Paździerzowe zasilacze, czyli Miłość czy Nienawiść??

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Paździerzowe zasilacze, czyli Miłość czy Nienawiść??

Post autor: dekas »

Cześć,
Po tym jak moja drukarka zaczęła działać w sposób zadowalający i wyszła ze stanu pająka, postanowiłem wydrukować (w celach budowy wizerunku) małego pokemonka.
Ale w pewnym momencie durkaka zgrzytnęła i pokemon urodził sie bez głowy...
Drugi model zatrzymał się po podobnym czasie, także bez głowy.

W stosunku do poprzedniej konfiguracji (gdzie robiłem większe wydruki) zmiany były trzy: inny zasilacz (pająk używał zasilacza od Anet, teraz Enderowy), płytka schowana w obudowie i dołożony wentylator chłodzący stepsticki.
Stepstiki dzięki dobremu chłodzeniu są zdecydowanie mniej ciepłe, choć zamknięte.
Ale po zmniejszeniu prądu na silnikach do 300mA, wydrukowało się poprawnie.

Morał - albo zasilacz Anet lepszy od Creality, albo dołożenie tego jednego wentylatorka 50x15 przepełniło czarę goryczy.
Oczywiście inna para zasilaczy może dać wynik przeciwpołożny.

Refleksja:
Chińczycy cudownie balansują na granicy słabej produkcji, niskiej ceny i "testów" na YouTube.
Zwyczajnie nas oszukują!! :shock:
Ale bez nich, nie byłoby takiej eksplozji hobbystycznej. :friends:
Dzięki nim tysiące młodych ludzi (starych też) frustruje się składając drukarki, modele RC i inne badziewie.
A przecież mogliby się relaksować oglądając kotki, celebrytów i prankerów na YouTok'ach. I konsumować co zareklamują.

pozdrawiam, Tomek
Załączniki
IMG_20210530_103650.jpg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Paździerzowe zasilacze, czyli Miłość czy Nienawiść??

Post autor: dziobu »

Po co dorabiać filozofię do tego że skośni produkują także tanie śmieci?
dekas pisze:A przecież mogliby się relaksować oglądając kotki, celebrytów i prankerów na YouTok'ach. I konsumować co zareklamują.
Zamiast tego masz testy drukarek zbudowanych prawie z odpadów i...konsumpcję tego na co są zniżki :D

A gdy już ogarniesz drukarkę wydając na niż 2x więcej niż jest warta i wszystko działa, to można spokojnie usiąść i w końcu oglądnąć kotki, celebrytów i prankerów :D
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Paździerzowe zasilacze, czyli Miłość czy Nienawiść??

Post autor: dekas »

dziobu pisze:Po co dorabiać filozofię do tego że skośni produkują także tanie śmieci?
Zaiste jesteśmy dla nich tępym bydłem, które daje im pieniądze i pomaga zatruwać tymi śmieciami środowisko.
Ale... kurde... filozofia jest ciekawa.... chyba...
Choć z praktycznym jej wykorzystaniem jest kłopot... :mrgreen:

pozdrawiam, Tomek
panWiadr0
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Paździerzowe zasilacze, czyli Miłość czy Nienawiść??

Post autor: Igor »

Większość tego co wyprodukują jest śmieciem już w biurze konstrukcyjnym, zanim trafi do produkcji. Kupujemy to i uskuteczniamy (uwaga, modne słowo -> ) upcycling tego badziewia.
dekas
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 434
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 165

Re: Paździerzowe zasilacze, czyli Miłość czy Nienawiść??

Post autor: konradsdev1 »

Nie przesadzajmy z tą słabą jakością bo wszystko zależy od ceny jaką chcemy zapłacić. Chińczycy produkują też mnóstwo porządnego sprzętu.
Jeśli chodzi o zasilacz to ja kupiłem Mean Well GST280A z pasywnym chłodzeniem (też z Chin) i jestem z niego bardzo zadowolony.
Jose
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Paździerzowe zasilacze, czyli Miłość czy Nienawiść??

Post autor: Igor »

Dlatgo napisałem "większość". Bo lud chce tanio to dostaje to za co zapłacił. Niską cenę.

Wiele rzeczy robią dobrze, sam mam przetwornice Traco czy motocykl z Chin. Jakość jego części jest na tyle dobra że np gaźniki czy elementy silnika śmiało stosuje się jako zamienniki w Japońcach.

Wielu produktów jednak nie kupisz lepszych. Nie i już, bo nikt nie produkuje. Nawet gdybyś chciał zapłacić. Na przykład wkrętarka sieciowa w kształcie T (jak akumulatorowa) a nie L (jak wiertarka). Do wyboru chinina w 40 smakach albo dwa modele Makity. Kupiłem oba. Ich jakość nie jest zła, ale mają swoje braki. I brak konkurencji. Pozostali z średniej-niskiej półki (Bosch, Milwaukee, DeWiant, B&D) czy średniej (np Metabo, Festo, Hitachi) w ogóle nie robią takiego narzędzia, Hilti tylko w kształcie L.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”