ECO wydruki!

Konkursy z nagrodami
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 13
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: ECO wydruki!

Post autor: panWiadr0 »

Filtr oleju do auta też kupujecie po opakowaniu? Come on!
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 12
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: marek91 »

Byś ty widział jak się sprzedawca poci jak proszę o filtr do któregoś z moich samochodów xD
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: dziobu »

Myślisz że jest mu wstyd że filtry są w kartonikach? :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ECO wydruki!

Post autor: dragonn »

panWiadr0 pisze:Filtr oleju do auta też kupujecie po opakowaniu? Come on!
Tutaj na pewno nie ma takiej osoby tak samo jak pewnie nie ma tu osoby który kupiłaby filament bo ma fajniejsze pudełko.
A osoba która kupi filament z względu na pudełko to auto odda do mechanika na wymianę i nawet nie zobaczy w jakim pudełku był filtr oleju.

Zbyt bardzo patrzysz przez pryzmat siebie i osób tutaj na forum na ten problem. Musisz się wczuć w zwykłego Janusza który kupił sobie w jakimś celu drukarkę.
Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: ECO wydruki!

Post autor: Wawok »

JGFTW pisze:
Liczę na to, że w przyszłości uda się wyeliminować wszystkie plastikowe rzeczy, które nas otaczają na rzeczy przyjazne dla środowiska!
Chcesz zamienić jedne plastiki na inne - dobrze rozumiem ? ;)

Oczywiście te "plastikowe rzeczy" które są obecnie wyrzucisz do śmieci i wylądują na hałdzie, aż zagadkowo spłoną :D ...
Lepiej naprawisz problem "Eco" przerabiając obecnie wyprodukowane plastiki a nie dokładając nowych. Tak tylko mówię. Bo rozumiem, że to tylko chwytliwe hasełko, żeby wypromować się na fali popularności bycia eko.
Jeśli projekt wypali chce założyć strone internetową na której będzie możliwość zakupu w bardzo dobrej cenie rzeczy codziennego użytku wykonanych z naturalnych żywic w cenie konkurencyjnej do tych samych rzeczy oferowanych z najtańszych i najbardziej szkodliwych dla środowiska materiałów!
Justyna G. chce zrobić zbiórke na drukarkę dla niej, żeby mogła drukować i sprzedawać rzeczy z żywicy (szkoda, że projekty też z neta a nie własne). Nie wiem jak do tego ma się promowanie żywic. Trochę to naciągane.

No to jest genialne, po cholerę oszczędzać na maszynę - lepiej napisać jakieś farmazony i zebrać hajs od naiwniaków ;) . I tu bez cienia uszczypliwości szanuję za pomysł i wykonanie, ja nie miałbym sumienia, żeby tak zrobić. Tym bardziej, że nie wygląda na to jakbyś miała generować konkretne wartości dodane, masz tylko pełno pustych sloganów i coś jak myśl przewodnią (na upartego wszystko możesz pod nią podciągnąć), a nie konkretny plan działania.

Mam wrażenie, że całość ma podtekst wciskania ciemnoty - nie wiem czy na tym forum ktoś ten pomysł kupi ;)

Jeżeli uda Ci sie zebrać całość to zwątpie w ludzkość trochę bardziej. Powodzenia :D .
Zgadza się ...
Jak ktoś nie jest w temacie to zapłaci ...

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 12
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: marek91 »

dziobu pisze:Myślisz że jest mu wstyd że filtry są w kartonikach? :D
On nie ma głowy do myślenia o kartoniku, przeszukuje nerwowo katlogi w celu dobrania numeru części, a to bywa niełatwe :rotfl:
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

mata-on pisze:A mnie ciekawi jak produkuje się żywicę roślinną EKO?
Czy do tego nie trzeba użyć żadnej maszyny, nie wykorzystuje się żadnych silników, energii elektrycznej ani nic co by mogło nadużywać środowiska ?
Bo jeśli produkcja żywicy wiąże się z wykorzystaniem maszyn i elektryczności to dla mnie to nie jest EKO i szczerze bardzo drażni mnie ogólna otoczka wszystkich EKO na około... Jak ktoś chce być EKO to niech nie używa komputera, telefonu, internetu, samochodu, nie zapala światła itd. etc.
Litości. Przecież w linku jest napisane dlaczego jest eko. Jest oparta na Soi. To taki odpowiednik "kukurydzianego" PLA.
Awatar użytkownika
mata-on
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:42
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 25

Re: ECO wydruki!

Post autor: mata-on »

Julian pisze:
mata-on pisze:A mnie ciekawi jak produkuje się żywicę roślinną EKO?
Czy do tego nie trzeba użyć żadnej maszyny, nie wykorzystuje się żadnych silników, energii elektrycznej ani nic co by mogło nadużywać środowiska ?
Bo jeśli produkcja żywicy wiąże się z wykorzystaniem maszyn i elektryczności to dla mnie to nie jest EKO i szczerze bardzo drażni mnie ogólna otoczka wszystkich EKO na około... Jak ktoś chce być EKO to niech nie używa komputera, telefonu, internetu, samochodu, nie zapala światła itd. etc.
Litości. Przecież w linku jest napisane dlaczego jest eko. Jest oparta na Soi. To taki odpowiednik "kukurydzianego" PLA.
Litości. Rozumiem czeka się na polu z wiaderkiem aż samo się upłynni ? Zadałem konkretne pytanie o wykorzystanie maszyn i elektryczności w procesie produkcji tego typu żywicy.
Ale litości... musiałeś odpowiedzieć konkretnie na temat. :good:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: dziobu »

No ale w sumie jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Przecież dobrze wiesz ile to EKO jest warte :D
mata-on
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 3
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: ECO wydruki!

Post autor: carving85 »

mata-on pisze: Bo jeśli produkcja żywicy wiąże się z wykorzystaniem maszyn i elektryczności to dla mnie to nie jest EKO i szczerze bardzo drażni mnie ogólna otoczka wszystkich EKO na około... Jak ktoś chce być EKO to niech nie używa komputera, telefonu, internetu, samochodu, nie zapala światła itd. etc.
Ale eko to nie jest tylko nie używanie komputera i maszyn do wyprodukowania czegoś. Eko jest też robienie czegoś w sposób który mniej zagraża środowisku. Czyli często to może być właśnie wytwarzanie czegoś z wykorzystaniem maszyn bo jest bardziej wydajne i przez to bardziej ekologiczne.
Albo z innej definicji ekologiczny to będzie wytworzony ze składników naturalnych i tam też nic nie ma o tym że nie można używać elektryczności ani maszyn.

Eko to nie jest życie bez prądu tylko staranie się zminimalizowania tego jak oddziałujemy na naturę ale nadal będąc człowiekiem w 21 wieku a nie w średniowieczu.

Całkowicie pomijam i zgadzam się że z tym 3/4 EKO jest całkiem bezsensu i jest o tylko chwyt marketingowy
mata-on
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”