Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 3
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: kaworu »

Oj tam, jak się wyczyści wszystko po skończonym wydruku, to potem wystarczy uruchomić, puścić wydruk i sprawdzić czy pierwsza warstwa idzie poprawnie. No i jeszcze jeden plus z octo jest też taki, że jest wygodniejszy w obsłudze niż menu drukarki. No ale tak, niech sobie ludzie drukują jak im wygodnie, jak dla mnie im bardziej bezobsługowe to jest i mniej klikania, tym lepiej. ;)
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: grzybu »

Dla mnie malinka+octoprint ma jeszcze jedną zaletę, czyli możliwość kontroli postępów kiedy jestem poza domem. Druk sobie leci, a ja się mogę połączyć z np. telefonu i rzucić okiem, czy coś się nie porobiło i ewentualnie przerwać wydruk. Do malinki mam zapięty dotykowy ekranik 3.5" więc nie muszę uruchamiać komputera, jak chcę po prostu puścić kolejny wydruk.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 7
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: marek91 »

Wstyd się przyznać ale ja w zasadzie też nie wiem o co chodzi z tym octoprint... :oops:

To jest podłączone pod drukarkę i do netu? Do odpalania drukarki zdalnie?
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: grzybu »

Dokładnie. Instalujesz octoprint na jakiejś maszynie np. malince z wifi i wtedy widzisz malinkę w sieci lokalnej. W przeglądarce wpisujesz jej adres i masz interfejs octoprint gdzie możesz robić upload gcode lub stl, bo cura też tam jest, chociaż tego akurat nie testowałem.
Jak malinkę zarejestrujesz w weaved.com, to będziesz miał zdalny dostęp do niej bez konieczności przekierowywania portów na firewallu etc.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: Domell »

Do tego by się przydał podgląd z kamerki, wtedy nawet z drugiego końca świata można by drukować tylko co to za przyjemność :P
Ja tam lubię patrzeć jak kolejną godzinę druk leci. (Moja żona nie bardzo xD --> drukarka w sypialni hahaha )
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: grzybu »

Tak też mam zrobione. Kamerka podłączona do malinki i nie dość, ze jest podgląd na żywo to jeszcze zapisuje timelapsy ;)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: Artu »

grzybu pisze:Tak też mam zrobione. Kamerka podłączona do malinki i nie dość, ze jest podgląd na żywo to jeszcze zapisuje timelapsy ;)
A może Byś założył nowy temat, i nas oświecił co z czym jak i dlaczego :piwo:
Od razu zapytam, czy taka Raspberry Pi Model A 256MB RAM nada się do tego :roll: Jest bez WiFi, ale można "dołożyć" przez USB...
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Feelfree
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2016, 19:13

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: Feelfree »

Idealnie do octoprint'a nadaje się ta nowa malinka "Zero" za ~40zł. Orientuje się ktoś czy jak mam maline podpiętą to potrzebuje panelu z wyświetlaczem?
Awatar użytkownika
Sławek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:25

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: Sławek »

@Artu, te starocie sobie odpuść :) miałem i kiepsko, teraz mam PI 2+ i jest mega :)

@Feelfree, nie potrzebujesz, łączysz się przez wifi lub lan i masz zarządzenie drukarką przez przeglądarkę :)

Pozdr
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 7
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Kto drukuje "po kablu" i dlaczego?

Post autor: marek91 »

To teraz napiszę coś co zburzy ten idealny świat, wyobraźcie sobie taką sytuację:

Jesteście daleko od domu, środek nocy, odpalacie akpę, szybki rzut oka na drukarkę i odpalacie zdalnie wydruk...

Po chwili coś zaczyna się kopcić i przewody przy extruderze zajmują się ogniem, po minucie płonie firanka itd.

A wy 200km od domu...

Mało brakowało a kiedyś nie sfajczyłbym garażu razem z dwoma samochodami w środku.... jak wychodziłem z mojego garażowego biura to kontem oka zauważyłem ciemny słup dymu, paliły sie kable z grzałki, wyskoczył płomień, do dziś nie wiem jak się to stało, gdyby wtedy wyszedł minutę wcześniej to byłaby lipa na całego :mrgreen:

Może też jakieś zabezpieczenie czy czujnik dymu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”