Ikea Platsa jako obudowa Ender 3, pytania

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 1
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Ikea Platsa jako obudowa Ender 3, pytania

Post autor: zbyszp »

Aktualnie mam 2 drukarki, które stoją sobie na Lakach. Chcę zaoszczędzić trochę miejsca w pokoju i dlatego zamówiłem Platsa 60x60x55.
Endera 3 chcę wstawić do środka a na Platsa postawić Corexy. Ender drukuje ABS, ASA itd, a Corexy na razie tylko PLA więc obudowa jest mu zbędna.

Moje pytania:
- Czy zasilacz Endera wystawić na zewnątrz obudowy, żeby nie grzał się zbytnio i nie robił zbędnego ruchu powietrza wewnątrz,
- Jak zachowują się zamknięte w obudowie silniki, nie grzeją się zbyt mocno?
- Czy Platsa nadaje się do wiercenia, montowania dodatkowych uchwytów np. na szpulę, czy jak w Laku środek to tektura w plastrze miodu?
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 358
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 100

Re: Ikea Platsa jako obudowa Ender 3, pytania

Post autor: mpk »

gdzieś od półtora roku, może dwóch, katuję w zamkniętych platsach trzy prusy.
co do zasilacza, stwierdziłem, że lrs350 w razie czego nie kosztuje aż tyle, żeby pchać się we wszystkie niewygody związane z wyniesieniem go poza pudło. Jak dotąd żaden nie padł.
Z silnikami też żadnych niepokojących objawów nie stwierdziłem.
Przegrzewała się natomiast elektronika (przy długich wydrukach z ze stołem na 110C+) - tu pomogła noctua a40 dmuchająca na sterowniki i płytę główną.

Platsa oczywiście wykonana jest w ikeowym stylu, ale w trzech kolumnach masz dziury pod kołki - tam to jest chyba jakoś wzmocnione i udało mi się zawiesić szpulę, mniej więcej taką
zbyszp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”