Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
florek41
Postów w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 21 kwie 2018, 23:43
x 1

Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: florek41 »

Czołem, szukam filamentu w kolorze IVORY i tu pytanie do Was - ma ktoś może zdjęcie jak wygląda wydruk z beżu od DD? Jest delikatnie kremowy czy dosyć ciemny?

Aktualnie mam szpulę od Spectrum i o ile inne ich filamenty były świetne to przy tym mam ochotę spalić i drukarkę i wszystko z tym związane - średnica pływa i na wydruku widać to wyraźnie. Chociaż zastanawiam się czy to czasem nie jakiś lewy materiał, bo zamawiając go dostałem taki, który był brudny i zupełnie inny niż to, co mam po reklamacji (aktualny jest matowy i wygląda podobnie jak biały tego producenta, a wcześniejszy błyszczał i wydruki z niego podobnie).

Wydrukowałem to samo z tego samego g-code na DD i niedoskonałości zniknęły.
Widzę, że i Wolfix ma jasny beż - jeśli ktoś ma do porównania to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: dziobu »

Ten ociekacz jest z beżowego PLA (DD):
viewtopic.php?f=9&t=159&start=20#p42859
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: ethanak »

To ja się podepnę pod temat.
Kupiłem też Ivory PLA Spectrum - i też mnie szlag trafił, bo miałem z tego zrobić główki i rączki lalek a kolorystycznie wyszła Śmierć (zresztą nieco pomarszczona). Jeśli to kość słoniowa to Słoniow pewnie te kości hurtem od rzeźnika kupuje. Ale kolor to jedno...
Filament na szpuli wygląda, jakby był drutem ręcznie przewiniętym ze starego silnika bez próby prostowania, zwoje zachodzą na siebie, na szczęście są luźne czyli mogę to jakoś wyciągnąć bez zatrzymywania druku. Po zejściu ze szpuli jest pogięty - w dołączonej książce o zaletach owego filamentu piszą, że trzeba odciąć pogięty kawałek na początku... to gdzie ten początek się kończy, bo już 1/3 szpuli zużyłem?
Ten typ tak ma czy kupiłem jakiś syf?
Początkujący jestem i chciałbym wiedzieć czy to mój pech czy mam olać tę firmę...
Niestety - Colorfill nie ma beżu w ofercie, inaczej bym sobie głowy nie zawracał, właśnie z niego drukuję las (drzewka i grzybki) :)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: Kopytko »

Pokaż zdjęcia o co dokładnie tobie chodzi
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: ethanak »

A proszę bardzo - zrobiłem wcześniej tylko nie wiedziałem czy zamieścić.
Obrazek
Tak wygląda filament na szpuli... (nie patrzcie na kolor, zdjęcie robione fajansiarską komórką i podciągnięte gimpem żeby było coś widać).
Obrazek
A tak po zejściu ze szpuli (to akurat bardziej prosty kawałek ale nie będę siedział jak głupi przy drukarce i polował na krzywy).
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: Kopytko »

to nie zadna zle nawinięta rolka a splątanie, prawdopodobnie gdzies pusciłeś jakiś zwój i się przełożyło Ci pomiędzy którymś zwojem.
tu masz filmik jak sobie z tym łatwo poradzić

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=WlmCc-vRNr0
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: ethanak »

W jaki sposób mogłem źle puścić zwój który jest warstwę niżej?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: dragonn »

ethanak pisze:W jaki sposób mogłem źle puścić zwój który jest warstwę niżej?
To samo pytanie możesz zadać w jaki sposób mogłoby się to zdarzyć producentowi przy nawijaniu gdzie prawdopodobieństwo tego jest jeszcze niższe. Po prostu zwój Ci wyskoczył poza rolkę i się zwinął - wtedy tak to się dzieje, może to się nawet zdarzyć przy drukowani jeśli masz zbyt dobrze łożyskowany stojak na filament.
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 5
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: ethanak »

No żesz... jak może gdziekolwiek wyskoczyć zwój który ma na sobie krzywo nawinięte kilka innych, i dopiero poluzowanie wszystkiego powoduje że wszystko się układa?
Nie wiem jak jest zbudowana maszyna do zwijania filamentu, ale taki sam efekt osiągniesz gdy zbyt luźno nawiniesz drut (jakikolwiek w miarę sztywny, może być miedź) a potem próbujesz wrócić do właściwego naciągu. Na 100% zwoje się przesuną i nalazą jeden na drugi.
Szkoda że nie mam obiektywu makro, bo zauważyłem następne takie miejsce na szpuli - tyle że moje coś co awaryjnie zastępuje mi telefon robi z tego piękną białą plamę. Drut włazi pod kilka zwojów i za chwilę wraca na miejsce.
Dla mnie to ewidentna wina producenta - być może jakaś awaria, czy chwilowe zacięcie maszyny, ale ta szpula na 100% nie powinna trafić do sprzedaży.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3451
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Filament w kolorzee IVORY - Beżowy - DD?

Post autor: Kopytko »

wystarczy ze wskoczy pod jeden zwój, w miare odwijania to się pogłębia i co jakiś czas wyłazi na góre, szkoda nerwów i domyślania się kto zawinił. zrób tak jak na filmie i po kłopocie 5 min roboty a skończą się twoje problemy ze szpulą. \
Maszyna jest zbudowana tak ,ze zakłąda się koniec drutu do rowka na szpuli i szpula się nawija, wiec nie ma jak pomieszac zwojów. coś jak to https://www.youtube.com/watch?v=fJCN1tKdiVQ
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”