Zrobiłem pudło na filament

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: McKee »

Jakiegoś strasznego pecha miałeś lub ja wielkie szczęście ale kupiłem przed wakacjami coś koło 12szt i wszystkie pokazywały mniej więcej to samo - różnice temperatury i wilgotności na poziomie 3°C / 3% - czujniki firmy TFA i takie chińskie jak na zdjęciach (czyli co najmniej 2 różnych producentów)- wszystko od 4 czy 5 różnych sprzedających (dość przypadkowo ale w prawie jednym czasie - na przestrzeni miesiąca). Tylko nie mam zdjęć niestety. Tylko czego to dowodzi ... w sumie nie wiem ... chyba, że czasem można dobrze trafić (głupi ma szczęście ;), bo różnica pomiędzy 26 i 59% to jakaś straszna porażka).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zrobiłem pudło na filament

Post autor: sp6vgx »

Pech czy nie pech trudno stwierdzić... towar od jednego dostawcy... Ze względu na koszta nie chciało mi się tego nawet reklamować bo więcej zabawy by z tym było niż to wszystko warte. Nie rozbierałem tego ale przez małą kratkę widać jak był by tam prosty czujnik rezystancyjny...

Osobiście najczęściej używam SHT25 (akurat na focie wcześniej), kiedyś porównywałem je jeszcze do popularnych z modułów Arduino czujników DHT (tutaj też DHT to magie pokazywały niektóre sztuki). Widać jedno za dobry czujnik niestety trzeba zapłacić... zresztą jak za wszystko w tym życiu. Tak to można tylko liczyć że się będzie miało szczęście i trafi się akurat egzemplarz który mieści się w jakiś ramach rozsądku... Z drugiej strony to co pisałem w takim pudle to bardziej bajer niż coś bardzo potrzebnego... nie trzymam w tych pudłach czegoś co wybuchnie jak nawet przez drobną nieszczelność lekko wzrośnie wilgotność (od tego jest żel krzemionkowy by takie sprawy niwelował)...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”