Zrobiłem pudło na filament

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Pajacyk0v

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: Pajacyk0v »

...a wystarczyłoby zrobić na wtryskarce modułowe pudła do przechowywania z kieszeniami na typowe szpule 210x210x90mm :]

Przykładowo poniższe pudło 89x51x43cm pomieści 40 szpul! Myśle że mogłyby być mniejsze na 20-30sztuk.
948th48gj49dsfrldmjg.jpg
Do tego pokrywa z uszczelką, na dole jakieś kieszenie na pochłaniacze, system labelek... ehh gdybym miał dostęp do wtryskarek już bym klepał na tym hajs :devil:
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: sp6vgx »

Pajacyk0v pisze:...a wystarczyłoby zrobić na wtryskarce modułowe pudła do przechowywania z kieszeniami na typowe szpule 210x210x90mm :]
Wiesz to jest to co kto potrzebuje... ja z pudeł jak wspominałem drukuję i to dla mnie wygodniejsze (nie ma problemu z wilgocią, kurzem itd. bo PTFE z pudła dochodzi do samego extrudera)... natomiast jak wspomniałem szpule których nie będę jakiś dłuższy czas używał to pakuję próżniowo i tyle mogą sobie leżeć w oryginalnym kartoniku...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Pajacyk0v

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: Pajacyk0v »

sp6vgx pisze:
Pajacyk0v pisze:...a wystarczyłoby zrobić na wtryskarce modułowe pudła do przechowywania z kieszeniami na typowe szpule 210x210x90mm :]
Wiesz to jest to co kto potrzebuje... ja z pudeł jak wspominałem drukuję i to dla mnie wygodniejsze (nie ma problemu z wilgocią, kurzem itd. bo PTFE z pudła dochodzi do samego extrudera)... natomiast jak wspomniałem szpule których nie będę jakiś dłuższy czas używał to pakuję próżniowo i tyle mogą sobie leżeć w oryginalnym kartoniku...
Problem w tym że jak dużo drukujesz to nigdy nie wiesz jakiego koloru/materiału za chwile będziesz używać :]
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: dziobu »

Ale to też zależy co drukujesz. Ja zmieniam plastik prawie co wydruk, ale są tacy co drukują aż do końca szpuli.
Swoją drogą, mimo szczerych chęci, nie widzę mozliwości użycia takiego zbiorczego pudła. Za dużo typów szpul ;/ Do tego jak wsadze do środka 20 szpul toto będzie wazyło ponad 20kg. To trochę nie mało do przekładania tu i tam.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: Pjoter »

Higrometr - owszem można kupić super wypasiony za 100 zł. Pytanie tylko czy warto? Ja go używam do sprawdzenia czy wszystko w pudle jest ok, czy nagle nie wzrosła mi wilgotność, rozdzielczość od 0 do 100%, nawet jeśli dokładność wynosi 5% to nadal jest dla mnie wystarczająca (taki przeciek to wzrost do 40% w ciągu kilku minut).
To samo jest z termometrem wieszanym za oknem. Można mieć super hiper z dokładnością do 0,001C pytanie czy warto?

@Pajacyk0v - ja nie miałbym gdzie trzymać twojego projektu. Plus sądzę że cena byłaby odpowiednio większa niż pudła które ja zrobiłem. Plus jest taki że ja swobodnie mogę kupić sobie drugie pudło z JYSKa i przerobić je na pudło na 2 duże szpule po 2kg.

Do filamentów z których nie korzystam często (obecnie różne próbki) mam zewnętrzną szpulę poziomą (wykorzystuje ją też do mojego pudła jako podstawa na 5 szpulę).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: dziobu »

Pjoter pisze:Higrometr - owszem można kupić super wypasiony za 100 zł. Pytanie tylko czy warto? Ja go używam do sprawdzenia czy wszystko w pudle jest ok, czy nagle nie wzrosła mi wilgotność, rozdzielczość od 0 do 100%, nawet jeśli dokładność wynosi 5% to nadal jest dla mnie wystarczająca (taki przeciek to wzrost do 40% w ciągu kilku minut).
Na tym polega problem. 5% to ma dobry czujnik (SHT ma <2%). Szajs potrafi mieć rozrzut 20%, czyli w zasadzie taki sam wskaźnik jak drewienko na włosku ;p
Pjoter pisze:To samo jest z termometrem wieszanym za oknem. Można mieć super hiper z dokładnością do 0,001C pytanie czy warto?
No z tym 10-3 to przesadziłeś ;)

Tu nie chodzi o to żeby czujnik był klasy laboratoryjnej. Ale jeśli zaczniesz korelować wilgotność z jakością druku to w pewnym momencie dojdziesz do wniosków że to wszystko nie ma sensu. A winny będzie czujnik którego wskazanie w większości to wartość losowa.

A poza tym - oduczyłem się kupować chłam, czego i innym polecam spróbować. Jak położysz 10 czujników na stole i każdy pokazuje co innego to nie masz tak na prawdę żadnego pomiaru.
Przyzwoity pomiar w praktyce: (SHT11 na górze i SHT31 na dole)
th.jpg
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: sp6vgx »

@dziobu

Tak dokładnie STM32 na PCB... co do żelu krzemionkowego to ten sam...
IMG_20180912_220547.jpg
kupowany za niecałe 30zł (bez jakiś tam groszy) za kilko...

@Pjoter

Dokładnie co do tych higrometrów to nie ma sensu wywalać większą kasę na w sumie bajer... Kupiłem tanie na Alledrogo i w sumie leżą na segmencie w warsztacie jak zobaczyłem jak działają, ot niewielka strata bo jakieś grosze to kosztowało...
IMG_20180912_220506.jpg
Natomiast co do konstrukcji pudła to jak wspomniałem bez jakiś większych rewelacji - wszystko z gotowych projektów i wygląda to tak:
IMG_20180912_220525.jpg
@Pajacyk0v

Tym bardziej jak się dużo drukuje warto sobie planować pracę... no chyba że drukuje się co popadnie z thingiverse to wtedy tak. Ja głównie drukuję to co zaprojektuję więc jest łatwiej sobie wszystko rozplanować.

Natomiast jakoś tam sobie radzę z tym drukowaniem (nie wiem czy mało czy dużo bo to pojęcie względne)
IMG_20180912_220408.jpg
na focie jakaś tam część przybytku z 28kg filamentu i cztery dry boxy... Część jeszcze upchnięta na szafie...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: dziobu »

26..59% :P Czyli w sumie można domniemywać że jest jakaś wilgoć w powietrzu :P I powiedział bym raczej że szkoda kasy na kupowanie takiego szajsu. Albo kupić lepszy albo żaden.
(btw - taki rozrzut to niemal 2 bitowy pomiar :D)
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: Tuchajbej »

Może nie ma takiej różnicy jak parę postów wcześniej ale ok 10% jest cały czas Obrazek

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: sp6vgx »

Powiedzmy sobie tak jak bym kupił sztukę lub dwie i trafiły by mi się te co pokazują 55 i 59 to zapewne żył bym w błogiej nieświadomości... kupiłem cztery i widać to co widać :DD Postawiłem tak cztery obok siebie w warsztacie i stoją już kilka miesięcy więc nie ma mowy że stały w innych warunkach... Jednym słowem widać że sprzęt tyle wart co kosztuje... Może kiedyś porównam z SHT i przynajmniej będę wiedział któremu bliżej do prawdy :rotfl:
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”