ECO wydruki!

Konkursy z nagrodami
Justyna G.
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 18:40
x 3

ECO wydruki!

Post autor: Justyna G. »

Cześć,

zapraszam do wsparcia mojego projektu na PolakPotrafi!
Cel: zakup drukarki i rozpowszechnienie wydruków w technologi DLP z żywic roślinnych!

LINK -> https://polakpotrafi.pl/projekt/drukarka-3d-eco-druk

Za wsparcie obiecuje dowolne wydruki!
Dzięki!
-Justyna
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: ECO wydruki!

Post autor: FlameRunner »

A jak ja wczoraj pisałem na SB, żeby mi kupili drukarkę, to się śmiali!
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: @GUTEK@ »

Bo Ty źle do tego podchodzisz :D
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

Justyna G. pisze:Cześć,

zapraszam do wsparcia mojego projektu na PolakPotrafi!
Cel: zakup drukarki i rozpowszechnienie wydruków w technologi DLP z żywic roślinnych!

LINK -> https://polakpotrafi.pl/projekt/drukarka-3d-eco-druk

Za wsparcie obiecuje dowolne wydruki!
Dzięki!
-Justyna

Nie rozumiem.
Pewnie kilka osób się zastanawia tak jak ja, przed inwestowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
1)W jaki sposób będzie rozpowszechniana ta technologia? Bo jak wnioskuję chyba nie stać Cię na sprowadzanie i sprzedaż oraz promowanie na PL rynku.
2)Co oferujesz nam/środowisku/komukolwiek - że mamy zafundować Ci tą maszynę?
3) Adnotacja porządkowa - żywice były dostępne u nas - niestety - były tak chodliwe że się przeterminowały :D

Sorry, że tak krytycznie od tego podchodzę, ale wychodzę z założenia, że skoro mam jakieś hobby to mam na to pieniądze.
FlameRunner, fredator, balgator
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: ECO wydruki!

Post autor: aaannnd »

też chcę być ECO, więc kto mi zasponsoruje wymianę silnika z V6 na jedynie słuszne V8 a i jeszcze dołoży się do rejestracji, w zamian przewiozę po okolicy :D
kapi, poharatek, kudlacz, virgin71, sagittario, epon, fredator, balgator
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 13
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: ECO wydruki!

Post autor: panWiadr0 »

aaannnd pisze:też chcę być ECO, więc kto mi zasponsoruje wymianę silnika z V6 na jedynie słuszne V8 a i jeszcze dołoży się do rejestracji, w zamian przewiozę po okolicy :D
Mówiłem sąsiadowi bier S500 to wział S350 i... teraz żałuje :]
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: seler1500 »

Ja też jestem ECO, drukuję z PLA na zimnym stole, a drukarkę napędzam siłą mięśni ;)
Berg
Justyna G.
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 18:40
x 3

Re: ECO wydruki!

Post autor: Justyna G. »

Witam Wszystkich!

hahaha - post z silnikiem dobry!

też mam PLA i DLP, z tym, że biodegradacja PLA w Polsce nie działa, więc nie jest Pan do końca EKO ;) polecam -> http://prostemiasta.pl/tworzywo-pla/

umówmy się, nie chodzi tylko o kasę na najtańszą chińską drukarkę ( chodź bardzo precyzyjną), tylko o promowanie ECO żywic, niestety najwięcej ( z tego co udało mi sie znaleźć ) oferują Chińczycy. Kontaktowałam się z anycubic/suen ching/3dresyns w sprawie ECO żywic ( nie są wcale najtańsze chodź w porównaniu do formlabsa... ).
Moim celem było własnie dotarcie do największej ilości osób dzięki portalowi PolakPotrafi.pl, a w zamian za drobne wsparcie dostaniecie model.
Mój projekt opublikowany dosłownie kilka godzin temu już ma prawie 500 odsłon. Jeśli nie zbiorę odpowiedniej kwoty - kasa wraca do was!

Z "No printer. No problem" nie zgadzam się. Jak wiecie druk 3D rozwija się z zastraszającym tempie, wybierając żywice do modelu/prototypu który jest średnio używany kilka dni, zamiast chemicznych substancji, możemy wydrukować go z żywicy roślinnej.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

Justyna G. pisze:
też mam PLA i DLP, z tym, że biodegradacja PLA w Polsce nie działa....
Justyna G. pisze: ...Jak wiecie druk 3D rozwija się z zastraszającym tempie, wybierając żywice do modelu/prototypu który jest średnio używany kilka dni, zamiast chemicznych substancji, możemy wydrukować go z żywicy roślinnej.
Sraty taty.
Konkrety.
Przypominam się z pytaniami z powyższego postu.
Bo ja tu nie widzę w żaden sposób planu działania.
No chyba że patrzę na to zbyt "biznesowo".
FlameRunner
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: ECO wydruki!

Post autor: JGFTW »

Liczę na to, że w przyszłości uda się wyeliminować wszystkie plastikowe rzeczy, które nas otaczają na rzeczy przyjazne dla środowiska!
Chcesz zamienić jedne plastiki na inne - dobrze rozumiem ? ;)

Oczywiście te "plastikowe rzeczy" które są obecnie wyrzucisz do śmieci i wylądują na hałdzie, aż zagadkowo spłoną :D ...
Lepiej naprawisz problem "Eco" przerabiając obecnie wyprodukowane plastiki a nie dokładając nowych. Tak tylko mówię. Bo rozumiem, że to tylko chwytliwe hasełko, żeby wypromować się na fali popularności bycia eko.
Jeśli projekt wypali chce założyć strone internetową na której będzie możliwość zakupu w bardzo dobrej cenie rzeczy codziennego użytku wykonanych z naturalnych żywic w cenie konkurencyjnej do tych samych rzeczy oferowanych z najtańszych i najbardziej szkodliwych dla środowiska materiałów!
Justyna G. chce zrobić zbiórke na drukarkę dla niej, żeby mogła drukować i sprzedawać rzeczy z żywicy (szkoda, że projekty też z neta a nie własne). Nie wiem jak do tego ma się promowanie żywic. Trochę to naciągane.

No to jest genialne, po cholerę oszczędzać na maszynę - lepiej napisać jakieś farmazony i zebrać hajs od naiwniaków ;) . I tu bez cienia uszczypliwości szanuję za pomysł i wykonanie, ja nie miałbym sumienia, żeby tak zrobić. Tym bardziej, że nie wygląda na to jakbyś miała generować konkretne wartości dodane, masz tylko pełno pustych sloganów i coś jak myśl przewodnią (na upartego wszystko możesz pod nią podciągnąć), a nie konkretny plan działania.

Mam wrażenie, że całość ma podtekst wciskania ciemnoty - nie wiem czy na tym forum ktoś ten pomysł kupi ;)

Jeżeli uda Ci sie zebrać całość to zwątpie w ludzkość trochę bardziej. Powodzenia :D .
panWiadr0, seler1500, Abys, sagittario, fredator, Marvin27, balgator, radis290, WillingMagic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”