Colorfill PLA

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 6
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: MaxXxi47 »

Z miesiąc temu.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Colorfill PLA

Post autor: Domell »

Ja tam zapachu nie czuję ale coś z tym zapachem abs może być bo jak puszczę nadmuch na maxa to potrafi lekko pęknąć.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 6
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: MaxXxi47 »

Ktoś wyżej pisał że mu Colorfill reagował z acetonem. Może to faktycznie jest jakiś mix PLABS czy coś :P
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: virgin71 »

dziobu pisze:Ja mam jeszcze jakiś brązowy i oliwkowy, miałem jakiś żółtawy i niebieski (nazw nie pamiętam). Nie powiem żeby śmierdziały.
Tobie nie śmierdzi żywica. Nie ufam Twojemu nosowi:)
MaxXxi47
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Colorfill PLA

Post autor: ndn »

Kupował ktoś może Coloril'a z obecnej partii? z jakieś pół roku temu zamówiłem czarny pla i byłem zadowolony.
Ostatnio również zamówiłem ale teraz wydruk nawet na 100% mogę rozerwać w rękach, a całość jakby się nie sklejała i mogę odrywać poszczególne warstwy. Parametry te same co wcześniej gdzie było ok. Z tego co zauważyłem to filament jest bardzo szorstki i matowy. Po wydruku również matowy niezależnie od temperatury. Wcześniej nowo odpakowany filament był dużo mniej szorstki i bardziej połyskliwy.
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Colorfill PLA

Post autor: xyzyx »

Ja brałem biały 3kg ostatnio i jest git (połowa już poszła). Jeszcze tak dobrze klejącego warstwy PLA nie miałem tyle żeby tak było to temp 230 to konieczność, wychodzi mocne jak ulane z wtryskarki. Ma jednak wadę trochę słabo płynie wychodzi matowy, więc nie popędzisz wydruków ale temp 230 pomaga.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 13
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Colorfill PLA

Post autor: artur_n »

Dla PLA 230 to trochę dużo. Nie gotuje się przypadkiem?
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Colorfill PLA

Post autor: kamilxxg »

Ja wydrukowałem 1kg białego przy 200 i wydruki wychodzą trwałe. Wydrukowałem np ściski, uchwyty na szynę DIN czy osłonę na przewody do drukarki i jest ok, nic nie łamie się w rękach, za to jak wydrukowałem na dwóch innych filamentach elementy łańcucha to były od niego mniej trwałe, ten standardowy dołączany do drukarki, wyszedł ładniejszy ale dużo bardziej łamliwy.

Jedyne zastrzeżenie jakie mam do tego filamentu to to, że zwisy/przewieszenia wychodzą dość brzydko, ale to może dlatego, że powinienem bardziej precyzyjnie dobrać temperaturę druku. Ktoś na tym forum pisał, że drukuje na 203 stopniach ten filament bo jest różnica między 200 stopniami, mi nie chciało się tak drobiazgów sprawdzać.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Colorfill PLA

Post autor: 11master »

MaxXxi47 pisze:Ktoś wyżej pisał że mu Colorfill reagował z acetonem. Może to faktycznie jest jakiś mix PLABS czy coś :P
Ja nie pisałem, ale to fakt kleję acetonem bezproblemowo. Co prawda dopiero 4 sort mi spasował, ale działa rewelacyjnie.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Nanab
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2018, 19:52

Re: Colorfill PLA

Post autor: Nanab »

MaxXxi47 pisze:Ktoś wyżej pisał że mu Colorfill reagował z acetonem. Może to faktycznie jest jakiś mix PLABS czy coś :P
Właśnie sprawdziłem i u mnie też reaguje. Może będzie to dobra metoda na wygładzanie powierzchni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”