ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Konkursy z nagrodami
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: FlameRunner »

Był konkurs: Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!, trzeba ogłosić zwycięzców!
Bez zbędnego przedłużania, oto lista:

1. miejsce: Kopytko - Fri, 21 Apr 2017 12:56:02 +0200 (CEST)
2. miejsce: PrzemoS - Fri, 21 Apr 2017 13:02:01 +0200 (CEST)
3. miejsce: Garreth - Fri, 21 Apr 2017 13:03:47 +0200 (CEST)
4. miejsce: Domell - Fri, 21 Apr 2017 13:03:55 +0200 (CEST)
5. miejsce: SanFable - Fri, 21 Apr 2017 14:01:49 +0200 (CEST)
6. miejsce: dragonn - Sat, 22 Apr 2017 00:44:38 +0200 (CEST)

Panowie, szczerze podziwiam Waszą wytrwałość. Mimo że konkurs był, delikatnie mówiąc, absurdalnie trudny i każdy z Was zetknął się z beznadziejnym utknięciem na różnych etapach, nie poddaliście się i doprowadziliście sprawę do końca! Gratuluję!

Wokół konkursu powstała dość specyficzna atmosfera - ale chyba pozytywna? ;)
Warto odnotować, że w trakcie trwania konkursu zawiązała się trzyosobowa drużyna, współpracująca ze sobą w pewnym zakresie. I'm not even mad, that's amazing!

Niemniej, pierwotnie zaproponowany podział nagród pomyślany był pod kątem pracy indywidualnej. Drużyna ustaliła zatem, że nagrody należałoby rozdysponować inaczej. Zamiast stopniowania 5 kg - 2 kg - 1 kg (+ Dimafix + wysyłka), osoby na czterech pierwszych miejscach otrzymają po 2 kg, po Dimafixie i, oczywiście, darmową wysyłkę.


Ostatecznie więc*:
1. Kopytko - 2 kg filamentu Devil Design + Dimafix + wysyłka.
2. Przemos - 2 kg filamentu Devil Design + Dimafix + wysyłka.
3. Garreth - 2 kg filamentu Devil Design + Dimafix + wysyłka.
4. Domell - 2 kg filamentu Devil Design + Dimafix + wysyłka.
5. SanFable - kod na darmową wysyłkę
6. dragonn - kod na darmową wysyłkę

Zwycięzców proszę o kontakt na PW - informację o wybranych filamentach i wysyłce.

*Nagrody zgodnie ze szczegółami/obostrzeniami jak w wątku konkursowym.

PS Solucja wkrótce.
dragonn
Garreth
Postów w temacie: 3
Posty: 160
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: Garreth »

Heheh, 3 dni a i tak sekundy okazałyby się decydujące:) Jutro zostawie Ci PW
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: kretu »

A kiedy walkthrough? Bo chcę się dowiedzieć co mnie jeszcze czekało po tym na czym utknąłem:P
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: Domell »

Ze swojej strony pragnę bardzo podziękować "drużynie" zagadki były masakryczne ale wspólnymi siłami daliśmy radę :)
Podwójne podziękowania dla chłopaków za zachowanie fair play x2.
Pomimo że nasza drużyna miała swoje miejsca to wprost mówiąc Kopytko i Przemos postanowili podzielić pulę nie wiedząc do końca z kim a jak się okazało z Garrethem dla którego szacun za solo pracę.
Zabawa świetna choć mega trudna ale bolało by nas jak by nikt nie rozwiązał ;-)

(Dragonn, podziel się towarem od Filipa bo musi być mega mocny, to co zrobiłeś było mega, my 20h w grupie a ty sam w moment xD )

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
SanFable
Postów w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: SanFable »

Gratuluję zwycięzcom :)
Konkurs sam w sobie był dobry, z czasem zacząłeś robić za "mistrza gry" i to faktycznie zrobiło atmosfere na forum, może częściej zacznę się tu udzielać bo sprawniej tu działacie niż tag #druk3d (info o konkursie miałem z wypoku)


chociaż w głębi serduszka to czuję się przegranym z wygranych bo już wybierałem sobie filament xD
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6378
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1452

