Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Konkursy z nagrodami
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8896
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5831
Kontakt:

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: dziobu »

Ciebie nie ma, szkoda. Ale na konkursie i tak jest przewalone ;P
I JAK TO JEST że już wszyscy macie drony? Jestem aż taki pracoholik? ;/
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 1194
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: emartinelli »

To, że mam to nie znaczy, że mam czas latać :( Niestety czas nie jest z gumy i ostatnio muszę priorytetować na co go przeznaczyć :( a tyle fajnych projektów czeka w kolejce...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8896
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5831
Kontakt:

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: dziobu »

FlameRunner pisze:Czekam na wydruk w skali 50% albo i mniej. Na FFF. :)
50% to jeszcze OK ale mniej chyba odpuszczę ;/
a4.jpg
W skali drukarki wygląda to już lekko żenująco, no ale jak wrzucać to wrzucać ;)
a5.jpg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: Berg »

@dragonn ale to był konkurs na najlepszy wydruk a nie najszybszy :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6378
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1452

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:@dragonn ale to był konkurs na najlepszy wydruk a nie najszybszy :D
To było szybko?? :D Miałem w profilu wbite 90mm/s wydruk 45mm/s obrys zanim to wrzuciłem :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: Berg »

Ty masz tytanowy łącznik? TAk sobie myślę, skoro udaje się to wdrukować na tytanowym full metalu z PLA i Bowdenie. To czy jest sens kombinować z czymkolwiek innym.... mam na myśli tak ogólnie, nie w kontekście tej wieżyczki.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: PrzemoS »

rafaljot pisze:Ty masz tytanowy łącznik? TAk sobie myślę, skoro udaje się to wdrukować na tytanowym full metalu z PLA i Bowdenie. To czy jest sens kombinować z czymkolwiek innym.... mam na myśli tak ogólnie, nie w kontekście tej wieżyczki.

Kopytko w Delcie tez uzywa tytanowy lacznik bowden i jak narazie nie ma problemow z PLA a juz duzo przedrukowal :) wiec steel na PLA nie sa takie zle jak sie ma mocne chlodzenie glowicy :)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6378
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1452

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:Ty masz tytanowy łącznik? TAk sobie myślę, skoro udaje się to wdrukować na tytanowym full metalu z PLA i Bowdenie. To czy jest sens kombinować z czymkolwiek innym.... mam na myśli tak ogólnie, nie w kontekście tej wieżyczki.
Tak, tytanowy ale oryginalny. I powiem tak - udaje m się odkąd wzmocniłem rurkę taśmą.
Wcześniej to moja retrakcja działa tak:
- jak ustawiłem tak że przy drukowaniu dużych obszarów nie nitkowała to przy drukowaniu małych czyli czegoś jak w konkursie czopowała się heatbreak
- jak ustawiłem tak żeby drukowało dobrze coś takiego jak w konkursie to nitkowało przy drukowaniu dużych elementów
Na 100% była to winna napinania się rurki, przy drukowaniu dużych obszarów rurka się rozciągała przez co potrzebna mi retrakcja była większa i ta większa retrakcja przy drukowaniu małych elementów gdzie rurka się tak bardzo nie rozciągała powodowała że filament był wciągany zbyt mocno do heatbreaka co go czopowało.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3441
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 560

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: Kopytko »

moze zejdziemy na off top , dlatego fajnie bedzie jak Filip lub MArek wydzielicie, bo temat ciekawy.
Ja na poczatku też miałem problemy z metalowymi, na zwykłym nierdzewnym nie ma szans swobodnie działac z pla, a ten , kto tak uwaza , to albo robi proste konstrukcje bez czestej ( cz estej!) restrakcji albo coś kręci.
Ja używam łącznika tytanowego z ali , czyli pokrytego tytanem, bowden ma ok 40cm i działa już znakomicie, fakt trochę poświęciłem na zabawy z retrakcją ale się udało, na bowdenie długość retrakcji ustawioną mam na 1,8mm. Rurka capricon niebieska, bez żadnych wzmocnień. NAjwiększym problemem było samo poruszanie rurki podczas retrakcji w złaczkach. Powsadzałem plastikowe blokadki naprężające te skobelki i działa pięknie, nic nie porusza się, testy robiłem bez dyszy, wysówałem filament a następnei sprawdzałem ile musze cofać aby zniwelować luzy w rurce, u mnie było to ok 1mm , następnie dodałem standardową długość retrakcji na direct i pięknie działa :)
Jak czopuje heatbrake , to moze być to ,że zbyt daleko cofamy, bo płynny plastik dopływa do tej cześci już mocno schłodzonej, a tego nie chcemy , bo się tam przykleja.
W sumie więcej problemów miałem z ori e3d niz z tym tytanowym, ale teraz oba działają poprawnie. Ori tytanowego e3d nie testowałem.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: Berg »

jak pierwszy raz użyłem tego tytanowego z Ali, to mega mnie zaskoczyło, że po wystudzeniu wypadł mi z niego filament. Nie przykleił się.
Ja zrobiłem teraz w K8400 tak, że w lewej mam "bore" a w prawej "tytanowy".

PS gdzieś był wątek o tych łącznikach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”