PMMA - jak tym drukować?!

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
Kalakiryaa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2017, 19:46
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: AnetA8
x 2

PMMA - jak tym drukować?!

Post autor: Kalakiryaa »

dragonn pisze:Wydrukowałem Marvina i tutaj mogę powiedzieć że jakość jest pierwsza klasa. Nawet problemowa 'dupcia' wyszła idealnie i to przy zeroo chłodzenia. Efekt przezroczystości jest całkiem nieźle widoczny i naprawdę wygląda zjawiskowo :D. Filament jest niestety bardzo podatny na retrakcję która powoduje że staje się on mnie przezroczysty i bardziej biały, widać to szczególnie jak drukuje się małe obszary np. otwór na breloczek.
P6130093.JPG
P6130094.JPG
P6130095.JPG
P6130096.JPG

Dragonn! Błagam! Na jakich ustawieniach drukowałeś PMMA? I na jakiej drukarce... bo zęby zaczynam zjadać na tym materiale i zaczęłam rozważać juz odsprzedanie szpuli...

// Dyskusja wydzielona z: "PMMA od DD - testy próbki"
// Powód: rozmowa zaczęła dotyczyć materiałów innych producentów.
// FR
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: dragonn »

Kalakiryaa@gmail.com pisze:

Dragonn! Błagam! Na jakich ustawieniach drukowałeś PMMA? I na jakiej drukarce... bo zęby zaczynam zjadać na tym materiale i zaczęłam rozważać juz odsprzedanie szpuli...
A jaki masz problem? Ja drukowałem na 220C, stoł 70C + dimafix (bez się trochę podwija). Drukarka to `mało` znana LUME wersja pierwsza :D. Ale po dużych przeróbkach - extuder Titan w bowden oraz głowica oryginalna E3D Lite6 .
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: FlameRunner »

@Kalakiryaa:
Skąd masz PMMA?
Partia testowa od Devil Design drukowała się u mnie bez problemu. Wziąłem mój standardowy profil dla PET-G, podbiłem temperaturę stołu do 90 stopni i... i tyle. ;)
Awatar użytkownika
diox
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 32
Rejestracja: 20 wrz 2017, 21:57
x 2

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: diox »

dragonn
mam podobny problem , tylko że drukuje z teflonem w głowicy .. jak skończy się wydruk sprawdzę na twoich ustawieniach
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. Mahatma Gandhi
Awatar użytkownika
Kalakiryaa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2017, 19:46
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: AnetA8
x 2

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: Kalakiryaa »

[quote="FlameRunner"]@Kalakiryaa:
Skąd masz PMMA?

Od spectrum bodajże. Nie chciał się klei, rozwarstwial się był cały chromowany i strzelał. Tylko nie pytaj na jakich ustawieniach bo na różnych kombinowalam. A o przezroczystości w jakimkolwiek stopniu to mogłam pomarzyć...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: dragonn »

Ja zauważyłem że PMMA strzela w sensie masz na myśli że jest takie pykanie z głowicy? To oznacza zbyt wysoką temperaturę na dyszy i się gotuje, taki miałem przy niby zalecanych temp na tym materiał (240C niby). Rozwarstwiania nie zauważyłem ale do może wynikać właśnie z gotowania się materiału, on wtedy zachowuje się trochę jak pianka. Innego PMMA niż próbka od DD niestety nie miałem to dużo doświadczenia nie mam.
Awatar użytkownika
diox
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 32
Rejestracja: 20 wrz 2017, 21:57
x 2

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: diox »

strzały ustały , ale dalej daleko temu do ideału , teraz drukuje się 15mmps.... powywijało rogi , ogólnie w skali 1 - 10 trudności dał bym 15.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. Mahatma Gandhi
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: dragonn »

15mmps? Stół możesz spróbować dać 90C jak mówił FlameRunner no i moim zdaniem trzeba tutaj i tak dimafix.
Awatar użytkownika
diox
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 32
Rejestracja: 20 wrz 2017, 21:57
x 2

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: diox »

ObrazekPsikane dimafixem aż duszno w pokoju ;) wydruk anulowałem , wychodził strasznie mleczny nic nie było widać przez niego , jak zmniejszyłem do 215 to coś przeźroczystego się robiło ale znów się warstwy nie kleiły , a jak go odkleiłem od stołu to sie pokruszył , chyba nie dane mi drukować PMMA ;/

rolka również od spectrum
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. Mahatma Gandhi
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: PMMA od DD - testy próbki

Post autor: dragonn »

Zdjęcie mi nie wchodzi, wrzucaj jako załącznik do postu wtedy zawsze działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”