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: dragonn »

Zabawa była przednia! Co do tego co biorę to nie wiem, może dlatego że ostatnio drukowałem z ABS a drukarka stoi za plecami xd.
Garreth
Postów w temacie: 3
Posty: 160
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: Garreth »

Nie znowu taką solo pracę... głównie hinty z forum i SB pomogły, bo też na paru hasłach po prostu się zatrzymałem i ni uja nie miałem pomysłów. Najbardziej z tymi 3 drukarkami się denerwowałem, nie znałem hasła do 4.txt zanim FR nie podpowiedział, że wiersz poniżej dotyczy fizycznego przedmiotu, ale i tak domyśliłem się, że chodzi o coś co mają wspólnego. Przetestowałem kilka narzędzi do steganografii, ale żadne nie wykazywało anomalii w pliku, więc zacząłem wpisywać hasła typu "3d printer" "3d printers" "kickstarter" "drukarki 3d" "innovative" "aluminium" i chyba ze 100 innych:D, dodatkowo z różną kombinacją dużych i małych liter. Jak padło na forum hasło, że odpowiedź ma 4 litery to od razu wpadłem o co chodzi:D

Ale fajna sprawa, jak FR da oficjalne rozwiązanie to mam nadzieję, że wyjaśni niektóre kwestie jak należało wpaść na rozwiązania jego tokiem myślenia;)

Najbardziej frustrujący był tekst o katalogu w domenie filasklepu... nie wiedziałem na początku, że rozwiązanie hasha jest tym katalogiem, więc szukałem w drugą stronę, że jakiś katalog z domeny filasklep jest hasłem do hasha:D Nawet przeglądałem fotki wszystkich filamentów w poszukiwaniu jakiś podpowiedzi:D Nad fotkami zielonego ABS i dimafixów spędziłem duuuużo czasu;D
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: PrzemoS »

Tak jak ktos powiedzial zabawa przednia ale Trudna... jak widze ulamki sekund :) Garreth! Brawo :) Reszta rowniez dala Fory :)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6378
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1452

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: dragonn »

Akurat z tymi 3 zdjęciami było mega proste, od razu wiedziałem bez rozszyfrowania 4.txt, myślałem tylko że 4.txt będzie drugą częścią hasła a to tylko wskazówka xd. Mnie strasznie zablokowała nazwa firmy E3D, dogrzebanie się do tego że ma być E3D Online Ltd. trochę mi zajęło. No i pierwsze zdjęcie też było wredne xd, dość dużo czasu zeszło aż wpadło się na to że nazwa część linku do imgur była też linkiem do xurl!
Garreth
Postów w temacie: 3
Posty: 160
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: ROZSTRZYGNIĘCIE - Konkurs na rocznicę! Zagadkowy!

Post autor: Garreth »

W ogóle więcej takich zabaw by mogło być, ale nie zawsze widziałem ciągłość w tych zagadkach niestety. Pytanie o ulubiony block FR, to też masakra była, nie domyśliłbym się tego za nic gdyby nie to, że ktoś wysłał obrazek na forum z adresem tego bloga. Myślałem, że chodziło o mikroblog z wykopu ,ale nie działało:P

E3D tak samo, padło hasło na forum od FR, że wpis z regulaminu... Formularz powinien był w tym przypadku akceptować więcej możliwych odpowiedzi, bo ja już zacząłem szukać jakie inne brytyjskie firmy robią komponenty do drukarek 3d..

Z tym xurlem też się wkopałem na początku, bo http://xurl.pl/trzcinie istnieje, ale ma pustą ramkę. W źródle był tekst "<frame src="http://wykop.pl"> więc myślałem, że to specjalnie:D Jeszcze padło hasło o tym mikroblogu, że archiwum trzeba przeglądać to się zamotałem:D
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2017, 00:31 przez Garreth, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”