Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: Marcin.KnD »

Czyli jak podłącze wyjście npn bezpośrednio do ramps zmin i gnd a tylko zasilanie dam 12V to nic nie spalę?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: xyzyx »

Nie kombinuj tylko zrób to porządnie na opto, nie będziesz się cykał że coś spalisz i będzie działało jak należy.
Ja mam u siebie na CNY-17, grosze to kosztuje.
Że też chce Wam się bawić w te dzielniki napięcia i jeszcze to polecać, naprawdę nie warto.
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: Marcin.KnD »

Jako że to NpN to można bezpośrednio do ramps podłączyć, tylko brązowy dać 12V i ustawić. U mnie było jeszcze wymagane ustawienie pullup w firmware dla prawidłowego funkcjonowania

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: remus »

NPN to czujnik gdzie na sygnał idzie GND sterowanie głównie wykorzystane u azjatów w EU daje się PNP gdzie sygnałem jest potencjał.
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: jestan »

dragonn pisze:Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest odpowiednia dioda zennera niż zwykły dzielnik. Bezpieczeniejsze i dokładniejsze.
Ale np taki 7805 to też grosiki, a jeszcze, moim zdaniem, rozwiązanie.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: dragonn »

jestan pisze:
dragonn pisze:Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest odpowiednia dioda zennera niż zwykły dzielnik. Bezpieczeniejsze i dokładniejsze.
Ale np taki 7805 to też grosiki, a jeszcze, moim zdaniem, rozwiązanie.
Nie jeśli mówimy o obniżaniu sygnału a nie zasilania. 7805 to skomplikowany wewnątrz układ który może powodować opóźnienie w pojawianiu się sygnału na wyjściu które najgorzej - może być losowe. Używanie 7805 do obniżania poziomu logicznych sygnałów jest nieprawidłowe i nikt tego profesjonalnie nie robi (a to że czasem działa nic nie zmienia, nadal jest to nieprawidłowe).
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: mobile4you »

kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: kretu »

Tylko Tom zrobił duży błąd przy testowaniu BLTouch bo on powinien pracować w pionie a nie w poziomie.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: McKee »

I jeszcze wielki, wielki minus za "popsuty" czujnik BQ - można było poprosić o kolejny lub dopytać jak go prawidłowo podłączyć a nie robić zakamuflowaną antyreklamę. Z tego co kojarzę Tom właśnie w tym okresie żegnał się z BQ, więc taka "przysługa" wygląda w moich oczach dość podejrzanie (wystarczyłoby poprosić o kolejny czujnik). A już zupełnie inna sprawa ze po prostu chciałbym zobaczyć porównanie tego czujnika z innymi (jedyny w tym teście bezdotykowy czujnik zaprojektowany specjalnie pod drukarki 3D - ciekaw jestem czy i ew. o ile lepszy od innych bezdotykowych).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
asyriusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2019, 21:53

Re: Czujniki zbliżeniowe (indukcyjne, pojemnościowe)

Post autor: asyriusz »

Witam.
Jestem tu nowy wiec na początek pozdrawiam wszystkich.
Kupiłem na aliexpres czujnik P. I. N. D. A
jest to cujnik indukcyjny pinda v2. ma 4 przewody i jest to czujnik indukcyjny z drukarki prusa i3 mk3. Zasilany 5V + brązowy i - niebieski. Pozostałe przewody to czarny i biały. Jest fajny bo mały i idealnie pasuje w mocowanie. Stół to orginał prusa i3 mk2. Z punktami do pomiaru odległości przez czujnik indukcyjny. Kupiłem kiedyś lekko uszkodzony za pare groszy wiec postanowiłem zaadoptować. Pytanie moje jak go podłączyć do rampsa. Do tej pory nie miałem w drukarce czujnika indukcyjnego tylko na zwykłym ends topie działałem. Ktoś pomoże w podłączeniu czujnika i w zkonfigurowaniu marlina? Szukałem tematu na google i na tym forum ale nic pomocnego nie znalazłem. To moja kolejna drukarka którą zbudowałem sam ale tak jak pisałem nigdy nie stosowałem auto lewelingu.. Z gory wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam
Załączniki
IMG_20190109_210417.jpg
IMG_20190109_210421.jpg
IMG_20190109_210425.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”