Jak przechowujecie swoje drukarki?

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
gwidon777
Postów w temacie: 4
Posty: 275
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: gwidon777 »

Jak zwykle nie wiem w jakim dziale zamieścić post.
Ostatnio po przeprowadzce stwierdziłem, że mając 5 drukarek trzeba je jakoś zorganizować.
Zmontowałem sobie taki stojak na którym mieszczą się 4 drukarki gotowe do drukowania.
https://www.youtube.com/watch?v=mSrkmonDORk
Stojak zrobiony z profili stalowych 30x30x1,5 oraz płyt meblowych. Dodatkowo nad każdą drukarką (oprócz Endera, ponieważ jest zabudowany) umieściłem diody LED.
Każda drukarka ma osobne, sterowalne gniazdko. Póki co podświetlenie zapala się przy włączeniu drukarki ale planuję je przerobić na osobne sterowanie.
Sterowanie gniazdkami i oświetleniem jest realizowane za pomocą sterownika Sterbox. Wiem, ze to trochę przerost formy nad terścią ale kupiłem tego Sterboxa jako używanego w niskiej cenie.
Ps. nie śmiejcie się z obudowy Endera. Robiłem ją dawno temu i nie chciało mi się jej poprawiać bo działa. A że wygląda jak wygląda i ma dziury tu i tam to już inna sprawa.
Tu jeszcze w trakcie montażu.
20210827_134755_1.jpg
Tuchajbej, Pjoter, arkomania.pl, dziobu
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 585
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 236

Re: Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: Rozarh »

Stojak bardzo ładny i efektowny.

Zastanawia mnie tylko ilość drukarek z (prawie) identyczną mechaniką? Na co ci ich tyle? Wzsystkie mają kinematykę kartezjańską i jeżdżący stół?

Jakbym miał mieć kilka drukarek to wolałbym mieć każdą innego typu: CoreXY, delta, direct, bowden, stały stół (voron 2.4). no i różne rozmiary blatów...

Fakt, że na takiej półce by się to już tak nie prezentowało, ale zawsze to większe możliwości zabawy :)
gwidon777
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: Berg »

Rozarh pisze: Wzsystkie mają kinematykę kartezjańską i jeżdżący stół?
Widocznie coś w tym jest ;)
gwidon777
gwidon777
Postów w temacie: 4
Posty: 275
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: gwidon777 »

Oprócz Endera kupuję to co jest na wyprzedaży :) Chciałem poznać trochę drukarki. Ender był pierwszy (nowy), później Geeetech A20M - był tani (powystawowy) i ma dwa extrudery i głowicę mieszającą. Później Sunlu S8 - (też powystawowa...) ma wielkie pole robocze w porównwniu do poprzedników a na końcu Zmorph - pierwsza droga (jak była nowa) drukarka, którą próbuję ulepszyć ale jak narazie trochę ją chyba popsułem.
Prusa to była pierwsza bardziej świadomie kupiona drukarka. Miała pracować podczas kiedy będę ulepszał Sunlu i Zmorpha.
Teraz rozglądam się za Zortraxem... Też używanym. Ogólnie drukarki lubię mieć i na nich drukować. To jest piękny widok, kiedy wszystkie pracują na raz ale chyba mam ich już za dużo (Geeetech stoi już chyba rok). Może którąś sprzedam albo zbuduję drugi stojak :) Może jakoś znajdę sobie miejsce na rynku i zacznę drukować komercyjnie ale nie chcę konkurować z kimś kto ma Endera, Anycubica i tanią żywicówkę i ogłasza się jako "farma drukarek 3d".
Rozarh
gwidon777
Postów w temacie: 4
Posty: 275
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: gwidon777 »

Rozarh pisze:Stojak bardzo ładny i efektowny.
I dziękuję.
Miał być użytkowy. Wszystko sterowane zdalnie dzięki czemu mogę puszczać wydruki nawet leżąc sobie w łóżku :P Już nie raz tak było, że późno w nocy kończyłem modelowanie i wrzucałem do druku i na rano było gotowe (albo na rano za kilka dni). Jedyny minus kiedy muszę zmienić filament ale to już za droga zabawa. Kiedyś kupię sobie Patelle 3.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: dziobu »

Fajny widok jak jest czysto :D U mnie się lekki syf zrobił ale jak sprzątnę to zaraz syfi się ponownie ;/
gwidon777
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: Pjoter »

Ładnie to wygląda, zazdroszczę miejsca. Myślałeś może o tym aby zamiast zabudowywać pojedyncze drukarki zabudować cały stojak? I 4 drzwiczki aby móc dorwać się do pojedynczej drukarki bez zbyt dużego mieszania powietrza? Dzięki temu powinno być łatwiej utrzymać "czystość" na regale - chodzi mi o kurzenie się prowadnic łożysk.
gwidon777
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
gwidon777
Postów w temacie: 4
Posty: 275
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: gwidon777 »

Pjoter pisze:Ładnie to wygląda, zazdroszczę miejsca. Myślałeś może o tym aby zamiast zabudowywać pojedyncze drukarki zabudować cały stojak? I 4 drzwiczki aby móc dorwać się do pojedynczej drukarki bez zbyt dużego mieszania powietrza? Dzięki temu powinno być łatwiej utrzymać "czystość" na regale - chodzi mi o kurzenie się prowadnic łożysk.
Pomyślałem. Mogę bez problemu dorobić ścianki pomiędzy drukarkami (dlatego oświetlenie jest dla każdej drukarki osobno) jak i ścianki boczne/przednie/tylne. Podobają mi się mocowania na magnesach neodymowych. Zawsze można je zdjąć i postawić tak, żeby nie przeszkadzały. Wydaje mi się jednak, że nie będzie takiej potrzeby jeśli uda mi się kupić Zortraxa. Wtedy Ender wróci do drukowania z PLA/PET-G.
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Jak przechowujecie swoje drukarki?

Post autor: Stanley_B »

Po prostu maniak bez ograniczeń... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”