"producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

Post autor: dziobu »

Dobry.
Drukuję z 3 modyfikowanych ABSów. Mają "to coś".
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

Post autor: Kopytko »

Ja ostatnio odebralem próbkę coro od rodziców z wioski lezala tam poltora roku. Nawet nie mam pojęcia skad mieli moje dane i adres. Ale nie napisali co to i nadal lezy. Taki offtop:p
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

Post autor: virgin71 »

Coro jest rewelacyjny, ale kategorycznie za drogi. Zupełnie ich przez to pomijam - nie mam na ten plastik klientów, chociaż sam dużo z niego drukuję w zleceniach.
Moim zdaniem cena należy do składników wartości.

Sprawdziłem wiele plastików zanim wprowadziłem towar na sklep.


Kopytko, nie chodzi o to, żeby materiał się lał, ma płynąć. To jest tak, że na DD i Primacie nie mam problemów z retrakcją, ale przy najlepiej dobranych temperaturach, primatem można drukować szybciej, bo lepiej płynie. Podobnie Fiberlogy HD PLA (z tym, że jest dość drogi, nawet w zestawieniu z primatem). Jeśli weźmiemy drewno, to tutaj Primat robi najlepsze, bo nie zapycha dyszy 0.4. Fiberlogy jest fajne, ale dyszę należy używać większą. Fiberlogy ma mineralny materiał super, nie do pobicia. Gumę zresztą też.

Przy czym ważne jest to, że filamenty trzymają wymiary, czego o wielu producentach powiedzieć nie można. Nie chodzi mi tutaj nawet o bloby, ja w temacie o ink3de, ale o zwykłe trzymanie wymiaru na rolce. Na tym polu zrezygnowałem z wielu producentów. Jeśli mnie te plastiki nie satysfakcjonują, to zakładam, że klienta też nie będą satysfakcjonować.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

Post autor: dragonn »

virgin71 pisze:Jeśli weźmiemy drewno, to tutaj Primat robi najlepsze, bo nie zapycha dyszy 0.4
Dodam małą uwagę - jeśli nie przesadzimy z temperaturą. Mam bambus o ile dobrze pamiętam i przy 190C jest ok, ale 200C lub wyżej przy dłuższych wydrukach potrafi zatkać 0.4mm. Zbiera się w dyszy jakieś takie czarne grudki.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

Post autor: virgin71 »

O tak, z drewnem trzeba być bardzo rozsądnym. U mnie 200 bez problemu, ale to raczej kwestia tego, że szybciej.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

Post autor: Zepco »

O ile primat u mnie drukował się na podobnym profilu co PLA to z fiberlogy musiałem zejść o 20-30st bo inaczej się przypalał bądź lał. Tym pierwszym drukuje się o wiele przyjemniej.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”