Konkurs "działkowca" :)

Konkursy z nagrodami
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 8896
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5831
Kontakt:

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: dziobu »

No jakbym wiedział że wyjazd nie wypali to też bym poczekał ;/ Było by ciekawiej.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: virgin71 »

dragonn pisze:
dziobu pisze: Gdzie popełniłem błąd? :(
W zbyt dużej zajebistości tego co CI się udało zrobić :lol: :lol:
Chłopakom zleciłem przed urlopem zrobienie tego wydruku, bo miałem kamerę do kibla wrzucić zgodnie z zapowiedzą. Wczoraj dzwonili, żebym wszedł na forum i powiedział, czy dobrze zrobili, że wyje**li wszystko do śmieci, czy będę zły. Nie będę zły.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: FlameRunner »

Cool story. :git:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: virgin71 »

Oni jeszcze do klejenia nie doszli, bo drukowali to na sklepowych drukarkach, czyli na noc nie zostawiali. Walili wszystko co krócej się robi najpierw. Uff, bo by tylko plastik w kosz poszedł:)
Tak serio, to pewnie pójdzie na witrynę, ale już bez spinki, nie na wyścigi. Spokojnie olali sprawę.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 6
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: marek91 »

dziobu pisze:Konkursowy?
Tak. ;)
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 3
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: MaxXxi47 »

Gdyby było więcej czasu, nie rozwaliłbym 2 aut w ciągu tygodnia i temperatura była jak w Europie a nie Afryce to też podjąłbym się druku tego "mecha". No ale pewnie tak ładnie jak @dziobu to by mi nie wyszło :D
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 8896
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5831
Kontakt:

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: dziobu »

Suchajta forumowicze.
Model drukowałem na wszystkich drukarkach (FDM rzecz jasna ;p) przesuwając inną robotę "na później"; trochę organizacji i udało się to w miarę pogodzić. Już w pierwszą niedzielę wygładzałem częsci (chlorkiem metylenu), a wieczorem model miałem sklejony. Pierwszy tydzień to siedzenie rano i wieczorem żeby coś maźnąć - po każdej zabawie trzeba było poczekać aż farba/lakier wyschnie. W drugi łikend w łapę poleciała drobnica, tj szczegóły, obicia i washe. I wszystko czym ukrywałem niedoskonałości i dziury w wydruku (a było tego trochę; modelu bez malowania bym nie pokazał). Jako że miałem wybyć na kilka dni, do środy popełniłem dioramę; w środę rano dorzuciłem napis i poleciały zdjęcia na forum. Nie było w nich żadnego makro bo było by widać mokry lakier :P
Także jak ktoś myślał że da się to odwalić w dzień to imho byłw błędzie. To było 1.5 tygodnia zapi*rdalania. Modelarstwo to masakrycznie zajmujące zajęcie. Ale akurat to lubię ;)

Po prostu szkoda mi to było robić na odwal-się. Faktycznie wyszło niebrzydko, no ale...ekm...sklejam modele od ~22 lat także ten tego... no konkurs mi się trafił ;) I pewnie więcej to się nie powtórzy.
Trzeba też pamiętać że mamy czwartek, a prace można zgłaszać do jutra więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby ktoś wrzucił ładniejszy model. Przecież nie musi być w tej samej skali, a małe robi się szybciej.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: kretu »

Dziobu do cholery! Ty się nie tłumacz z tego że dobrze ci wyszło:P Pozamiatałeś i tyle (oczywiście jeszcze nie wiemy tego na pewno) ale to powód do dumy a nie tłumaczeń.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 3
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: MaxXxi47 »

dziobu pisze:nic nie stoi na przeszkodzie żeby ktoś wrzucił ładniejszy model. Przecież nie musi być w tej samej skali, a małe robi się szybciej.
Zawsze możesz przebić sam siebie i druknąć całość w 1:144 xD
kapi
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 4
Posty: 949
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 173

Re: Konkurs "działkowca" :)

Post autor: artur_n »

Sorry ale mistrz może być tylko jeden: @dziobu.

Wyszło zajeb..... inni mogą tylko pozazdrościć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”