Ez share - karta SD z Wi-Fi

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
greg
Postów w temacie: 1
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Prusa MK3S MMU2S
x 57

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

Post autor: greg »

Toshiba FlashAir w Prusie działa bez problemu, jednak wifi w tej karcie działa tylko na 2.4GHz i jest mega wolne, małe pliki wgrywa się w miarę szybko ale jakieś większe zabierają dużo czasu i czasami potrafi zerwać transmisję.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

Post autor: Adinfo »

Karta Ez Share przedwczoraj przyszła (koszt około 68zł). Z tego co zdążyłem sprawdzić - te karty nie obsługują WebDAV - nie działają tak jak Toshiba FlashAir. W dwóch drukarkach ta karta nie została poprawnie wykryta (Marlin 2.0.x Trigorilla i Arduino z Ramps). Podsumowując - eZ Share są dobre do przesyłania zdjęć po WiFI z aparatu cyfrowego, lustrzanki itp. ale nie współpracują "z drukarkami". Kupując ją myślałem, że to jest to samo co Toshiba FlashAir - myliłem się. Domyślnie to stawia swoją sieć WiFi i się w nią wpinamy, nie doszedłem do tego czy to może otrzymać adres z DHCP i być podpięta pod router w domu - do tej chwili nie znalazłem zbyt wiele cennych informacji aby to potwierdzić na 100%, jak coś się zmieni to dam znać. Być może po podmianie firmware na jakiś inny o ile taki istnieje dało by się coś zdziałać co do współpracy z drukarkami 3D.

Podsumowując: ez Share nie działa z drukarkami 3D np. z Marlinem, natomiast działa w aparacie cyfrowym lub lustrzance.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”