Podkładka adhezyjna z strukturą.

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
Krychol rc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:24
x 4

Re: Podkładka adhezyjna z strukturą.

Post autor: Krychol rc »

Czyli będzie to blacha ?
Może być, mam magnetyczny stół więc blachę złapie tylko nie jest on idealnie prosty wiec mam na nim lustro i to też do lustra chciałem przykleić coś z strukturą.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Podkładka adhezyjna z strukturą.

Post autor: Pjoter »

Tak, to jest blacha. Chyba mimo wszystko najłatwiej będzie przykleić buildtack na szkło niż przyklejanie blachy malowanej proszkowo PEI. Każde dodatkowe przejście między warstwami, między grzałką w powierzchnią na której drukujesz, działa jak izolator i opóźnia rozgrzanie powierzchni na której drukujesz do temperatury docelowej. Ja na chwilę obecną mam: grzałka silikonowa AC - aluminium 3mm - mata magnetyczna - PEI z powietrzem - blacha - PEI (blacha sprężynowa malowana dwustronnie PEI). Termistor znajduje się tuż przy grzałce. Wcześniej miałem stół aluminiowy MK3 24V - szkło (łącznie tylko dwie warstwy). Tak jak wcześniej na skutek powolnego ogrzewania, szkło (mimo że izolator) rozgrzewałem do 70C (w 5 min) dla PETG, tak teraz wszystko rozgrzewam do 85C (w 2 minuty pokazuje termistor). Opóźnienie w osiąganiu docelowej temperatury przez powierzchnię drukowania jest na tyle duże (ok. 3 minuty) że musiałem modyfikować w slicerze temp i gcode startowy (teraz stół nagrzewam zanim jeszcze zrobie homing osi). Jak dowalisz blachę PEI na szkło a jeszcze gdzieś do tego matę magnetyczną to sądzę że to znacznie wydłuży czas oczekiwania na uzyskanie temperatury docelowej na powierzchni drukowania. Warto też się zastanowić czemu w Prusie MK3S tak a nie inaczej wygląda heatbed.
McKee
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 4
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Podkładka adhezyjna z strukturą.

Post autor: Julian »

Pjoter pisze:No to te same rozmiary są dostępne u trojkątnych :P Właśnie zamontowałem w HEVO i testuję (od początku tygodnia).
Miałem w ręku trianglelab. Wg mnie jest słaba. Jeden z gorszych produktów tej firmy.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Podkładka adhezyjna z strukturą.

Post autor: Pjoter »

Nie mam porównania. U mnie podkładka się sprawdza, musiałem podwyższyć jednak temperaturę stołu. Wydruk ma ekstra fakturę i zdejmuje się go jak na filmach instruktażowych Prusy :D jestem zadowolony i względem szkła była to zmiana na plus
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”