ECO wydruki!

Konkursy z nagrodami
Justyna G.
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 18:40
x 3

Re: ECO wydruki!

Post autor: Justyna G. »

Chodziło mi o opinie specjalistów, taką otrzymałam i za nią dziękuję.
Niezależnie od wyniku zbiórki na portalu PolakPotrafi chce swój plan zrealizować, tylko musze napełnić swinke skarbonke ;) ma jednym dlp nie pociągne.

Poruszyłam dwa takie wątki, tutaj i na fb na Druk3D.
Wszysycy wytykali błędy i fajnie, juz wiem czego nie robić.
Szkoda, tylko ze nikt sie nie podzielił swoim doświadczeniem z zywicami roślinnymi, zapewne macie większe niz ja :)

Jeszcze raz dzięki
Miłego wieczoru!
-J.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

Justyna G. pisze: Szkoda, tylko ze nikt sie nie podzielił swoim doświadczeniem z zywicami roślinnymi, zapewne macie większe niz ja :)
Ależ ja się podzieliłem. Temat tak chodliwy i chwytliwy, że wywaliłem cały karton ;-)
panWiadr0, Justyna G., Abys
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ECO wydruki!

Post autor: dragonn »

Pjoter pisze:Ale w aucie to akurat chodzi o eksploatację a nie produkcję by była EKO...
Jeśli ktoś chce być eko to musi brać pod uwagę wszystko. Jeśli jakiś produkt jest "EKO" ale np. jego produkcja pochłania 10x więcej energii niż produkcja zwykłego odpowiednika i w ogólnym rozrachunku wychodzi na to że naprawdę bardziej EKO jest używanie produktu który nie jest EKO to taki ekologiczny produkt można sobie w **** wsadzić :thumbdown: i cała ekologia jest tylko na pokaz.
morf, kamilxxg, Abys, fredator, WillingMagic
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: ECO wydruki!

Post autor: Pjoter »

Nie energia a ślad węglowy. Bo energię możesz pozyskiwać z odnawialnych źródeł. I serio wątpię by ślad węglowy auta elektrycznego był większy niż auta spalinowego w ciągu np 10 lat użytkowania (plus oczywiście produkcja) .
Za każdym razem gdy jest na forum temat EKO to powstaje gownoburza i narzekanie że EKO to zło i co za debile je wymyślili. Ja nie narzekam bo z nastawieniem że wungiel to podstawa bytu Polaków, za 30 lat będę się musiał bić o wodę pitna.
fajnie jest srac pod siebie opakowaniami plastikowymi, spalinami, a narzekać na to że produkty EKO wymagają użycia energii (no kurwa a co nie potrzebuje). Każdy chce by było jak w Norwegii tylko pracować nikomu się na to nie chce.
WillingMagic
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: ECO wydruki!

Post autor: mcxmcx »

Kuce, kuce, wszędzie kuce.

A tak serio - energia ze źródeł odnawialnych = ślad węglowy 0.


I tylko ślad węglowy liczy się w ostatecznym bilansie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: ECO wydruki!

Post autor: aaannnd »

/s
Co wy się znacie, najECO produktem jest papier. Robi się go przecież z drzew :D. I to nic że idzie to w parze z nieECO wycinką drzew i chemią. Były pomysły na robienie papieru o wiele taniej i zdrowiej, i lepszej jakości, ale właścicielom hektarów lasów żyjących z tego i mających władzę ustawodawczą nie bardzo to było na rękę. Poza tym nie tylko papier ale i tworzywa sztuczne też można było wytwarzać taniej i zdrowiej dla środowiska, ale właściciele pól naftowych i rafinerii, sytuowani jak wyżej, razem z tymi od lasów uchwalili sobie prawo delegalizujące konopie. W skrócie, całe to ECO to jedna wielka ściema, a liczy się tylko kasa.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: virgin71 »

panWiadr0 pisze:Ekologiczne i przydatne opakowanie można zrobić z najzwyklejszego kartonu, to kwestia dobrego designu.

https://www.google.com/search?q=cardboa ... design+box

Obrazek

I nikt mnie nie przekona, że opakowanie tak technicznej rzeczy jak filament musi być "świecić" na półce. To tak jakbym poszedł do sklepu z tonerami i kupił toner w odblaskowym opakowaniu :crazy:
Nie mogę podzielić się wynikami, ale uwierz mi na słowo, że od czasu tych nowych kartoników, sprzedaż w sklepie się zwiększyła znacznie. Kolory przyciągają wzrok i jak ktoś wchodzi po 1kg eko PLA czarnego, to i tak weźmie PETG zielony-transparent i ruby-red. Wcześniej tego nie było.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 13
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: ECO wydruki!

Post autor: panWiadr0 »

virgin71 pisze:Nie mogę podzielić się wynikami, ale uwierz mi na słowo, że od czasu tych nowych kartoników, sprzedaż w sklepie się zwiększyła znacznie. Kolory przyciągają wzrok i jak ktoś wchodzi po 1kg eko PLA czarnego, to i tak weźmie PETG zielony-transparent i ruby-red. Wcześniej tego nie było.
Ja to wszystko rozumiem. Tylko nadal nie wiem ile się sprzedaje filamentów stacjonarnie, a ile online. Bo jak się okaże że 80% to sprzedaż w PL jest realizowana online to nowe kartoniki nic nie wnoszą. Chodzi o skalę.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 3
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: ECO wydruki!

Post autor: carving85 »

panWiadr0 pisze:
Ja to wszystko rozumiem. Tylko nadal nie wiem ile się sprzedaje filamentów stacjonarnie, a ile online. Bo jak się okaże że 80% to sprzedaż w PL jest realizowana online to nowe kartoniki nic nie wnoszą. Chodzi o skalę.
No jak dla mnie niech i będzie tak że tylko 20% to sprzedaż lokalna i niech ta sprzedaż lokalna wzrośnie o 5% to i tak warto.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: virgin71 »

panWiadr0 pisze:
Ja to wszystko rozumiem. Tylko nadal nie wiem ile się sprzedaje filamentów stacjonarnie, a ile online. Bo jak się okaże że 80% to sprzedaż w PL jest realizowana online to nowe kartoniki nic nie wnoszą. Chodzi o skalę.
To nie jest tak. Stawiasz ładny kartonik z kolorem na półce i myślisz... hmm, świetnie, od razu widać co tam leży, następny też biorę Devil Design w 3LIAN :git:

Wiem, przerysowałem, bo bierze DD oraz Fiberlogy :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”