Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Konkursy z nagrodami
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6378
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1452

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: dragonn »

Możesz dać parę info więcej i parę ostrzejszych fotek?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: virgin71 »

dragonn pisze:Możesz dać parę info więcej i parę ostrzejszych fotek?
Nie:) zdjęcia robiłem telefonem:( Zrobię jeszcze jedną wieżę i dam znać co i jak:)
dragonn
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Nowy konkurs, dron do wygrania :)

Post autor: Berg »

Ja ustawiłem Curę tak, istotne wg mojego wyczucia rzeczy to:
1. warstwa 0.1
2. temperatura 210'C (kiedyś drukowałem na za niskiej temperaturze, to się sprawdzało na kiepskich dyszach. Na e3d lepiej ustawić wyższą. Ciekawe przy 200'C jest więcej nitek, niż przy 210'C )
3. Jerk 20, akceleracja 3000, travel 160, akceleracja przy travel 3000 albo (a może 5000). Duże przyspieszenia pomagają zrywać nitki szybko
4. prędkość druku. wszystkie prędkości na 20mm/s . Sądzę że ważne by nie zmieniała się prędkość przy przechodzeniu z wewnętrznego na zewn. obrys. Duże przyspieszenia też w tym pomagają.
5. obniżony istotnie flow - 94%
6. wall line count = 2 - to wydaje mi się istotne. Dokładnie dwa obrysy. Gdy zaczyna od wewnętrznego obrysu, to na tym wewnętrznym gubi się ew. jakiś brak filamentu po retrakcji i zewnętrzny obrys już jest ładny. Zmniejszone flow pomaga by ew dziura nie była widoczna. Z kolei
Zrzut ekranu 2018-05-21 o 13.19.12.png
3 obrysy to często wychodzą raz grubiej, raz cieniej bo środkowy obrys jakby nie ma się gdzie rozepchnąć.
7. top/bottom layers = 5
8. Extra Skina Wall Count = 2 (chodzi o to, by nie próbował robić szlaczków na pochyłych ścianach)
9. infill = lines 10%
10. infill before walls = no
11. infill overlap -1mm - to chyba najważniejszy trick - powoduje że w dolnej części, podstawce robi się wypełnienie ale nie dotyka ścianek, jest tylko by podtrzymać górę, za to blokuje praktycznie całkowicie generowanie jakiś resztek wypełnienia w pozostałej części wydruku. Zauważyłem, że slicer potrafi gdzieniegdzie dodać jakąś kreskę wypełnienia w tych maleńkich przestrzeniach, co potem wybula na ściance.
Poniżej widać, jak wypełnienie odstaje od ścianki
Zrzut ekranu 2018-05-21 o 13.21.54.png
12. Retrakcja 60mms 1.5mm
13. Maximum Retraction count = 600 - standardowo jest 90, przy tym wydruku i bardzo małej ilości filamentu w niektórych miejscach ten limit jest osiągany i retrakcja wyłączana. Co skutkuje natychmiast pojawianiem się nitek
13. Nadmuch oczywiście na maxa
virgin71, Zepco, kapi, chemik72, Cosik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”