Devil Design "marmurek", wersja beta 1 - wrażenia

Zapisy, próbki, testy.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: McKee »

rafaljot pisze:a jakoś nie zauważyłem tego wątku.. hmm.
aaaaa, bo to na sąsiednim forum: http://fabrykator.pl/board/viewtopic.ph ... 4&start=40
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: anraf1001 »

Dotarł do mnie marmurek. :D Co prawda mi przypomina bardziej szary z dodatkiem kurzu ale OK niech będzie.
Drukuje się przyjemnie tak jak ze zwykłego PLA.
20170505_143728.jpg
No dobra wiem Marvin nie do końca wyszedł, ale to wina słabego chłodzenia u mnie w drukarce ;)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: emartinelli »

Dzisiaj i do mnie zawitała poczta z przesyłką :)
Nie wiem co wy macie z tym marvinem, ale tez wydrukowałem.

Wszystkie wydruki: 200C, warstwa 0,2

Niestety zdjęcia komórką więc rewelacji nie ma, na dodatek w Marvinie podbiłem kontrast w Gimpie bo słabo było widać warstwy.
Samo tworzywo drukuje się bardzo fajnie, mostki super, spajanie bardzo dobre, ale ten kolor... mi on się nie podoba. Ilość i wielkość tych paproszków, jak już ktoś wspominał, bardziej przypomina kurz niż celowe jego wmieszanie. Przy porównaniu do marmurku Spectrum to wypada niestety blado. Cały pic to zgrabne dobranie z jednej strony barwnika bazy a z drugiej ilości i wielkości drobinek a tych powinno być co najmniej dwa razy więcej i dwa razy większych. Poniżej fotki wydruku pomnika (http://www.thingiverse.com/thing:96006) na tym samym gcodzie ze Spectrum i nowego DD. Moim zdaniem tej wersji nie ma co wprowadzać do produkcji :(
Załączniki
IMG_20170505_201051.jpg
IMG_20170505_200934.jpg
IMG_20170505_170514.jpg
IMG_20170505_170423.jpg
McKee, WillingMagic, anraf1001
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: TDI-CAD »

A już myślałem, że ten po lewej to DD z innej partii ,-)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: Berg »

ale ten po lewej to mi bardziej na blady granit wygląda a nie marmur. Dla mnie DD wygląda lepiej.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 6
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: marek91 »

Emartinelli, na razie jesteś w zdecydowanej większości :)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: dragonn »

Pierwszy Marvin, wyszedł tak średnio, możliwe że warstwa 0,08 to za mało ale wrzucam go z innego ciekawego powodu:
P4050027.JPG
P4050026.JPG
Szczególnie polecam zerknąć na zdjęcie z tyłu, trochę za początkiem uszów zwiększyłem temp z 200C na 220C, ewidentnie jakość się poprawiła.

Co do samego materiału, odcień jego bardzo mi się podoba, dodałbym tylko więcej tych czarnych punktów.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: McKee »

Takie pytanie mam: jak dostaniecie/kupicie nowy filament to od razu drukujecie tych Marvinów?

... bo ja myślałem (i zwykle tak robię), że należy wydrukować kostkę do kalibracji (nikt zdjęć nie pokazał ani o parametrach zmiany 'flow' względem 'normalnego' PLA nie napisał), a potem wieżyczkę z gradientem temperatur zwykle się drukuje, żeby ocenić najlepszą temperaturę dla danego materiału.

(Tylko niech się ktoś nie obrazi ... jeżeli lubicie licytować się który Marvin jest lepszy, to nie przejmujcie się ;) - ja się tylko tak głośno zastanawiam ;)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: dragonn »

McKee Niby masz rację, ale jak widzę że Marvin wychodzi dobrze to po co kombinować?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5870
Kontakt:

Re: Devil Design "marmurek" - wrażenia

Post autor: dziobu »

McKee pisze:Takie pytanie mam: jak dostaniecie/kupicie nowy filament to od razu drukujecie tych Marvinów?

... bo ja myślałem (i zwykle tak robię), że należy wydrukować kostkę do kalibracji (nikt zdjęć nie pokazał ani o parametrach zmiany 'flow' względem 'normalnego' PLA nie napisał), a potem wieżyczkę z gradientem temperatur zwykle się drukuje, żeby ocenić najlepszą temperaturę dla danego materiału.
Ja tak robiłem. Tylko że 75% plastików wychodziła OK "od kopa" a przybywało mi jakiś bezużytecznych śmieci testowych. Dużo lepiej jest wydrukować coś konkretnego - jak będzie ładne to już masz coś fajnego. Jak brzydkie - poprawiasz i masz. A kostka, nawet jak widwyjdzie, jest do niczego.
Ja dla odmiany drukuję magnesy na lodówkę; część wychodzi średnia bo to testy, ale w kupie na lodówce wyglądają świetnie. Jak przyjdzie paczusia to się pochwalę zestawem jaki mam (bo to same filamenty "tropikalne" ;))

Ale ogólnie to masz rację, tak się powinno robić ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy filamentów”