływającej średnicy.
Natomiast to, co się zmieniło - to na rynku pojawiło się całkiem sporo tanich, bezproblemowych filamentów i argument o cenie filamentów 3DActive po prostu nie ma już racji bytu.
cyfron
bleble6300
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2020, 02:48
x 1

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: bleble6300 »

Ja kupiłem pierwszy raz filament tej firmy o kolorze srebrnym i stwierdzam, że jakoś jest bardzo zła. Cały czas mam problem z retrakcją, na wszystkich projektach masa nitek. Próbowałem już różnych ustawień i dalej nic, nitek nie da się pozbyć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: dziobu »

@bleble6300

Jak ja widzę Twoją opinię w tym wątku:
  • Trochę ogólników: jest,
  • Potwierdzone umiejętności: brak,
  • Konkrety: brak,
  • Zdjęcia: brak.
  • Wiarygodność: zero.
morf, Pjoter, FlameRunner, rydz, Abys
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: morf »

@dziobu, dodaj jeszcze
Liczba postów poza tym tematem: 1
Pjoter
Done is better than perfect.
bleble6300
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2020, 02:48
x 1

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: bleble6300 »

Sensowność dwóch powyższych komentarzy: zerowa
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Filament 3DActive - opinia subiektywna

Post autor: dziobu »

Potrafisz to jakoś uzasadnić?
Abys, Andrzej_W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”