SILK testy

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: SILK testy

Post autor: marek91 »

Jeśli materiał puchnie po wytłoczeniu zazwyczaj oznacza to za niską temperaturę, tak dzieje się na wytłaczarkach, nie zaobserwowałem tego u siebie na drukarkach. Podkręćcie trochę temperaturę na głowicy i dajcie znać jaki jest tego efekt.

Co do nazw kolorów, nie sugerujcie się nimi, takie nazwy były na próbkach barwników - tylko tyle.
Nie wszystkie z tych kolorów wejdą do produkcji (wchodzi 7 z 10) i nazwy też ulegną zmianie.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: SILK testy

Post autor: Cosik »

A ja też potwierdziłem, że na 255C ten sam druk szedł lepiej, więc też było mu "za zimno".
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: SILK testy

Post autor: seler1500 »

315 stopni i nadal puchnie ;)
tak, mam miedziany blok
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: SILK testy

Post autor: Abys »

247C puchnie, jeszcze bardziej nitkuje. Im wyższa temperatura tym ekstruder ma ciężej, popiskuje..
Przy 220C mogę drukować, z drobną nitką w jakimś miejscu. Pokombinuje jeszcze z prędkościami.
Jedyny filament który ma taki objaw, może na 280C to będzie silk? :)
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: SILK testy

Post autor: seler1500 »

Puściłem 3dbenchy na 275, jestem ciekaw efektu :)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: SILK testy

Post autor: dragonn »

IMG_20200928_195119.jpg
Zdjęcie nie najlepsze ale udało mi się rozwiązać mój problem z przytkaniem. Zmieniłem heatbreak w moim Dragonie z high flow na zwykły. SILK ewidentnie nie lubi się z high flow i ma tendencję do przytkania (co widać na kostce całkiem po lewej którą dorzuciłem do porównania, też była drukowana z dwoma słupkami obok).
Miedzy słupkami zostają jeszcze jakieś farfocle ale to szczegół do dopracowania retrakcją.
Potwierdzam również obserwację Cosika - 255 to optymalna temperatura w moim przypadku.
Dodatkowo na słupkach powyżej kostki gdzie szybkość wydruk mocno zwolniła i wbiło chłodzenie na 100% materiał staje się fajny matowy. Można powiedzieć że zachowuje się na odwrót niż PLA - wysoka temperatura i wolny wydruk powoduje mat, a na pewno nie jest to niedogrzanie materiału bo słupki trzymają się mocno.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 5
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: SILK testy

Post autor: S3b »

Silk okazał się być bardzo wymagającym materiałem w moim przypadku :) Nawet TPU udawało mi się łatwiej ogarnąć na moim bowdenie 70cm :D
Częsta retrakcja sprawia częściowe przytykanie się głowicy. Nie zatyka się totalnie i na dalszych warstwach wydruk potrafi wrócić do normy. Jak dotąd nie udało mi się wydrukować pokazywanego tutaj szmoka w zadowalającej jakości. Materiał u mnie nie daje się drukować zupełnie w temperaturze poniżej 220st. najlepiej jak dotąd na 255st. ale dziś pójdę jeszcze wyżej. Rozważam też rozkręcenie głowicy i złożenie na innych komponentach, ale to będę w stanie zrobić dopiero w przyszłym tygodniu. Nie spodziewałem się ze ten filament będzie aż takim wyzwaniem.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: SILK testy

Post autor: cardjunk »

testowane na enderze 3, bowden, v6 od trianglelab.

Optymalne parametry druku: 235stopni, retrakcja 5/60
Prędkość druku detali: 60mm(obrysy 36mm)
IMAG1872.jpg
IMAG1871.jpg
Nitkowanie prawie nie występuje po przekroczeniu 2mm retrakcji, prędkość prawie nie ma wpływu. Ogólnie retrakcję dobrać łatwo :thumbup:

Kilka testów wytrzymałościowych:
IMAG1865.jpg
IMAG1867.jpg
IMAG1870.jpg
Mechanicznie filament zachowuje się podobnie jak PLA impact czy petg; warstwy są mocno sklejone pomimo 50% nawiewu(jedna turbinka 5015)
Haczyk przy przy próbie maksymalnego rozwarcia, prawie osiągał kąt prosty, natomiast nie łamał się tylko rozwarstwiał wewnątrz wydruku, zewnętrza ścianka nie odkształciła się plastycznie
120407816_637030600333402_4103054596362428682_n.jpg
120448502_343723423533774_5524757919111866465_n.jpg
Wiadomości o puchnięciu filamentu zainspirowały mnie do przetestowania szczelności wazy:
IMAG1861.jpg
IMAG1862.jpg
IMAG1863.jpg
IMAG1877.jpg
IMAG1879.jpg
trzymałem ją dobę wypełnioną wodą, nigdzie widocznej kropli, wydaje mi się także, że ścianki nie były zawilgocone. Puszczę jeszcze ten sam g code ze zwykłego peta, jakby się okazało, że druga waza nie będzie szczelna to byłoby to coś.

