OctoPrint na Raspberry Pi B.

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: OctoPrint na Raspberry Pi B.

Post autor: @GUTEK@ »

dragonn pisze:Z sterownikami mam złe doświadczenia, te co testowałem lubiły psuć pliki albo system wywalał BSOD-a przy odpięciu fizycznie nośnika.
Ale to było dawno, może coś się poprawiło od tego czasu.
Dalej potrafi wywalić BSODa.

A co do dostania się do tej karty, to skoro SSH wyłączone proponuje jakiegoś linuxa live i podmontować w nim kartę. Najszybsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: OctoPrint na Raspberry Pi B.

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:Ale to było dawno, może coś się poprawiło od tego czasu.
Zmieniło się dużo. Jak jeszcze miałem NAS który robił backup na ext2 to miałem takie i działały, ale przyznam że były to n-te które testowałem. Teraz nie jestem na bieżąco, ale skoro w czasach Win2000/XP się dało to dziś pewnie też.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OctoPrint na Raspberry Pi B.

Post autor: dragonn »

dziobu pisze: Zmieniło się dużo. Jak jeszcze miałem NAS który robił backup na ext2 to miałem takie i działały, ale przyznam że były to n-te które testowałem. Teraz nie jestem na bieżąco, ale skoro w czasach Win2000/XP się dało to dziś pewnie też.
Właśnie to ja odniosłem inne wrażenie, że wszystkie te sterowniki zatrzymały się na etapie ext2 i ext4 było tam dorobione łatami albo obsługiwane na zasadzie jakieś wstecznej kompatybilności z ext2.
Pooley
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2018, 22:01

Re: OctoPrint na Raspberry Pi B.

Post autor: Pooley »

dragonn pisze:
Pooley pisze:
dragonn pisze:Na karcie pod Windowsem ich nie zobaczysz bo Win nie widzi partycji Linuksowych.
Uzywam OSX, wiec tego problemu byc nie powinno :)
Miewam również wątpliwości że OSX obsługuje EXT4 out-of-the-box :roll:
Fakt, standardowo nie wspiera... niemniej, w czym moze byc problem permanentnym wywalaniem sie octroprint'a? Podziala kilka dni (pare wlaczen Raspberry) i potem zwiecha :/
CR-10S
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OctoPrint na Raspberry Pi B.

Post autor: dragonn »

Zacząłbym właśnie od wymiany kart SD.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: OctoPrint na Raspberry Pi B.

Post autor: kretu »

Pooley jak wyłączasz malinę? Ja miałem kiedyś podobne problemy jak wyłączałem ją poprzez wyciągnięcie wtyczki a nie najpierw wyłączając komendą. Dawno temu o tym czytałem i jak dobrze kojarzę to malina tak ma zwłaszcza w trybie turbo. I są nawet gotowe schematy małych układzików które poprawnie wyłączają malinę w przypadku utraty zasilania.
Pooley
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2018, 22:01

Re: OctoPrint na Raspberry Pi B.

Post autor: Pooley »

W sumie to nie zwrocilem uwagi, bo raz tak, a raz tak, zobacze, na razie potestuje wylaczanie z konsoli, zobaczymy czy cos to zmieni. Ale z tego co pamietam, ostatnio Octo sie wlasnie wywalilo jak wylaczylem 'poprawnie' ale moze mnie pamiec myli, wiek juz nie ten ;)
CR-10S
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”