Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Mati
Postów w temacie: 7
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Mati »

netzmark pisze:Mam SKR1.3, RRP FW ma port na LPC1768. Ale co wtedy, moduł od BT poprzez EXP1/EXP2 ? Wiadomo jaką ma realną prędkość transmisji na tym ESP12S (czyli 8266) ?
Tak przy okazji, powinienem rzucić Marlina w cholerę i przesiąść się na RRP? Czy to naprawdę kolosalna różnica w działaniu?
Moim skromnym zdaniem - tak. Wygoda i łatwość konfiguracji jak również aktualizacji tego przebija znacząco Marlina. Wydaje mi się też, że łatwiej "wejść" w to niż w Klippera.
Co do prędkości (Mellow Fly E3 RRF, SKR 1.1 oraz Duet 2 Wifi) od momentu kliknięcia "Drukuj" w PrusaSlicer do rozpoczęcia drukowania mija u mnie zwykle kilka do kilkunastu sekund jak druk jest jakiś większy. Często nie zdążę nawet podejść od komputera do drukarki przed rozpoczęciem druku. To już rozgrzewanie stołu i dyszy trwa dużo dłużej.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Berg »

netzmark pisze: Mój wyświetlacz to TFT28 (taki był w Aurorze i jeszcze go nie zmieniłem :-) ) chodzący po uart0 i tego Pannucata do niego nie podepnę raczej.
No niestety te TFT to jest nieporozumienie, w sumie zaawansowane sprzętowo na tyle, że mogły by ogarnąć ładnie wifi, upload i jeszcze parę rzeczy ale soft jest taki, że lepiej to wywalić i wsadzić zwykły tekstowy, z którego można znacznie więcej zrobić, ustawić.
netzmark
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2018, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: netzmark »

Odnośnie prędkości to chodziło mi głównie o prędkość przesyłu danych przez wifi i moduł od BT (taki https://ali.onl/1PIB). To odnośnie ułomności SPI w przypadku Marlina ale i samej "mocy" ESP8266.

Dzięki za info odnośnie RRF, powoli przekonuję się do głębszego rozważenia przesiadki :-).
JGaurora A5 (SKR1.3, Marlin 2.0, TMC2208, BLTouch)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: dragonn »

Duet2 z ESP8266 wyciąga ~500kB/s, nawet duże pliki typu 100MB da się wgrywać tak bez tego że trwa to wieki.
netzmark
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2018, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: netzmark »

No tak ale on ma to ESP na pokładzie i firmware zoptymalizowany...
Ale dzięki za info :-)
JGaurora A5 (SKR1.3, Marlin 2.0, TMC2208, BLTouch)
Mati
Postów w temacie: 7
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Mati »

Dlatego właśnie piszę cały czas o RRF. Na SKRach z wgranym RRF działa to praktycznie równie dobrze jak na Duecie (mam bezpośrednie porównanie).
A moduł wifi moim zdaniem lepszy jest ten: https://pl.aliexpress.com/item/1005002469597865.html
podpinasz oprócz EXP1 i EXP2 UART i robisz wgranie firmware/update prosto z DWC, prościej niż z poziomu PC. Oprócz tego detalu są funkcjonalnie równoważne.
netzmark
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2018, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: netzmark »

@Mati oświeć mnie jeszcze z jedną rzeczą tylko pls.
Na tym zdjęciu https://ae01.alicdn.com/kf/Hea3481483f8 ... &hash=3999 to wifi jest podpięte do złącza TFT ponad AUX1. W SKR 1.3 oba te złącza (TFT i AUX1) to jeden i ten sam port UART0.
W AUX1 mam na dzisiejszy dzień wpięty TFT28, to jak wepnę tego wifi tak jak pokazują to oba urządzenia, TFT28 i te WIFI, będą wisiały na tym samym serial porcie. Więc pytanie czy to tak właśnie miałoby być okablowane również w przypadku TFT28??

@Berg, no trudno się nie zgodzić, że sporo pary w gwizdek...
JGaurora A5 (SKR1.3, Marlin 2.0, TMC2208, BLTouch)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: dragonn »

ESP8266 w RRF nie używa UART bo on jest po prostu za wolny.
Używa to SPI, potrzebuje to typowo od 3 do 4 pinów procesora.
netzmark
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2018, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: netzmark »

Patrzyłeś na zdjęcie do którego dałem link?
Wygląda na to że FLY używa go do updat'u firmwaru tylko. Tylko nie wiem jak dwa urządzenia miałyby działać podpięte fizycznie do jednego seriala.
JGaurora A5 (SKR1.3, Marlin 2.0, TMC2208, BLTouch)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: dragonn »

A to fakt, update musi odbywać się przez UART bo tak się programuje ESP.
Co do tego jak mogą być podpięte do jednego seriala, generalnie nic nie stoi na przeszkodzi żeby tak zrobić.
RX to żadne problem, oba urządzenia mogą sobie słuchać i odbierać co tam potrzebuje a jako że ESP używa go tylko to update to przy normalnej pracy po prostu wszystko ignoruje.
TX trochę gorzej, tutaj trzeba by było wiedzieć czy ESP przy normalnej pracy ten pin jest "nieskonfigurowany" i "wisi w powietrzu". Jeśli tak jest to też nie ma żadnego problemu i tylko przy robieniu updatedu musiałbyś odpiąć wyświetlacz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”