Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
netzmark
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2018, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: netzmark »

Czyli wszystko to w sumie lipa?
Marlin 2.0 ma (już trzeciego seriala dla płyt SKR od 2 dni), ale co z tego skoro protokół "M28" jest dramatycznie wolny.
Moduł od BT przez EXP1/2 relatywnie sporo szybszy - ale tez żadna rewelacja skoro ESP8266 jest wąskim gardłem.
Moze więc ESP32 przez EXP?
Niemiec sprzedaje jeszcze Toshiby flashAir po 38 euraków (z transportem) - to chyba nic szybszego póki co nie ma szans?
JGaurora A5 (SKR1.3, Marlin 2.0, TMC2208, BLTouch)
1kamil
Postów w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: 1kamil »

Podłącz OctoPrinta. Wyjdzie szybciej i wygodniej.
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
netzmark
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2018, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: netzmark »

No jest to jakaś opcja. Ale mi zależy tylko na tym żeby nie latać z plikami od kompa do drukarki.
Więc Octo to raczej mocna przesada do tylko takiego zastosowania.
JGaurora A5 (SKR1.3, Marlin 2.0, TMC2208, BLTouch)
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: JGFTW »

Właśnie to jest główny powód dla którego ktoś miałby Octoprinta instalować. Ja na pewno tylko tym się kierowałem przy instalacji.
Bajery typu podgląd wydruku, statystyki, kontrola ilości filamentu, narzędzia ułatwiające kalibrację czy zdalne wgrywanie FW to są tylko miłe dodatki.
Mati
Postów w temacie: 7
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Mati »

netzmark pisze:No jest to jakaś opcja. Ale mi zależy tylko na tym żeby nie latać z plikami od kompa do drukarki.
Więc Octo to raczej mocna przesada do tylko takiego zastosowania.
Wymień płytę na taką, która obsługuje RepRapFirmware i będziesz zadowolony :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Berg »

netzmark pisze:Czyli wszystko to w sumie lipa?
1. Jeśli chcesz zostać przy Marlinie i rozwiązać problem latania z kartą, to najprostszym, rozwiązaniem jest moduł od Panucatt. Wpinasz pod wyświetlacz i działa. viewtopic.php?f=19&t=4895&p=84228

2. Jeśli lubisz się bawić, to Klipper+MainSail
netzmark
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2018, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: netzmark »

Ten moduł Pannucata (tak na marginesie nie widać go w góle na stronie Pannucata) jeśli jest wpięty przez seriala od TFT to i tak musi wysyłać po kolei komendy gcod'owe do wydruku a nie tak jak gość tam pisze, że Marlin "sam się martwi". Nie znalazłem na jakim wifi to jest zrobione, ESP8266 czy ESP32?

Mam SKR1.3, RRP FW ma port na LPC1768. Ale co wtedy, moduł od BT poprzez EXP1/EXP2 ? Wiadomo jaką ma realną prędkość transmisji na tym ESP12S (czyli 8266) ?
Tak przy okazji, powinienem rzucić Marlina w cholerę i przesiąść się na RRP? Czy to naprawdę kolosalna różnica w działaniu?
JGaurora A5 (SKR1.3, Marlin 2.0, TMC2208, BLTouch)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Berg »

To nie tak działa. Dzięki temu, że Pannucat jest wpięty w wyświetlacz, to ma bezpośredni dostęp do tej samej karty SD po SPI. Nie wdając się w szczegóły, tak jakby na chwilę odpina kartę SD od płyty głównej i zapisuje przesyłany plik na kartę. Później można normalnie drukować z karty.
Poza tym oczywiście potrafi to wszystko co normalne ESP3D, w szczególności uruchomienie tego wydruku z pliku, który wcześniej zapisał na kartę. Współpracuje z Cura, tak że wydruku można puszczać bezpośrednio ze slicera.
netzmark pisze:tak na marginesie nie widać go w góle na stronie Pannucata)
Jak to nie widać. Link przecież jest w pierwszy poście wątku, ktory Ci podałem wyżej. Czytałeś? Są dostępne w ich sklepie, można dodać do koszyka. Zdjęcia w wątku są modułu, który kupiem.


Co do RRF czy Klippera , to jest różnica głównie w wygodnej rekonfiguracji, koniec z ciągłym kompilowaniem.
1kamil
Postów w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: 1kamil »

Klipper wymiata. Ale generalnie na początku to wyższa szkoła jazdy w porównaniu do Marlina, który generalnie "ma prawie wszystko co potrzeba". W klipperze jednak wszystkie makra trzeba samemu napisać (np. do M600). Ale jak już ogarniesz, to Marlin wydaje się trochę staroświecki...
Berg
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
netzmark
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2018, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: netzmark »

Sorki, jakoś źle popatrzyłem.
Mój wyświetlacz to TFT28 (taki był w Aurorze i jeszcze go nie zmieniłem :-) ) chodzący po uart0 i tego Pannucata do niego nie podepnę raczej.
Chyba że ten "Wifi Puck - Stand alone module with built-in SD" tylko jeszcze nie znalazłem do czego miałbym go podłączyć.
A w ogóle to jak szybki transfer ma ten Pannucat na praktycznym jakimś przykładzie: dajmy na to 5megowy plik ile czasu się transmituje?

Jutro do mnie jakaś paczka leci z Chin to mi kumpel stamtąd wrzuci wifi MKS'a, na początek zawsze coś... 5 dolców nie majątek.
JGaurora A5 (SKR1.3, Marlin 2.0, TMC2208, BLTouch)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”