pomysł - MasterSpool Standard

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: marek91 »

Kopytko pisze: Szpula 1 euro ( otwartość sprzedawcy :P )
Cześć, Marek jestem.
Kopytko
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: xyzyx »

Na chwilę obecną refill filamentu jednego ze znanych producentów to 10 zł różnicy porównując do takiego samego filamentu na szpuli :-)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: McKee »

Kopytko pisze:Większość co liczy na refill to liczy na dużo niższą cenę
Błędne rozumowanie.
Zauważ(-cie) proszę, że filament bez szpul (ten MasterSpool Standard) jest DROŻSZY od tego na szpulach - ceny sprawdziłem w tej firmie, którą RichRap promuje. Wychodzicie z błędnego założenia że ma być taniej. Nieprawda.
Skończcie te dyskusje ... to nie ma sensu po prostu.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 4
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: MaxXxi47 »

Bardziej niż jakieś poplątane refile ucieszyłaby mnie wieść że puste szpule po filamencie zostaną przerobione na coś pożytecznego a nie wrzucone na wielką stertę śmieci razem z bloczkami folii czy opakowań po jogurtach i podpalone "bo tak jest taniej niż utylizacja".
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 2
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: artur_n »

Wydrukowałem szpulę i kupiłem PET-G w wersji refill. Zobaczymy co to jest warte.
Pajacyk0v

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: Pajacyk0v »

Ja też złożę ofiarę. Kupuję Fiberlogy Refill EasyPLA :]
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 2
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: artur_n »

Zajebiście wyglądają wydruki z Vertigo grey a koszt o 10zł mniej pójdzie na wysyłkę. Szpula jest wielokrotnego użytku więc zawsze można po jakimś czasie zakupić inny kolor itp. Moim zdaniem to rozwiązanie znajdzie zwolenników.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 4
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: MaxXxi47 »

Będzie miało też i przeciwników bo się plącze, bo ludzie chcą taniej a tak się nie da przy szpulach za 4zł bo to bo tamto bo siamto.
IMO jedyne sensowne rozwiązanie to Masterspool jako coś docelowego. Jak już Marek wspominał - kompletne zdublowanie takich filamentów (jedne z, drugie bez szpuli) to duży problem nie tylko dla producenta ale i dla sklepów stacjonarnych bo towaru trzeba mieć więcej. Rozwiązaniem mogłoby być dość radykalne choć sensowne podzielenie kolorów na takie występujące bez szpuli i takie ze szpulą i stopniowe wycofywanie się z korzystania ze szpul całkowicie. No ale ludzie zaczną marudzić bo ten nie chce tego a inny tamtego i odpływ klientów gotowy.

Bez sensu.
DRAGON CUSTOMS
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: mcxmcx »

Osobiście bym zrobił na szpuli kartonowej z rdzeniem metalowym albo też kartonowym.
I do tego plastykowa "okładka" jedną na ileś rolek mieć.

Ktoś sobie włoży w plastyk, ktoś będzie drukował z kartonowej szpulki o będzie ok.

Ekologia ok, klient zadowolony, a za chwilę już jak znam życie, będzie podatek za opakowanie nie recyklingowe, to DD by ogarniał to jako pierwszy.

Szczerze, jak mam do wyboru podobne produkty to wybieram ten mniej obciążający środowisko.

I na zachodzie, gdzie sortujesz śmieci, gdzie masz presję na zmniejszanie śladu to jednak jest ważne.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”