Colorfill PLA

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: Gulumik »

xyzyx pisze:Dodam swoje 3 grosze o Colorfil może komuś się przyda. Przedrukowałem trochę białego PLA i filament nie jest zły jak za tę cenę tzn średnicę całkiem nieźle trzyma itd. ale słabo płynie - jest matowy po wydruku. Nie testowałem jak trzymają się warstwy ale ze względu na ten "mat" pewnie nieco gorzej niż inne bardziej "świecące" PLA także nie ma co latać z prędkością druku, podnoszenie temp nie wiele zmieniało.
Do figurek jest w sam raz a nawet rzekłbym że jest wskazany ze względu właśnie na fakturę, wydruk wygląda jakby z kredy był wystrugany :-)
Nie wiem czy to kwestia koloru ale już od kilku różnych producentów biały filament taki "kredowy" mi się trafił.
Tak ale jednak wolę jakiś twardy PLA. Mam silver Colorfilla do figurek OK, da się obrobić acetonem i kleić klejem do modeli plastikowch, ale przy małych detalach troche słaby i szlifowanie to trochę słabe bo się ciągnie jak polipropylen, a tego nie znoszę, też podobnie PLA+ od Finnotecha miękkie jak cholera i farfocle przy szlifowaniu.
Dlatego do małych dupereli wybrałem Plastspaw Pla, szlifowac można i chlorek metylenu wygładza. i w 2kg tak samo wychodzi cenowo. Tylko te przewijanie bo szpula 2kg trochę ciężka...
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: @GUTEK@ »

xyzyx pisze:jest matowy po wydruku.
To chyba zależy od koloru. Mam czarny PLA i on jest matowy, bądź trochę błyszczący jak podniosę temperaturę. Natomiast ciemny brązowy świeci się jak psu jajca. Przez co też bardzo widać warstwy i wszystkie nierówności.
Z colorfilla polecam bordowy. Ten kolor jest świetny, zresztą była o nim mowa w tym wątku.
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Colorfill PLA

Post autor: zouk »

Gulumik pisze:Co najciekawsze silver Colorfila to kleję klejem do plastiku, a wygładza się nawet nawet acetonem! :D
Piszesz o PLA? a jakiś film lub zdjęcia wygładzania acetonem?
Bo rozumiem, że przez wygładzanie nie Masz na myśli aceton+jakiś plastik rozpuszczalny w acetonie i tym smarujesz pla?
Pytam bo na forum Cosik założył temat ( polecam przeczytać ) o rozpuszczaniu/wygładzaniu PLA.
:]
i panie zdjęcia...
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: Gulumik »

zouk pisze:
Gulumik pisze:Co najciekawsze silver Colorfila to kleję klejem do plastiku, a wygładza się nawet nawet acetonem! :D
Piszesz o PLA? a jakiś film lub zdjęcia wygładzania acetonem?
Bo rozumiem, że przez wygładzanie nie Masz na myśli aceton+jakiś plastik rozpuszczalny w acetonie i tym smarujesz pla?
Pytam bo na forum Cosik założył temat ( polecam przeczytać ) o rozpuszczaniu/wygładzaniu PLA.
:]
i panie zdjęcia...
PLA i aceton, no nie tak jak ABS ale idzie. Całkiem, tylko jak zwykle matowy nalot też jest. Pędzlowałem na czysto acetonem.
Inne PLA nawet to nie rusza a tu ewidentnie po dotknieciu pędzlem nawilżonym acetonem, warstwa się rozpuszcza.
Jutro dam fotkę figurek.
Ale i tak chlorek metylenu lepszy.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 6
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: MaxXxi47 »

Kupiłem trochę Colorfilla. Drukowałem w temperaturach od 200 do 215 i jakoś tak bardziej się rozgrzewa ten filament i chłodzenie mi nie wyrabia. Coś co nie podwijało się na eSUNie przy 225* to na 210 Colorfillu gnie aż smutno się robi.

Kolejna sprawa to zapach. Myślałem że PLA niema zapachu podczas druku wcale, błąd. Ten śmierdzi gorzej niż najtańsza chińska rolka kupiona za 14zł za pół kilo. Znów porównanie z eSUNem - ten woni nie wydzielał NIC a nic.

Konkluzja - więcej nie kupię.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 20
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: dziobu »

A jaki kolor Ci śmierdzi?
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 6
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: MaxXxi47 »

Wszystkie które mam czyli niebieski, czerwony, szary, biały i jasna oliwka. To też nie jest tak że z pokoju robi mi się komora gazowa i nie można wysiedzieć. Zapach jest wyczuwalny głównie przy samej drukarce. Przypomina trochę lekki smrodek ABSu. Jak już wcześniej wspominałem, przy eSUNie tego nie było
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 13
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Colorfill PLA

Post autor: artur_n »

Mam trochę kolorów tego producenta, zapach nie jest mocny ale za to drukuje się bardzo dobrze i cenowo 40zł/1kg lepiej być nie może.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 20
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: dziobu »

Ja mam jeszcze jakiś brązowy i oliwkowy, miałem jakiś żółtawy i niebieski (nazw nie pamiętam). Nie powiem żeby śmierdziały.
Pajacyk0v

Re: Colorfill PLA

Post autor: Pajacyk0v »

MaxXxi47 pisze:Wszystkie które mam czyli niebieski, czerwony, szary, biały i jasna oliwka. To też nie jest tak że z pokoju robi mi się komora gazowa i nie można wysiedzieć. Zapach jest wyczuwalny głównie przy samej drukarce. Przypomina trochę lekki smrodek ABSu. Jak już wcześniej wspominałem, przy eSUNie tego nie było
Ja wieczorem drukowałem akurat srebrnym. Zero zapachów. Może coś ostatnio zmienili w składzie? Kiedy kupiłeś ten filament?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”