ECO wydruki!

Konkursy z nagrodami
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 13
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: ECO wydruki!

Post autor: panWiadr0 »

Justyna, błądzisz i nawet nie wiesz jak bardzo. Po pierwsze policz sobie ile na tym forum jest drukarek FDM, a ile żywicówek :] Potem dodaj do tego różnicę cenową materiałów używanych w obu technologiach.

Myślisz że tu ludzie przerabiają hektolitry żywic? Wątpie.

Za to filamenty idą w tonach. Napiszę wiec to co już pisałem wiele razy na shoutboxie...

Jak chcesz promować EKO to wpłyń na producentów i odbiorców tak aby:
  • promowano szpule wykonane z materiałów bio (celuloza/tektura) bo NIKT tego nie skupuje, a wywala się tego również na tony!
  • odwrócić trend durnych opakowań papierowo/plastikowych/z dziurami których nie da się wykorzystać w gospodarstwie domowym powtórnie. Tego typu opakowania są "ułomne" i lecą od razu... na hasiok. Poza tym stosunkowo mało sprzedaje się stacjonarnie żeby świecić filamentem przez te okienka/otwory w opakowaniu. Osobiście wolałbym na sklepie obejrzeć na żywo jakiś testowy wydruk niż oglądać kolor na szpuli bo te potrafią się różnić.
  • bezmyślnego ładowania do niemalże każdego zamówienia losowych próbek, gdzie 2-3m drutu jest spiętego 5 trytytkami i zapakowanego w jednorazowy worek próżniowy. Większość z nas rzyga już tymi próbkami! Znaczna cześć tego pewnie też leci na hasiok.
Co do zanieczyszczania środowiska nieudanymi/niepotrzebnymi wydrukami to proponuje po najbliższych większych zakupach ogólnospożywczych rozłożyć sobie na blacie to co się kupiło i policzyć ilość plastiku w samych opakowaniach!

Przy okazji wprowadzenia recyklingu w podziale na 5 frakcji zacząłem się temu przyglądać i złapałem się za głowę. Wyszło mi, że sam "produkuje" ~150kg odpadów tworzyw rocznie tylko z samych opakowań po jedzeniu czy chemii gosp. dom.! Ile wywalisz rocznie wydruków? Kilo? Dwa? Pięć?

Daj spokój. ಠ_ಠ
seler1500, Jose, Abys, sagittario, JGFTW, fredator, Dawid.S, balgator, Zepco, WillingMagic
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: ECO wydruki!

Post autor: Jakub »

Chyba wiem o jakich kartonikach mowa... :shh: :silent:
viewtopic.php?f=55&t=3501&hilit=Nowe+kartoniki
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: seler1500 »

Tia, #praktycznekartoniki były... lepsze :D

No i proszę Cię - w zamian model wydrukowany w 3d - na forum, gdzie każdy większość ma drukarkę i sobie ten model wydrukuje w 20 minut - no nie, po prostu nie :D
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: ECO wydruki!

Post autor: olo2000pm »

Justyna, nie chcę Cię martwić, ale w naszym kraju nie ma szans na wsparcie tego typu projektu. Wiem, bo sam kilka lat temu byłem na polakpotrafi z swoim pomysłem na druk 3d. Skończyło się na tym, że sam finansuje swoje drukarki, a mój plan upadł :)
Nie załamuj się wpisami kolegów z forum.
Gratuluję pomysłu i oczywiście skromnie dorzuciłem się do projektu :)
Jakub
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: virgin71 »

Szczerze życzę szczęścia. U mnie te żywice również się przeterminowały, tak wszyscy są eko. Poza tym, używasz tam zdjęć i obrazków, do których nie posiadasz praw, zrewiduj swoje podejście do całego przedsięwzięcia.
Abys, Jakub, dziobu, WillingMagic
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 12
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: marek91 »

Jakub pisze:Chyba wiem o jakich kartonikach mowa... :shh: :silent:
Jałowa dyskusja, dystrybutorzy są zachwyceni tymi kartonikami.
Jeśli ja będę miał brzydkie kartoniki, to nie będę się rozwijał, spadnie sprzedaż i za jakiś czas z dobrze prosperującej firmy zrobi się nierentowna masakra. A na moje miejsce, przyjdzie taki który zrobi kartoniki z szybką za mnie.

Sorry Greta. :cry:

Justyna, nie oczekuj że ktoś sfinansuje ci zabawkę, kup ją sobie sama, to nie jest jakiś duży koszt.
epon, dragonn, balgator, Jakub, radis290
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 13
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: ECO wydruki!

Post autor: panWiadr0 »

Skąd to wiesz? Robiłeś badania rynku pod tym kątem?
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 12
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: marek91 »

panWiadro0, wymiana tych kartoników ze starych na nowe odbiła się na wyniku sprzedaży bardzo wyraźnie.
Badań nie robiłem ale prowadzę firmę od 2012 roku i nie potrzebuję doradztwa w tym zakresie.

A jak potrzebuję opinii to pytam, jak nie potrzebuję to nie wciskajcie mi jej na siłę.
epon, Jakub, WillingMagic
Awatar użytkownika
mata-on
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:42
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 25

Re: ECO wydruki!

Post autor: mata-on »

A mnie ciekawi jak produkuje się żywicę roślinną EKO?
Czy do tego nie trzeba użyć żadnej maszyny, nie wykorzystuje się żadnych silników, energii elektrycznej ani nic co by mogło nadużywać środowiska ?
Bo jeśli produkcja żywicy wiąże się z wykorzystaniem maszyn i elektryczności to dla mnie to nie jest EKO i szczerze bardzo drażni mnie ogólna otoczka wszystkich EKO na około... Jak ktoś chce być EKO to niech nie używa komputera, telefonu, internetu, samochodu, nie zapala światła itd. etc.

Co do samej zbiórki... hm. Chyba prędzej uzbierasz kwotę wykonując jakąś pracę (nie wiem... np. miesiąc... na magazynie, w biedronce na kasie, cokolwiek). Kwota nie jest oszałamiająca i chcąc brać się za projekty tego typu chyba lepiej mieć kapitał na starcie ?
Ale to tylko moje luźne rozkminy ;)
Tak czy siak życzę powodzenia w uzbieraniu kwoty i zakupu drukarki :)
epon
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

panWiadr0 pisze:Skąd to wiesz? Robiłeś badania rynku pod tym kątem?
Na pewno sprzedawcy ręczą tym. Bo klient kupuje oczami. I tu DD wypada najlepiej. Umówmy się, jeżeli DOBRZE segregujesz śmieci to calość trafia do recyklingu. Jedynie trzeba oderwać okienko i wyrzucić do innego kubła.

Ja jestem zadowolony też z innego powodu. Z daleka osoba pakująca czy szukająca, widzi dany produkt.

Tak czy siak, właśnie robimy koleżance mały oftop.
Jakub, virgin71
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”