Czujka dymu na głowicy (?)

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: McKee »

Znalazłem ciekawy pomysł: czujka alarmowa na tyle mała i lekka że można ją zamocować bezpośrednio na głowicy drukującej:
https://www.ultibots.com/first-alert-atom-smoke-alarm/

Waży koło 82 gram - moim zdaniem to i tak za dużo ale pomysł ciekawy - czujka jest na tyle mała że można ją zamontować gdzieś na drukarce.
Można kupić na Amazonie ale czujniki tej firmy (First Alert) są też dostępne na allegro - myślę, że dałoby się to tez u nas zamówić.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: dragonn »

https://botland.com.pl/czujniki-gazu/19 ... results=16 taniej i mniejsze, oczywiście bardziej DIY, sprawdzałem taki z zgaszoną zapałką i działa całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: Berg »

może ten by się też przydał, tylko gdzie go zamontować?
https://botland.com.pl/czujniki-gazu/37 ... ieski.html
:D
a tak serio, to raczej na górę ramy bym go dał, a nie na głowice. dym i tak idzie do góry, więc tam będzie lepiej wykrywał moim zdaniem potencjalne zagrożenia zarówno od głowicy jak i innych elementów drukarki. Większa szansa też, że zdąży zadziałać zanim np spalą mu się przewody razem z tymi od głowicy. Miałem kiedyś tak w aucie. że spaliła się wiązka kabli, nie zadziałały praktycznie żadne bezpieczniki, bo stopiły się kable ze sobą, i prąd płynął poza puszką z bezpiecznikami między najróżniejszymi podzespołami auta. NA szczęście zatrzymałem się przy jakiś robotach drogowych i na ścianie budy wisiały dwie duże gaśnice. Zużyłem obie. (btw: stąd mam jakieś doświadczenie już z gaszeniem auta i mnie bawią te małe gaśnice w i przepisy z tym związene)
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2017, 10:57 przez Berg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:może ten by się też przydał, tylko gdzie go zamontować?
https://botland.com.pl/czujniki-gazu/37 ... ieski.html
:D
Przy pokrętle wyświetlacza, będzie sprawdzał czy użytkownik jest trzeźwy xd.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: Kopytko »

A ja bym wolal zeby czujka z materialem radioaktywnym wisiala jak najdalej odemnie a nie gdzies blisko na drukarce obok biurka przy ktory siedze.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: dragonn »

Pffff ta radioaktywność to jest na poziomie radioaktywności tarcz od zegarków ;), nie przesadzajmy.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: Berg »

mam Gajgera jakby co :D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: Kopytko »

dragonn pisze:Pffff ta radioaktywność to jest na poziomie radioaktywności tarcz od zegarków ;), nie przesadzajmy.
A tyle problemów z utylizacją takiego g*** i papierków do wypełniania , opłat itp :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: dragonn »

Kopytko pisze:
dragonn pisze:Pffff ta radioaktywność to jest na poziomie radioaktywności tarcz od zegarków ;), nie przesadzajmy.
A tyle problemów z utylizacją takiego g*** i papierków do wypełniania , opłat itp :(
Tutaj głównie chodzi o to żeby uniknąć np. skażenia jedzenia, bo jak zjesz ten pierwiastek promieniotwórczy to już nie jest ciekawie. Te czujnik wykorzystują rozpad promieniotwórczy alfa który nie przenika już przez jedną warstwę papieru (właśnie to powoduje że dym również pochłania promieniowania alfa i w ten sposób wykrywają one dym). Tak że dopóki na śniadanie nie wrzucasz sobie talerza czujników nic Ci nie będzie :rotfl: .
Kopytko
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Czujka dymu na głowicy (?)

Post autor: Kopytko »

dragonn pisze:
Kopytko pisze:
dragonn pisze:Pffff ta radioaktywność to jest na poziomie radioaktywności tarcz od zegarków ;), nie przesadzajmy.
A tyle problemów z utylizacją takiego g*** i papierków do wypełniania , opłat itp :(
Tutaj głównie chodzi o to żeby uniknąć np. skażenia jedzenia, bo jak zjesz ten pierwiastek promieniotwórczy to już nie jest ciekawie. Te czujnik wykorzystują rozpad promieniotwórczy alfa który nie przenika już przez jedną warstwę papieru (właśnie to powoduje że dym również pochłania promieniowania alfa i w ten sposób wykrywają one dym). Tak że dopóki na śniadanie nie wrzucasz sobie talerza czujników nic Ci nie będzie :rotfl: .
O dobrze wiedzieć. Dzięki za info , już nie będe się bał ich dotykać na magazynie aby coś nie uschło :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”