pomysł - MasterSpool Standard

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
gRby

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: gRby »

No nie wiem. Każdy ma po części rację. Jak pisałem wcześniej idea mi się podoba i przynajmniej jedna firma w ten sposób sprzedaje filament i jakoś im się to kalkuluje. Znalazła jakąś niszę, a tym samym o tej firmie się mówi czyli ma automatycznie reklamę.
Tu kilka projektów MasterSpooli, przy czym jeden, ten z filmiku naprawdę jest bardzo przemyślany.

https://www.thingiverse.com/search/page ... 4416a3bacd

W tym filmiku, który zamieściłem koleś zwraca też uwagę na fakt, że paczka filamentu waży wtedy mniej i "łapie się" w niższych widełkach usług transportowych. U nas nie ma to takiego znaczenia, ale kto wie czy któregoś dnia nie będzie miało.
sp6vgx pisze:Kolega przykładowo pisał że projektuję elektronikę pomiarową i teraz pytanie jak zbiorę w internecie grupę osób która będzie chciała mieć w takim sprzęcie powiedzmy "pompkę ssąco ciupciającą" :mrgreen: to czy kolega coś takiego zaimplementuje ? Wszak trzeba zadowolić swoich klientów ;) Ot czasem zdrowy rozsądek bierze górę i się nie robi wszystkiego co chce konsument...
Od tego są badania rynku. Jeśli zbierzesz grupę osób, które będą potencjalnymi klientami - mam na myśli osoby z branży - to czemu nie. Implementujemy bardzo dużo funkcji, o które proszą ludzie. To z kolei powoduje, że produkt zyskuje więcej odbiorców. Oczywiście sami oceniamy co jest warte wdrożenia, jakie są jego koszty i jak może się to przełożyć na polepszenie sprzedaży.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 4
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: MaxXxi47 »

To może jakiś biodegradowalny plastik? Skoro ludzie chcą być tak super eko to można wprowadzić dla tych "wymagających" serię bezglutenowego wege filamentu ze szpulą wykonaną z trocin, kaszki manny i jagód Goji. Wszystko zapakować w hipsterski karton co to nie jest mainstreamowy ale wszyscy go używają i dać cenę x4.

Ja tu widzę dziwny trend i dwie grupy osób - tych co chcą jeszcze taniej nie zwracając uwagi na to że proces technologiczny takiego pakowania filamentu bez szpuli też musi zostać opracowany i wdrożony. Dla nich cena rolki = cena filamentu + cena szpuli. Skoro szpuli niema to chcem taniej i wuj!
Druga grupa to ludzie eko i dla nich mniej plastiku to czystsze powietrze, mniej smogu i inne takie. Pic polega na tym że większość szpul powinna iść zwyczajnie na recykling, ponowny przetop i trafić znów w obrót jako kolejna szpula bądź co innego plastikowego. Problemem nie jest to że jest ich zbyt dużo a to jak u nas działa sortowanie śmieci i ich póżniejsze przerabianie.

Osobiście MasterSpool do mnie nie przemawia z czysto praktycznych względów. Mam kilka kolorów z których drukuję i napewno dojdą kolejne więc co? Mam zrobić ich X i z każdym nowym kolorem/materiałem dodrukowywać kolejne? Nie widzę tego.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: FlameRunner »

Nie macie wrażenia, że ten temat zatoczył pełne koło i teraz drugi raz mielicie/mielimy to samo? :P
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: dragonn »

Tak, dokładnie. I z poprzedniego 'obiegu' ja widzę tylko jedno rozwiązanie - rolki z tektury, jak było pokazane można zrobić to dobrze.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: Berg »

ale chodzi o ekologię? JEśli tak to. First things first.
Grzanie stołu przez 10h grzałką 200W na 50% to 1KWh. (Niektórzy mają i 600W i więcej) Przedrukowanie całej szpuli to powiedzmy 150h, czyli 15KWh. Na wyprodukowanie 1MWh trzeba 150KG węgla. Daje to 2,25KG węgla na szpulę, straty na przesyle, sprawności zasilacza ~ powiedzmy w sumie 3KG węgla.

1. nie drukować bez sensu śmieci
2. nie grzać stołu gdy można drukować na zimnym
3. drukować na małej drukarce małe rzeczy jeśli już grzać trzeba
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: FlameRunner »

Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: Berg »

no właśnie. fajnie się gada o tym co moją INNI robić. Niech inni robią eko szpule, a ja będę drukować Marwina na środku stołu 300x300, grube na 8mm idealnie proste! ..... z nylonu.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: McKee »

... ale może jednak nie powinieneś.

(by FR: https://www.youtube.com/watch?v=rcx-nf3kH_M ;))
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 4
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: MaxXxi47 »

Tak mnie teraz naszło na nocne rozkminy i wpadł mi do głowy pomysł w stylu "Punktu sprzedaży filamentów" gdzie przychodzisz z własną szpulą, pan sprzedawca w kufajce z petem w ustach mówi grzecznie "Czego?" A wtedy mówię "Tego rubinowego PETa od DD pan mi tu do pełna nawinie". I z wielkiej 100kg belki poprzez nawijarkę moja szpulka nawija się leniwie, sprzedawca poprawia czapeczkę i zerka czy aby na pewno solidna lecz widać że już lekko wysłużona maszyna spełnia swoje zadanie (bo jak wiemy poplątany filament to zuo :D). Po usłyszeniu charakterystycznego kliku pełna szpula ląduje na wagę uprzednio wytarowaną, wychodzi 1224 gramy. Cieszę się że weszło więcej bo żona już z miesiąc suszy mi głowę o ten żyrandol co jej obiecałem ale ładne filamenty mi się pokończyły - to teraz będzie miała, myślę. Sprzedawca od niechcenia rzuca "Coś jeszcze?" Kiwam głową podając małą szpulkę półkilówkę. "Tu mi pan nawinie tego srebrnego, o tego - pokazuję palcem belkę z pobłyskującym PLA". Ten sam terkot maszyny, ten sam klik, waga 556 gram - ujdzie, myślę. "96,60" słyszę, kładę banknot na ladę, zabieram drobniaki niechlujnie rzucone przez sprzedawce. Mówiąc "Do widzenia" zabieram swoje szpulki obracam się i wychodzę słysząc tylko odmruknięcie. Idę do domu DRUKOWAĆ :)
FlameRunner, marek91, emartinelli, bielawa, kswiorek
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: McKee »

Podeślij na forum namiary na swojego dilera ;)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”