pomysł - MasterSpool Standard

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

Post autor: morf »

Ktos organoleptycznie sprawdzil?
Tak ja sprawdzilem pare razy jak tylko nie zaczepilem odpowiednio koncowki od nie uzywanego filamentu :-)

Pajacykov a teraz pomysl ile czasu zejdzie na nawiniecie mi recznie 2g PET-G :-)

Dobra juz nie troluje :) Jeszcze pare godzin i ... :) Milego weekendu :piwo:
Done is better than perfect.
Pajacyk0v

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

Post autor: Pajacyk0v »

morf pisze:Ktos organoleptycznie sprawdzil?
Tak ja sprawdzilem pare razy jak tylko nie zaczepilem odpowiednio koncowki od nie uzywanego filamentu :-)

Pajacykov a teraz pomysl ile czasu zejdzie na nawiniecie mi recznie 2g PET-G :-)

Dobra juz nie troluje :) Jeszcze pare godzin i ... :) Milego weekendu :piwo:
Ale co to ma do ideii masterspoola którą tak negujecie? Czy w normalnej czy w MS jak nie zaczepisz końcówki to masz ten sam problem :cool2:

Edit:
Spojrzałem właśnie na szpule które mam w domu

Fiberlogy, ink3d, plast-spaw nie widzę absolutnie żadnych znaków oznajmiających że to plastik nadający się do recyklingu.
Jedyny pożądny w tej kwestii... DD!
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: FlameRunner »

Oho, widzę że dyskusja o MasterSpool zatacza na forum trzecie lub czwarte koło już? :D
morf
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

Post autor: dziobu »

Pajacyk0v pisze:Ale co to ma do ideii masterspoola którą tak negujecie?
Bo to rozwiązanie całkowicie nieżyciowe, drogie i nieekonomiczne. To taka "oszczędność" na pokaz. Jak dzisiejsze samochody elektryczne.
Największą grupą docelową są jutuberzy którzy będą mogli się polansować stertą takich szpul (drukowanych z plastików do testów na testowanych drukarkach ;p).
Powinienem jeszcze spytać o wytrzymałość tych szpul, np podczas upadku.

Poza ujednoliceniem szpul jako takich nie widzę absolutnie żadnego sensu w drukowaniu szpul. Już lepiej żeby jakiś producent sam dawał szpule wielokrotnego użytku - rozkręcane w środku. To NA PEWNO będzie tańsze niż druk. I wtedy może sprzedawać filament na szpulach które da się ponownie wykorzystać i osobno zwoje. O minusach zwielokratniania asortymentu już wielokrotnie była dyskusja tu na forum.
dragonn
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Czy jest możliwość zakupienia filamentu bez szpuli?

Post autor: mcxmcx »

dziobu pisze:
Pajacyk0v pisze:Ale co to ma do ideii masterspoola którą tak negujecie?
Bo to rozwiązanie całkowicie nieżyciowe, drogie i nieekonomiczne. To taka "oszczędność" na pokaz. Jak dzisiejsze samochody elektryczne.
Największą grupą docelową są jutuberzy którzy będą mogli się polansować stertą takich szpul (drukowanych z plastików do testów na testowanych drukarkach ;p).
Powinienem jeszcze spytać o wytrzymałość tych szpul, np podczas upadku.

Poza ujednoliceniem szpul jako takich nie widzę absolutnie żadnego sensu w drukowaniu szpul. Już lepiej żeby jakiś producent sam dawał szpule wielokrotnego użytku - rozkręcane w środku. To NA PEWNO będzie tańsze niż druk. I wtedy może sprzedawać filament na szpulach które da się ponownie wykorzystać i osobno zwoje. O minusach zwielokratniania asortymentu już wielokrotnie była dyskusja tu na forum.
Chińczycy już dają szpulki, ale składane z połówek i trzy srubki.