zwykle wydruki w załącznikach, zdjęcia moje czyt. fatalne ale nawet nie miałem jak ich doświetlić.

uwagi: filament faktycznie ładnie ukrywa warstwy, natomiast bardziej rzucają się w oczy szwy czy jakieś lokalne defekty(co w sumie idzie w parze)
filament nie wymaga jakichś mocno sprecyzowanych parametrów druku, przyjmie szeroki zakres temperatur, retrakcji, prędkości, chłodzenia.
gdy zmieniałem temperaturę druku z 235 do 240, 245 występowało rzadkie przeskakiwanie ekstrudera.
Załączniki
IMAG1888.jpg
IMAG1886.jpg
IMAG1885.jpg
IMAG1884.jpg
IMAG1882.jpg
IMAG1881.jpg
IMAG1875.jpg
IMAG1874.jpg
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: SILK testy

Post autor: adziaki »

To teraz kilka słów ode mnie.
Kolor jaki otrzymałem do testów to GOLD.
Ten gold to bardziej żółty niż typowy gold, ale wygląda ciekawie i od razu rzuca się w oczy.
Na początek średnica, tutaj bez zastrzeżeń. Mierzone w kilku miejscach i na mojej suwmiarce (gdzie błąd pomiarowy to 0,02 mm) pokazuje 1,74 - 1,76 mm.
Jeśli chodzi o sam materiał to swoją łamliwością/elastycznością przypomina bardziej PET-G niż PLA.
Jak wiele osób zauważyło filament puchnie po wyjściu z dyszy, piszę tu o puchnięciu podczas manualnej lub ekstruzji "na sucho".
SILK bardzo dobrze trzyma się stołu!
U mnie akurat szkło i dimafix w sztyfcie.
Stolik grzeje do 60 stopni i nigdy się nic nie podwinęło czy odkleiło, a sam wydruk ciężko było oderwać, gdy jeszcze do końca nie ostygł.
Nie zauważyłem również nitkowania, a drukowałem na tych samych ustawieniach co dla PLA, jedynie temp. na głowicy trochę wyższa.
Warstwy są bardzo dobrze połączone (wydruki głównie na 220 st. i taka temp. wydaje mi się najbardziej optymalna), a nadmuch w moim przypadku był ustawiony na 50% mocy.
Najdłuższy wydruk jak do tej pory to wazon, który drukował się przez 16h - bez zacięć, czopowania głowicy czy innych problemów.

-----------------------------------------------------------------------------

"-na jakiej drukarce były prowadzone testy" -> drukarka konstrukcji własnej
"-zastosowane temperatury druku" -> 210 -240, najlepiej drukowało się przy 220
"-prędkość" - > 45 mm/s
"-parametry retrakcji" -> długość: 3mm, prędkość: 20 mm/s

Poniżej kilka zdjęć z wydruków, parametry jak powyżej przy warstwie 0,2 mm:
0.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
Moje pierwsze ogólne wrażenie jest takie, iż SILK wydaje się być materiałem jednym z najłatwiejszym do druku, a także bardziej wytrzymałym mechanicznie niż PLA.
Drukuje bardzo dużo z PLA (głównie DD) i widzę, że taki SILK to może być ciekawa alternatywa dla klasycznego PLA pod warunkiem, że cena nie zabije :)
Czekam zatem na ten materiał, gdy będzie już w sprzedaży, żeby przetestować go w bardziej ekstremalnych warunkach...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8907
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: SILK testy

Post autor: dziobu »

Krótkie podsumowanie opinii o nowym materiale:
  • działa,
  • nie działa,
  • fajnie leci,
  • nie leci,
  • zatyka dyszę,
  • najlepiej drukować w 225 stopniach,
  • masakra z retrakcją,
  • puchnie,
  • nie puchnie,
  • retrakcja spox,
  • najłatwiejszy do druku
  • trudny w druku,
  • najlepszy efekt w 255 stopniach.
Nie jestem pewien czy to Marek chciał dostać :D
dragonn, morf, adziaki, Olson
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”