Złącze HDMI, jako zasilanie głowicy :O

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Złącze HDMI, jako zasilanie głowicy :O

Post autor: dragonn »

Holgin pisze:Bo taśmy też nigdzie nie usztywniają. padWiadr0 zrobił porządnie z usztywnieniem z blachy i ja poszedłem w jego ślady i jest git - taśma/złącze nie przenosi obciążeń :)
Dokładnie, mam już tak zrobioną taśmę z dwa lata? I pomijając zwarcie grzałki które ją po prostu spaliło to cały czas działa, nawet przetrwała hardkorowe drukowanie przyłbyic gdzie nie dość że głowica zasuwała prawie po całym polu to drukarka biła rekordy w przedrukowanych godzinach. Padły rolki ale taśma cały czas miała się dobrze.
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Złącze HDMI, jako zasilanie głowicy :O

Post autor: Jose »

pol_pl_Lacznik-budowlany-katownik-montazowy-KM1-o-wymiarach-40-x-40-x-40-x-2-0-mm-2299_1.jpg
Do tego dwie śrubki i dwie trytki i wtyczka HDMI full zabezpieczona :roll:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Złącze HDMI, jako zasilanie głowicy :O

Post autor: Pjoter »

Nie po to mam drukarkę 3D by z kątownika składać uchwyt na kabel :D
seler1500, Silvered87, Jose, dziobu, dragonn, FlameRunner
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Holgin
Postów w temacie: 4
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Złącze HDMI, jako zasilanie głowicy :O

Post autor: Holgin »

Jose pisze: Do tego dwie śrubki i dwie trytki i wtyczka HDMI full zabezpieczona :roll:
Nie chodzi o to, czy i jak da się to poprawić, tylko o to, że producent sprzedaje coś co po wyjęciu z pudełka praktycznie skazane jest na nieprzyjemną awarie, a reklamuje to jako fajne, wyjątkowe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 14

Re: Złącze HDMI, jako zasilanie głowicy :O

Post autor: JohnJames »

Holgin pisze:Nie chodzi o to, czy i jak da się to poprawić, tylko o to, że producent sprzedaje coś co po wyjęciu z pudełka praktycznie skazane jest na nieprzyjemną awarie, a reklamuje to jako fajne, wyjątkowe rozwiązanie.
Ale to jest fajne, wyjątkowe rozwiązanie ;)
Nikt takiego nie ma. Czyli jest nowoczesne. Jest estetyczne. Proste - bo wystarczy rozłączyć ładną wtyczkę.
Przez jakiś czas będzie działało. To nie ma znaczenia, że będzie awaryjne. Jedni postarzają produkt, inni robią produkt "fajny" i "nowoczesny".
Zakładając, że nie masz tej wiedzy, którą masz i chcąc sobie kupić "ładną" drukarkę z "nowoczesnymi" rozwiązaniami, nie chciałbyś HDMI? :mrgreen:
Mam do czynienia z chińczykami od 15 lat. Oni nie myślą w taki sposób, jak europejczycy. Im trzeba pewne rzeczy, które dla nas są oczywiste, tłumaczyć, bo ich sposób postrzegania logiki jest nieco inny.
Chińczyk nie myśli abstrakcyjnie (może są takie jednostki, ale idę w statystykę). Oni się skupiają na konkretnym zadaniu i je wykonują.
Kiedyś mi się nawet wydawało, że jak wytłumaczę wszystko dwóm chińczykom, to oni to zrozumieją i będą jakoś przekonywać innych - taka incepcja ;)
I wiesz co? To tak nie działa. Nawet jeśli gruntownie wyszkolisz chińczyka w Polsce, to on wróci do swoich i po dość krótkim czasie przesiąknie tamtejszym sposobem działania.
Sapphire Pro - coś tam dłubię
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Złącze HDMI, jako zasilanie głowicy :O

Post autor: Cosik »

JohnJames pisze:Nikt takiego nie ma. ...
Ale są inne ciekawe rozwiązania, np użycie skrętek. Ze swojego doświadczenia wiem że jak wyłamiesz gniazdo HDMI to już jest kaplica. Najczęściej kończy się to wyrwanymi ścieżkami. No i jest też taka stara zasada, że każdy przedmiot ma swoje zastosowanie, przecież można brać udział Lamborghini Diablo w wyścigu off road. Tylko pytanie jak długo i czy warto ;)
Silvered87, Zepco
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”