Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Zi3lu722
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2016, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: własna konstrukcja

Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: Zi3lu722 »

Witam mam pewien problem z drukarką, otóż często niezależnie co drukuje, na jakich ustawieniach, drukarka potrafi się zawiesić podczas wydruku. Dzieje się to najczęściej przy początkowych warstwach np. w ostatnio zwiesiła się na 10 warstwie. Podczas takiej sytuacji wygląda to tak że drukarka normalnie drukuje, a następnie tak jakby zacina się co chwile. Wykonuje ruchy co kilka mm i pomiędzy nimi zawiesza się na chwile (mniej niż sekundę). Następnie drukarce wydaje się że normalnie drukuje lecz po chwili spada temperatura i wyskakuje błąd o za niskiej temperaturze głowicy (spada tylko temperatura głowicy). Podczas takiej sytuacji pomaga tylko odłączenie drukarki od komputera, wtedy drukarka się restartuje. Taka sytuacja występuje rzadko, ale piszę o tym bo trochę mnie to nie pokoi.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: dragonn »

Jaka drukarka?
Spróbuj drukować z karty SD, jeśli drukarka się wyłączy zamiast zawiesić to obstawiam zasilacz lub bezpiecznik polimerowe w RAMPS-ie.
Zi3lu722
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2016, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: własna konstrukcja

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: Zi3lu722 »

Drukarka to samoróbka na projekcie prusa i3. Nie wiem jak to wygląda przy drukowaniu z karty, ale spróbuje i napiszę rezultat za ok.20-30 min
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: dragonn »

Oczywiście odłącz wtedy całkowicie USB.
Zi3lu722
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2016, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: własna konstrukcja

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: Zi3lu722 »

Zacząłem drukować z karty sd i stało się to samo lecz drukarka się zrestartowała. Jeżeli dobrze pamiętam to bezpiecznik polimerowe to są te dwie żółte płytki. Jeżeli o nie chodzi to są one ciepłe, wręcz gorące. Po chwili są chłodniejsze.

https://www.youtube.com/watch?v=sTGC1s2 ... OV10Hsf6wc

Zastanawiam się tylko jeszcze nad jedną rzeczą, dlaczego dzieje się to tylko przy niektórych wydrukach? Przy innych nic takiego się nie dzieje. Ten akurat model to model ręki https://www.thingiverse.com/thing:31331 . To samo działo się przy drukowaniu gwizdka https://www.thingiverse.com/thing:1179160 , a przy innych wydrukach to się nie działo.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: dragonn »

Zacząłbym od wywalenia bezpieczników polimerowych, szczególnie jak są gorące. One są po prostu h** i tyle, wywalić i dać zworkę. Ewentualnie możesz spróbować zaimplementować bezpiecznik samochodowe, da się dostać takie mocowane na przewód.
To że dzieje się to przy niektórych wydrukach jest absolutnie losowe, w sensie widocznie przy tym wydruk ciągnie na tyle prądu że ten bezpiecznik wywala.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: FlameRunner »

A te wydruki, które wychodzą, możesz wydrukować drugi raz? I trzeci? I czwarty?
Zi3lu722
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2016, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: własna konstrukcja

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: Zi3lu722 »

FlameRunner pisze:A te wydruki, które wychodzą, możesz wydrukować drugi raz? I trzeci? I czwarty?
W większości przypadków nie sprawdzałem tego bo nie drukowałem danej rzeczy dwa razy jak za pierwszym się udało. Ale była taka sytuacja kiedy drukowałem jakiś model a następnie trochę go prze edytowałem i wtedy już przerwało.
dragonn pisze:Zacząłbym od wywalenia bezpieczników polimerowych, szczególnie jak są gorące. One są po prostu h** i tyle, wywalić i dać zworkę. Ewentualnie możesz spróbować zaimplementować bezpiecznik samochodowe, da się dostać takie mocowane na przewód.
Spróbuje to zrobić, ale nie wiesz czy nie ma jakiegoś jakiegoś tematu który wyjaśnił by mi na czym polegają te całe bezpieczniki polimerowe. A jeżeli chodzi o tą zworkę to po prostu należy wylutować te bezpieczniki i zamiast nich wlutować jaki przewód łączący te miejsca gdzie były one osadzone.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: dragonn »

Zi3lu722 pisze: Spróbuje to zrobić, ale nie wiesz czy nie ma jakiegoś jakiegoś tematu który wyjaśnił by mi na czym polegają te całe bezpieczniki polimerowe. A jeżeli chodzi o tą zworkę to po prostu należy wylutować te bezpieczniki i zamiast nich wlutować jaki przewód łączący te miejsca gdzie były one osadzone.
Tak, dokładnie o to chodzi.
A o co z nimi chodzi - to są bezpiecznik które same się resetują jak pójdzie przez nie za dużo prądu, niestety są one źle dobrane lub mają złe wartości w Chińskich RAMPS-ach i uruchamiają się zdecydowanie za szybko. Do tego czasem zdarza się tak że drukarka drukuje parę miesięcy dobrze po czym nagle zaczynają wywalać (mówię z własnego doświadczenia).
Zi3lu722
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2016, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: własna konstrukcja

Re: Przerywanie wydruków na początkowych warstwach

Post autor: Zi3lu722 »

Już wszystko rozumiem tylko czy nie może się coś stać z drukarką po wylutowaniu tych bezpieczników? Jeżeli o nie chodzi to są to bezpeczniki x30 uf500 oraz x16 gf 1100.

A jeżeli chodzi o ten bezpiecznik samochodowy to ilu ma to być amperowy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”