kamera wi fi (z telefonu) odwrócenie działania czujnika ruchu

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
kampii28
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2019, 10:41

kamera wi fi (z telefonu) odwrócenie działania czujnika ruchu

Post autor: kampii28 »

witam. posiadam drukarkę 3d i wpadłem na taki pomysł żeby zrobic ze starego telefonu kamere (zebym do piwnicy nie musiał latać) no i wszystko sie udało ,ale potem pomyślałem sobie że skoro jest w tej aplikacji opcja czujnik ruchu to ją wykorzystam. i wlaśnie w tym jest problem bo nie wiem jak odwrócić działanie czujnika ruchu (w sensie żeby wysyłał mi smsa/ emaila/wiadomość na mesengerze albo po prostu jakiś sygnał dzwiękowy na urządzeniu które jest połączone z kamerą jeżeli czujnik nie wykryje ruchu (czyli jak skończy się wydruk )

powiedzcie mi też czy to dobry pomysł. może macie jakieś lepsze alternatywy.
"jakby co to mam ograniczony budżet na te alternatywy do 50-70zl"

z góry dzięki za pomoc :piwo:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: kamera wi fi (z telefonu) odwrócenie działania czujnika ruchu

Post autor: dziobu »

Łatwizna.
Niech apka do rozpoznawania obrazu wysyła maila zawsze gdy wykryje naruszenie. Postaw sobie swój lokalny serwer żebyś nie musiał sieci zaśmiecać. Na serwerze piszesz program który sprawdza tegoż maila i resetuje licznik (timeout) zawsze gdy jest coś w skrzynce. Oczywiście wiadomości po sprawdzeniu usuwa. Jeśli przez pewien czas nie będzie niczego, to licznik odliczy swoje i wtedy możesz odpalić jakiś program bądź z tego już wysłać sobie smsa/emaila/wiadomość na mesengerze.
Łatwizna.

:)

btw.
A jak Ci to wykrywanie ruchu działa podczas wydruku małych, wąskich wieżyczek, gdy z daleka głowica wykonuje nieznaczne ruchy?

A na poważniej - jak masz sieć w piwnicy (jakoś telefon się łączy) to kup sobie konwerter RS232<->ETH (RS232<->Wifi) i na PC odpal program monitorujący. Albo postaw obok drukarki urządzenie z RSem i siecią i napisz program który będzie odpytywał drukarki czy ta skończyła i przesyłał to dalej.
Wybacz ale wykrywanie ruchu to bardzo niepewny i idiotyczny pomysł ;) Już nawet badanie dźwięku (wykrywanie np chłodzenia głowicy - stała cz częstotlwiość) będzie pewniejsze. Choć dalej niepotrzebnie skomplikowane :D
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: kamera wi fi (z telefonu) odwrócenie działania czujnika ruchu

Post autor: ndn »

Albo po skończonym wydruku dojechać karetką do jakiejś dodatkowej krańcówki która po zwarciu da alarm lub inną akcję.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: kamera wi fi (z telefonu) odwrócenie działania czujnika ruchu

Post autor: dziobu »

Po co krańcówka - można i w gcodzie pewnie zasterować dowolnym wyjściem.
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: kamera wi fi (z telefonu) odwrócenie działania czujnika ruchu

Post autor: ndn »

W sumie tak. Też zależy jaka drukarka jak np. Ender3 to można dać dźwięk na ten buzzer po skończonym wydruku chyba.
Z tym wysyłaniem maila co napisałeś to chyba lepiej niech ta apka tworzy plik na lokalnym serwerze ftp bo łatwiej sprawdzić czy plik istnieje niż sprawdzać maila a na taką skrzynkę zawsze może jakiś spam przyjść.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: kamera wi fi (z telefonu) odwrócenie działania czujnika ruchu

Post autor: samezrp »

A ja bym poszedł inną drogą, pin PS_ON, jeśli nie używasz do wyłączania drukarki można użyć do wykrycia zmiany stanu. Można też w gcode ustawić stan dowolnego pinu i to wykorzystać do sprawdzenia czy wydruk się skończył dodając linijkę na końcu.
PS_ON o tyle lepszy, że stan się zmieni nie tylko na końcu gcode, ale również wtedy, gdy drukarka dostanie sygnał wyłączenia z powodu błędu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”