ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
ejacek@gmail.com
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2020, 09:32

ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: ejacek@gmail.com »

Siemano. Parafrazując: nie miała baba kłopotu to se czujnik poziomowania stołu kupiła.
Do rzeczy: mam endera 3 na SKR mini E3 V1.2. Do tego czujnik 3d-Touch, i jak to ustrojstwo zmusić do działania.
Przy uruchamianiu drukarki wykonuje test - wysuwa i chowa igłę oraz świeci ciągłym światłem na czerwono.
I to by było na tyle co robi. Wysłanie komendy wysunięcia igły, czy self-testu - zero reakcji.
Wybranie Z-Home - zjazd w dół - igła się nie wysuwa, dysza opiera się na stole.
Podłączałem czujnik pod piny servo i probe, oraz servo i Z-stop, rożne firmware ( min. od teaching tech ).
Kompilowałem firmware zgodnie z instrukcją od producenta płyty - bez rezultatu.

Czyli co - czujnik skopany, czy trzeba zrobić jakieś zabiegi szamańskie ?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1336
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: JGFTW »

ejacek@gmail.com pisze: [...] Czyli co - czujnik skopany, czy trzeba zrobić jakieś zabiegi szamańskie ?
Wydaje mi się, że szamaństwo ;)

Przed założeniem, że jest zepsuty sprawdź dokładnie podłączenie przewodów (czy jest dokładnie wszystko wpiętę) i czy FW jest dobrze skonfigurowany.

Sam montując czujnik w Anycubic i3 mega miałem mega ( ;) ) roboty z tym. Nie jest to IMHO w żadnym stopniu prosty proces.

Kolejną rzeczą jest to, że jest to klon (nie podałeś wersji), a te różnią się bardzo jakością wykonania i opisem - najlepiej sprawdź link z ali w poszukiwaniu dokładnego podłączenia.
ejacek@gmail.com pisze: [...]Kompilowałem firmware zgodnie z instrukcją od producenta płyty[...]
Nie sugeruj się filmikami producenta płytki tylko w pierwszej kolejności opisem podłączenia producenta czujnika.

Oryginalne BLTouch od Antclabs mają dla każdej z wersji dość dokładnie opisane kroki podłączenia w pdfie na ich stronie : https://www.antclabs.com/manual

Jeżeli producent czujnika nie zapewnia instrukcji to sprawdź wersje płytki i zobacz z w/w linka pdfa, który zapewne opisuję co znaczy i kiedy zapala się poszczególny kolor.

Ale z tym, z którym ja miałem doczynienia po włączeniu zasilania sprawdzał połączenie z płytką kilkakrotnie wysuwając i chowając igłę.
Jeżeli był gotowy do pomiaru wysuwał igłę i świecił się na niebiesko.

Zgaduję jednak (ciężko stwierdzić; za mało info), że Twój czujnik raportuję problem z okablowaniem i świecąć się jest w trybie alarmowym - masz złe połączenie przewodów ( zapewne brak komunikacji z płytką)
bltouch.png
źródło: https://www.antclabs.com/bltouch

PS. Pomyliłeś rubrykę mail i nick przy rejestracji ? :D
bryan
Postów w temacie: 4
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: bryan »

Mam dokładnie taką samą konfigurację SKR mini E3 1.2 z 3dTouch od Trianglelabs + Marlin 2.0.1, z tym że u mnie działa.
Sonda podpięta pod złącze serwo + z-stop. Po włączeniu parę razy wsuwa się i wysuwa igła, miga przy tym , a na koniec zapala się na czerwono i czeka na polecenie. Jedyna modyfikacja przy montażu to zastąpienie badziewnych złączy z zestawu przez 3 i 2 pinowe wtyki XH z rastrem 2.54 żeby mocno w płycie siedziały. Te które były od triangli nie dawały gwarancji że będą dobrze siedzieć.
Wg Twoich objawów - masz zasilanie sondy (bo poprawnie robi selftest) , ale raczej nie ma sygnału sterującego - dlatego nie wysuwa się do homingu/ levelingu. Sprawdź dokładnie połączenia w płycie tego kabla z 3 pinami, albo wlutuj 3 pinowy wtyk XH - może masz luźne złącza te konektorki jak do płytki stykowej czy arduino lubią sobie wypadać.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
ejacek@gmail.com
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2020, 09:32

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: ejacek@gmail.com »

Przerobię konektory i zobaczymy czy zabangla. Możesz podesłać mi swój firmware.bin ?
BogdanK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:54

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: BogdanK »

Witam
Czy można prosić o firmware.bin do tego modelu.Mam to samo i nie chce mi to wszystko ruszyć.
bryan
Postów w temacie: 4
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: bryan »

BogdanK
podaj jaką masz konfigurację maszyny (ekstruder, filament sensor, gdzie podpięta sonda (z-stop,sensor)), jakie mocowanie sondy (odległości od hotendu), skompiluję i Ci wystawię. Mój firmware.bin oparty na marlinie 2.0.4.4. jest pod konkretnie zmodowaną maszyne (minibmg, filament sensor, mocowanie sondy petsfang) i małe szanse że będzie pasował każdemu. W weekend pewnie będę kompilował 2.0.5
BogdanK
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
BogdanK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:54

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: BogdanK »

OK dzisiaj przysiądę i wszystko opisze.Dziekuje
BogdanK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:54

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: BogdanK »

Witam
Moja konfiguracja to Ender 3 pro,extruder fabryczny,filament sensor to mikrostyk NC,3D Touch podpięty pod Servos ,czarny i biały kabelek pod End Stop,odległość od Hotendu do 3D Touch 50 mm.Jakby co to dam nr tel na private ,lub moge udostępnić kompa teamwiever.Pozdrawiam
bryan
Postów w temacie: 4
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: bryan »

BogdanK
1 Filament sensor pod jakie złącze?
2 Odległość od hotendu - proszę podaj w X i Y - np -40 -10
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
BogdanK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:54

Re: ender 3 na SKR mini E3 V1.2 + 3dTouch

Post autor: BogdanK »

1 Filament sensor pod PT-Det (1.75)
2 Odległość od hotendu - X i Y - 50,10
Mam jeszcze wyświetlacz TFT 2,4 cała BT v 1.1 czy da się dni tego podłączyć.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”