Bardzo dobre zresztą.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: dziobu »

Jak masz namiar to wyślij Markowi ;)
Może zysk związany z lepszym upakowaniem szpul na palecie zrównoważy pewnie wyższą cenę i potrzebę skręcania u nich.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: marek91 »

Panowie, ten temat jest dla mnie już męczący. Może mało kto to pamięta, ale na przełomie 2013/2014 roku prowadziłem jeden z największych (a na pewno najpopularniejszych) sklepów z filamentem i częściami do drukarek, oczywiście sprzedawałem jedyny prawilny wtedy filament czyli plastspaw, jak myślicie? Jakie było najczęściej zadawane pytanie? "Paaanie.. a czamu to nie na szpulach?" "To się pluncze" itd. Pamiętam ile czasu i nerwów poszło na przewijanie tych zwojów na mniejsze, koszmar, robiłem to wkrętarką i miałem do tego specjalny stojak. Tak jak wtedy dla grupki zapaleńców nie było z tym zbyt dużego problemu i każdy JAKOŚ sobie radził tak dziś jest to nie do pomyślenia, ja wiem, że większość z Was też to ogarnie, wydrukujecie sobie ten master spool i git. Jednak pamiętajcie o co walczymy, chcemy żeby filament stał na półkach w markecie jak miksery/wiatraki itp. A takiego "czegoś" nie położymy na półce bo nikt na to ie pozwoli. Kolejna sprawa to stany magazynowe, zapewne za chwilę usłyszałbym że to nie może być 5 kolorów tylko więcej.
Błędne koło, ja wysiadam.

Co do zwrotnych szpul, jestem jak najbardziej za, ale tylko w wypadku kiedy ktoś będzie się tym zajmował a ja dostane (kupię) te szpule w ilościach paletowych, czyste, ładne nie popękane, porysowane, bez naklejek, taniej niż mam od dostawcy nowe. I tu zaczynany kalkulację, na ostatniej fv mam cenę 1 EUR/szt. za transparentną szpulę. Czyli żeby mi się to opłacało to nie mogę zapłacić więcej niż powiedzmy 0,75 EUR (z transportem) za sztukę. Teraz pytanie czy wystarczy wam zwrot kwoty 0,5 EUR za szpulę a temu kto będzie to zbierał wystarczy 0,25 EUR zysku, wliczając z to mycie, usuwanie naklejek, wysyłkę itd.? Już nie wspomnę że "zbieracz" będzie pewnie potrzebował FV na zwracane szpule (chyba że idzie to obejść). Jeśli do tego dojdzie koszt wysyłki to cała operacja jest nie warta świeczki. To owszem ma sens, jednak nie przy aktualnym wolumenie.
Kopytko, anraf1001
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: FlameRunner »

Skoro temat zatacza któreś koło i mowa znowu o aspektach finansowych skupu szpul, przypominam mój szkic zasad skupu. ;)
Skup szpul!
Skupuję szpule po filamentach Devil Design.
Skup znajduje się w Olsztynie, ewentualna wysyłka na koszt posiadacza szpul.
Przyjmowane będą wyłącznie szpule w nienagannym stanie: nieporysowane, gruntownie wyczyszczone ze wszelkich naklejek, napisów i kurzu.
W grę wchodzą jedynie szpule z "wybitą" na obwodzie nazwą w.w. producenta filamentu.
Jednorazowo przyjmuję co najmniej 25 sztuk.

Cennik:
Szpula 200 mm (z filamentów 1 kg): 1,50 zł / szt
Szpula 160 mm (startpacki, próbki 330 g): 1,50 zł / szt

W przypadku firm, powyższe ceny to ceny netto do umieszczenia na FV.
W przypadku osób prywatnych, powyższe ceny to ceny do umieszczenia na umowie sprzedaży.
Oczywiście musiałbym mieć wyłączność na prowadzenie takiego skupu w Polsce.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: virgin71 »

I po raz kolejny wychodzi to ekstremalnie bez sensu. Koszta są za wysokie, żeby to miało sens. Tutaj ratuje nas tylko masterspool - pamiętam, że refill jest tak nakręcony, że nie powinien się plątać.
Całe to eko, to nabijanie kasy.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: pomysł - MasterSpool Standard

Post autor: Kopytko »

I teraz porównanie. Szpula 1 euro ( otwartość sprzedawcy :P ) , Większość co liczy na refill to liczy na dużo niższą cenę, wiec zamiast np 80 ,żeby było 60, ale to tak nie zadziała.
Lepiej dla srodowiska było by zbierac szpule i zawieżć je hurtem raz na rok do skupu plastiku, gdzie dokłądnie to segregują i mają z tego kase. Pewnie z "pisiąt" groszy będzie za kilka szpul.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”