Colorfill PLA

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 20
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: dziobu »

Biały to jeden z kolorów potencjalnie najbardziej kłopotliwych. Colorfil to ogólnie dobre plastiki ale opinie trafiają się różne właśnie przez takie kolory.
Nie wiem czy dopłacenie paru zł do czegoś potencjalnie znacznie lepszego wpłynie zasadniczo na wartość detali końcowych. Zwłaszcza że przy parciu na niska cenę jeden nieudany wydruk może zepsuć Ci cały zysk z zaoszczędzonej kwoty; o czasie nie wspominając.
CoCoSEK99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 23
Rejestracja: 21 maja 2021, 17:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Colorfill PLA

Post autor: CoCoSEK99 »

Ma to być pojemniczek na farbkę, został już przetestowany na innym PLA teraz chodzi o szukanie oszczędności
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: Cosik »

To jak szukanie oszczędności to proponuję brać filamenty w kolorach naturalnych dla granulatu. Powinieneś mieć pewność że przez zły dobór barwnika nie skopią Ci wydruków.

A idąc dalej oszczędnościami, to Rosa3D jest chyba minimalnie tańsza od DD, również na ali ostatnio była promocja na PLA od Creality, coś 55zł za kg z wysyłką z Czech. Wydaje mi się że może być lepszy niż Colorfill, a przynajmniej bardziej powtarzalny.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 11
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Colorfill PLA

Post autor: cyfron »

Rosa3D biały miałem ostatnio przykrą przygodę ze zwęglonym filamentem tworzącym spore zgrubienie (ponad 2mm średnicy) - w sumie były dwa takie gluty w odległości kilku metrów od siebie. Biały Colorfill przedrukowałem ostatnio dwie szpule po 3kg i zero problemów, jedynie warstwy nie są idealnie równe w przypadku białego - czarny wychodzi idealnie. Druga sprawa biały Colorfill potrzebuje sporej temperatury jak na PLA. Przy większych prędkościach drukuję go przy 240stC, czarny przykładowo spokojnie płynie w 215stC. Mniejsze prędkości to ok -10stC do w/w. Ostatnio biały biorę o kilka zł droższy a mianowicie PintMe ECO bez szpuli - ładniej/równiej wychodzą warstwy niż w Colorfill - dopiero kończę pierwszy kg PrintMe, więc za wcześnie na pochwały ale wygląda obiecująco.
CoCoSEK99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 23
Rejestracja: 21 maja 2021, 17:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Colorfill PLA

Post autor: CoCoSEK99 »

Kolor biały jest tu niestety jednym z wymogów. Gdyby nie to zdecydowałbym się na coś z moich zasobów, a biały niestety mi się już kończy i jest zarezerwowany do innego projektu. Zresztą jest to filament właśnie od PrintMe i też jestem z niego jak najbardziej zadowolony z małymi wyjątkami. Jedno dość spore zwężenie do 1,58mm (dziwne bo w pozostałych momentach nie było ani jednego najmniejszego zastrzeżenia do średnicy), a drugi problem to totalny miszmasz na szpuli na ostatnich zwojach nie wiem z czego to wynika ale musiałem pilnować żeby się nie przycięło.
A wracając do mojego pierwszego pytania to kupię 0,5kg białego Colorfillu PLA i przetestuje. Dam znać czy poszło zgodnie z planem.
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Colorfill PLA

Post autor: ndn »

Co do printme to zobaczysz co się z tym stanie po roku czy dwóch;) ja też byłem zadowolony z czerwonego, kolor był przez jakiś czas mega żywy. Po roku to już był wypłowiały i nijaki, ale najgorsze że zaczął pękać i się kruszyć. Wszystkie plastiki miałem do wymiany przez to dziadostwo. Colorfil pla polecam szczególnie czerwony.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 20
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: dziobu »

Jak leżało na słońcu to większość PLA czy ABSów się rozpadnie. Kolory też nie są wieczne.
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 4
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Colorfill PLA

Post autor: ethanak »

Czerwony, żółty to takie pewniaki, niebieski raczej też. Z białym o dziwo nie miałem problemów, zastanawia mnie szary - jedna szpulka przeszła idealnie, kupiłem w ciemno drugą i same problemy...
Ogólnie Colorfil to mój podstawowy pla, dopiero jeśli potrzebuję koloru którego tam nie na kupuję inny.
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Colorfill PLA

Post autor: ndn »

dziobu pisze:Jak leżało na słońcu to większość PLA czy ABSów się rozpadnie. Kolory też nie są wieczne.
Leżało tak samo jak inne plastiki w pokoju w którym normalnie wpadają promienie słońca. Żadne ciężkie warunki :)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Colorfill PLA

Post autor: Andrzej_W »

Promieniowanie UV i ogólnie ekspozycja na słońce ppwoduke degradację plastików i kolorów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”