Stół do RatRig V-CORE V2

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Aiyagi
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:37
x 1

Stół do RatRig V-CORE V2

Post autor: Aiyagi »

Witam

Buduję drukarkę zgodnie z projektem RatRig V-CORE V2. Potrzebuję do niego stół 320x320mm. Stół będzie grzany podklejoną grzałką silikonową.
Myślałem o czymś takim z chińczykowa:
stol_ch.jpg
stol_ch.jpg (17.98 KiB) Przejrzano 2153 razy
tylko że ten ma inny rozmiar. I teraz pojawiają się dwie koncepcje. Zrobienie czegoś takiego jak na zdjęciu powyżej bądź przyklejana podkładka magnetyczna.

Pojawił się pomysł zakupu formatki (z aluminium precyzyjnego 6mm) na wymiar i zamontowanie magnesów (rozrysowałem przykładowe rozmieszczenie)
Heated bed v1.jpg
I tu pojawia kilka pytań:
  1. Czy ktoś w Polsce podejmie się wyfrezowania wgłębień pod magnesy i czy to nie okaże się bardzo kosztowne ? (jeśli ktoś wie gdzie to zrobić proszę o informację)
  2. O ile przewymiarować (powiększyć) otwór pod magnesy. Magnesy N35UH będą miały wymiary 20*6*2mm. Obecnie zwiększyłem szerokość i głębokość otworu o 0.1mm.
  3. Jak zamocować magnesy ? Jest jakiś klej który wytrzyma te temperatury a może silikon wysokotemperaturowy ?
  4. W przypadku przyklejanej podkładki magnetycznej czy również brać stół z aluminium precyzyjnego ?
poproszę o Wasze sugestie

Tomasz vel Aiyagi
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Stół do RatRig V-CORE V2

Post autor: Berg »

Tomaszu albo Aiyagi, ciekawe, czemu nie możesz się zdecydować - łatwiej to zrobić po prostu przewiercając blachę alu i wprasować okrągłe magnesy, trzeba tylko zrobić to pasownie. Powiercić można samemu lub zamówić blachę z otworami od razu z lasera.
Ja bym zamówił z otworami odrobinę mniejszymi niż średnica magnesu a potem sam rozwiercił tak by nie dowiercić do końca. Wtedy powstanie od góry taki rant, o który oprze się magnes.
Podklejona grzałka silikonowa z kolei nie pozwoli wypaść magnesom w dół.

Stół Prusy jest zrobiony w taki sposób jak na załączonym zdjęciu ale dlatego, że jest z laminatu i od góry ma obwody, więc nie można było wykonać tak jak opisałem wyżej. Jeśli będzie z alu i grzałka od spodu to nie ma potrzeby robić w ten sam sposób, co Prusa.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Stół do RatRig V-CORE V2

Post autor: mcxmcx »

Ja bym wywiercił dziury w formacie, położył to na szkle "góra do szkła" przejechał klejem po magnesie i wcisnął magnes w dziurę.

Jak się ustabilizuje to masz gładką powierzchnię pod blachę z naklejka.

Silikon RTV będzie ok, zresztą to zależy jak bardzo dokładnie wywiercisz otwory.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Stół do RatRig V-CORE V2

Post autor: Mati »

Nie wiem tylko po co takie kombinacje. W V-Corze drukarka nie wykorzystuje i tak całego rozmiaru stołu, przez co zastosowanie zwykłych klipsów nie przeszkadza w niczym, w przeciwieństwie do drukarek gdzie głowica potrafi dojechać do wszystkich krawędzi stołu.
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Stół do RatRig V-CORE V2

Post autor: seler1500 »

Mati pisze:Nie wiem tylko po co takie kombinacje
wygoda, wybrzuszanie blachy, kiedy jest trzymana tylko na krwędziach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”