Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: zontar »

rafaljot pisze:
zontar pisze: "RepRap Duet Firmware dla SKR",
ale jest sens dawać to do RRF zamiast dedykowanego esp?
Nie załapałem pytania, które to jest dedykowane ?
Mati
Postów w temacie: 7
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Mati »

rafaljot pisze:
zontar pisze: "RepRap Duet Firmware dla SKR",
ale jest sens dawać to do RRF zamiast dedykowanego esp?
Chyba coś mylisz pojęcia. Jakie "dedykowane esp"?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Berg »

@Mati, nie wiem o jakim "pojęciu", które mylę piszesz.
@zontar

BTT ma gotowe inne, "dedykowane" rozwiązanie dla RRF, czyli takie, na którym instaluje się DuetWebControl, jak w oryginalnym Duecie. Daję pełną kontrolę nad firmware przez web, drukowanie bezpośrednio z Cura, nie tylko upload plików, jak moduł z pierwszego posta tego wątku.
Zrzut ekranu 2020-11-26 o 18.45.39.png
https://pl.aliexpress.com/item/1005001280824271.html

Płytka jest prosta, ale można to samo zrobić na gołym ESP, tu ziom tłumaczy jak to się robi (zwłaszcza w 9ej minucie).


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Mw-Gg3y__Go
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: zontar »

@Rafaljot
Pisałem na samym początku że wziąłem płytkę z dodatkowym wyjściem na wyświetlacz, wszystko podłącza się tak samo jak z "oryginalnym" od BTT. Cena podobna więc biorę płytkę z większymi możliwościami. Fly przynajmiej opisal jak wgrać RRF a nie same linki do githuba gdzie początkujący nie ogarnie.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Berg »

w zasadzie pasowało by temat podzielić, bo się zmiksowały wątki o dwóch różnych rzeczach (urządzeniach).
Marvin27
Mati
Postów w temacie: 7
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Mati »

@rafaljot, zontar w swoim poście wspomniał właśnie o tym module specjalnie do RRF (podpinanym pod EXP1 i EXP2), które opisujesz, stąd Twój komentarz wydał się dziwny. Nikt nie pisał o podpinaniu tego adaptera SD-wifi do RRF.

@zontar, to chyba nie będzie takie proste z tym EXP-MOT. Spójrz: https://github.com/gloomyandy/RepRapFir ... er-Adaptor

Sam się przymierzam jeszcze raz spróbować uruchomić RRF na SKR 1.1. Raz już próbowałem, ale dla tej płytki było to dość słabo opisane, trochę się trzeba było domyślać (z dokumentacji do 1.3/1.4) i ostatecznie nie zadziałało, więc odpuściłem. Teraz widzę, że się nieco poprawiło to spróbuję jeszcze raz.
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: zontar »

Skorzystaj z instrukcji od FLY. Tam są wszystkie potrzebne linki, na innych stronach w tym na YouTube to jest tak pokazane by nikt nie skorzystał.
Trzymanie się opisu z przykładem skr 1.3 jest bardzo złudne bo już do skr 1.4 nie pasuje, ciekawe czemu wszyscy przeklejają to samo. Skr 1.4 ma odwrócone piny na TFT, ciekawe czy płytka pada jak ktoś to tak podłączy. Podłącza się tam oprócz ekranu, wifi jak trzeba zaprogramować, może stąd tyle tych płytek uszkodzonych.

Tu jest konfigurator, skr 1.1 jest na liście, więc nie powinno być problemu z uruchomieniem.

Co do EXP-MOT, ze zdjęć wynika że trzeba podpatrzeć tylko układ ścieżek, reszta podana na tacy. Na początku podepnę do złącz które mam, może pójdzie, a pewnie zanim się za to wezmę to ktoś już to opisze albo fotki zapoda z przejściówki.
Mati
Postów w temacie: 7
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Mati »

No właśnie problem jest w tym, że SKR 1.1 ma inny rozkład pinów w złączach EXP1 i EXP2, stąd podpięcie taśmami 1:1 nie będzie działało. Zresztą ja i tak nie mam tej gotowej przejściówki, tylko goły moduł Wemos D1, do którego dolutowałem niezbędne rezystory i przewody do podłączenia. W przyszłym tygodniu jeśli czas pozwoli to jeszcze raz pochylę się nad tematem.
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: zontar »

Wg. FLY, mój układ jest kompatybilny z skr 1.1, więc podpinasz 1:1 a konfigurator robi resztę, tak to widzę. Napisz do nich zapytanie...
Jak potrzebujesz coś pomierzyć na mojej płytce to pisz.

Package:
1Set FLY WIFI V1.0 Board
Compatible:
· Azsmz Mini
· Azteeg X5 Mini v1.1
· Azteeg X5 Mini v2
· Azteeg X5 Mini v3
· SKR v1.1
· SKR v1.3
· SKR v1.4 (both the standard and turbo versions)
· MKS Sbase v1.3
· MKS SGen L v1.0
· ReArm
· Smoothieboard
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

Post autor: Adinfo »

Wczoraj przyszły oba moduły WiFi (SD oraz TF), natomiast męczyłem się z problemem braku dostępu do zawartości karty SD na module. Adres IP otrzymałem i pingi działały, ale wbić się na kartę już nie dało. Wg. instrukcji na karcie w module trzeba utworzyć plik SETUP.INI i umieścić w nim dwie linie:

Kod: Zaznacz cały

SSID=nazwa-sieci-wifi
PASSWORD=haslo-sieci-wifi
Po tej operacji umieścić kartę SD w module i włączyć drukarkę lub moduł podpiąć tylko po załączonym kabelku USB do komputera.

Tworząc skrót do zawartości serwera DAVWWWRoot występował błąd, nie dało się wejść na kartę SD, olałem to wieczorem. W nocy około 1:50 jakoś się obudziłem i wpadł mi do głowy pomysł - spróbować włączyć protokół SMBv1 (o ciekawe karta Toshiba FlashAIR nie wymaga tego protokołu - ma inny firmware). Przed momentem włączyłem SMBv1 w Windows 10 i ruszyło od strzału!

Parę osób miało ten sam problem, dodałem informację do Wątki na githubie: https://github.com/bigtreetech/BTT-SD-T ... /issues/21

W Delcie Anycubic moduł z kartą działa poprawnie (jedyne co to aktualnie wolniej niż FlashAIR, natomiast w drugiej drukarce z RAMPS 1.4 i wyświetlaczem 12864 z czytnikiem SD coś jest nie tak - przy próbie kopiowania z/na kartę z Beepera wydobywa się piszczenie i drukarka się resetuje - jak by występował jakiś zanik napięcia/spadek, jestem ciekawy co jest tego powodem.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”