Colorfill PLA

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 6
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: japim »

Najpierw trzeba było podnieść temperaturę i trochę poeksperymentowac a potem pytać. Przecież na rolce jest napisany zakres temperatur 190-220. Nie napisałeś jaka masz głowicę - teflon, full metal. A nikt tutaj szklanej kuli nie ma. Zapycha pierwsza warstwa, późniejsze? Jaka retrakcja?
Drukuje PLA tylko Plastspaw lub Colorfill - obydwa dobre, ale Colorfill tańszy.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: Colorfill PLA

Post autor: poharatek »

Sporo zależy od koloru: czerwonym i niebieskim PLA od Colorfilla drukuję bez najmniejszych problemów.
Natomiast szary - nawet przy temp. głowicy podniesionej do 225oC po 2-3 godzinach druku zapycha dyszę. Pewnie jest to kwestia dodanego pigmentu (jasne kolory potrzebują go więcej), no ale szare/białe filamenty innych producentów leją się jak złoto...
Jeszcze pokombinuje z ustawieniami (retrakcja) , ale dopiero gdy będę musiał; tzn. jak pokończą mi się zapasu filamentu.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Colorfill PLA

Post autor: Abys »

Jeżeli na kolorze szarym zapycha dyszę, czerwony i niebieski jest okej to jest to gówno a nie filament :crazy2:
Chce wam się tracić czas na ten syf?
Wolę dopłacić trochę grosza i nie męczyć się z tym, drukuję jaki kolor chcę nie zastanawiam się czy mi się zapcha czy muszę zmieniać ustawienie bo drukuję zielonym no kurwa :DD (nie liczę białego, bo on wszędzie wychodzi tak sobie ale nie zapycha dyszy)
Rozjechana średnica,problemy przy druku na różnych kolorach, ale i tak cena wygrywa :?
Nawet jak dany kolor jest okej, to kolejna partia może być skopana..
Podliczcie sobie kiedyś ile straciliście czasu na ustawienie,czyszczenie,zmarnowane wydruki, czy warto po prostu się pakować w to bo moim zdaniem nie.
dziobu
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Colorfill PLA

Post autor: Abys »

Mam bordowy Colorfilla, jest z nim wszystko okej i mogę polecić tylko że kupowałem go jakiś czas temu i nie wiem jak jest teraz.
Innych kolorów nie próbowałem, wiem że bordowy to był pewniak i na samą myśl że jedne się drukują lepiej a inne gorzej nie kupowałem reszty.
Osobne profile pod kolory ? No bez przesady :)
Ale jeżeli takie są jazdy z kolorami to niedługo będzie w stanie dogonić 3d activ :D
Tylko muszą się postarać lepiej z *trzymaniem średnicy.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Vasquez21
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2020, 23:52
x 1

Re: Colorfill PLA

Post autor: Vasquez21 »

hmmm... nie wiem czego tu nie rozumiesz.
Różnica w cenie mimo wszystko jest znacząca ~20-25zł za kg.
Praktycznie wszystkie moje wydruki robię właśnie szarym i nie żongluję kolorami. Dlatego jeżeli jest to kwestia ustawienia właściwej temperatury to spokojnie mogę na to poświęcić "trochę" czasu.
Aktualnie odpaliłem druk przy 230 i zobaczę.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Colorfill PLA

Post autor: Abys »

Jeżeli masz dany kolor ustawiony to spoko, ale wydrukuj teraz komuś jakiś element w kolorze np. zielonym.
Wtedy zrozumiesz o co mi chodzi, ja w tym czasie wydrukuję ten element a ty będziesz dalej ustawiał drukarkę pod kolor zielony.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 6
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Colorfill PLA

Post autor: japim »

A ja szary, niebieski i bialy oraz przezroczysty bardzo dobrze wspominam:
Obrazek
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Colorfill PLA

Post autor: Kopytko »

Vasquez21 pisze:W sumie zachęcony ceną i nie najgorszymi ocenami postanowiłem zamówić 2kg szarego.
Mam w planach dużą makietkę, na którą spokojnie pójdzie kilka kg, więc chciałem coś w miarę taniego.
Wbrew panującej tutaj negatywnej opinii względem 3DActive przedrukowałem już kilkanaście kg ich materiału i nie miałem specjalnie problemów i gdyby nie fakt, że chyba już firma się zamknęła(?) to bym pewnie znów od nich brał.
Niestety nie wiem co jest ze szpulą Colorfill ale praktycznie po 2h pracy dysza się zapchała...
Myślałem, że to przypadek, ale po jakiejś 1h znów zapchane.

Czy ktoś ma pomysł jak jeszcze odratować ten filament? Podkręcić temperaturę? A może ktoś ma doświadczenie z szarym?

edit: jeszcze tylko info o temperaturze, póki co próbowałem na 215, po czym dźwignąłem przy drugim wydruku do 220.
colorfill 205 max 210, na 200 tez idzie.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Vasquez21
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2020, 23:52
x 1

Re: Colorfill PLA

Post autor: Vasquez21 »

hmm wydrukowałem stosunkowo niewielki element (2h) w 230 i wygląda ok.
Teraz włączyłem większy wydruk i zobaczę jak sobie poradzi. Jak nie pójdzie to spróbuję zmniejszyć.
Swoją drogą może głupie pytanie, ale po czym poznajecie że temperatura jest za niska/za wysoka?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Colorfill PLA

Post autor: Kopytko »

Wydruk matowy , błyszczący, bąble , przerwy, spajalność warstw, a colorfill przynajmniej bordowy u mnie przy 220 stopniach zaczynał jakby się pienić a np DD w 230 na tej samej drukarce leci ok. Chyba ze to poprostu ten bordowy tak miał, innych nie testowałem.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”