Problem ze "strzelającym" ABS-em

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: dragonn »

Nie, ale wychodzi na to że powinieneś drukować ABS w około 250-260C ;p.
Pajacyk0v

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: Pajacyk0v »

dragonn pisze:Nie, ale wychodzi na to że powinieneś drukować ABS w około 250-260C ;p.
Właśnie leci kolejny duży druk z ABS FL w 220C. Wiec zgodnie z tym co napisałeś na dyszy powinno to być realnie 200C... czyli jakby spojrzeć na to co podaje producent to w ogóle nie powinno się lać, a się leje i to całkiem dobrze :] Nie róbcie sobie jaj.

Dla mnie teoria o tym, że obecny termistor zaniża o ~20C pomiar w związku z tym przegotowuje ABS DD i ten strzela została obalona.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: FlameRunner »

  1. Jak jest zbudowana obudowa termopary, którą posiadasz? W którym miejscu jest sama termopara? Czy jesteś pewien, że nie wkręciłeś jej zbyt płytko? Może lepszym sposobem byłoby zdemontowanie bloku głowicy i wkręcenie czujnika aż po kołnierz?
  2. Zdecydowanie podtrzymuję przewijającą się w temacie hipotezę, że nadal jest tu coś nie tak. :D
  3. Wyślij mi ten ABS, najlepiej szpulę wraz z pudełkiem, na adres firmy (znajdziesz w regulaminie sklepu), a najlepiej do paczkomatu.
Pajacyk0v

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: Pajacyk0v »

FlameRunner pisze:
  1. Jak jest zbudowana obudowa termopary, którą posiadasz? W którym miejscu jest sama termopara? Czy jesteś pewien, że nie wkręciłeś jej zbyt płytko? Może lepszym sposobem byłoby zdemontowanie bloku głowicy i wkręcenie czujnika aż po kołnierz?
  2. Zdecydowanie podtrzymuję przewijającą się w temacie hipotezę, że nadal jest tu coś nie tak. :D
  3. Wyślij mi ten ABS, najlepiej szpulę wraz z pudełkiem, na adres firmy (znajdziesz w regulaminie sklepu), a najlepiej do paczkomatu.
Sonda wygląda tak:

Obrazek

Tak jak napisałem wkręciłem ją do oporu aż oparła się o gardziel.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: FlameRunner »

Zasugerowałem się wcześniejszym zdjęciem - ostatecznie wkręciłeś głębiej?
No to może problem jest w drugą stronę, może czujnik jest na samym czubku obudowy i wkręciłeś za głęboko.
Dalej mi się te Twoje temperatury nie widzą, jak masz termistor o znanych parametrach i prawidłowo go zadeklarowałeś, to nie powinno wyjść 20 stopni różnicy...
Pajacyk0v

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: Pajacyk0v »

FlameRunner pisze:Zasugerowałem się wcześniejszym zdjęciem - ostatecznie wkręciłeś głębiej?
No to może problem jest w drugą stronę, może czujnik jest na samym czubku obudowy i wkręciłeś za głęboko.
Dalej mi się te Twoje temperatury nie widzą, jak masz termistor o znanych parametrach i prawidłowo go zadeklarowałeś, to nie powinno wyjść 20 stopni różnicy...
Tak było wkręcone. Bardziej obrazowo nie umiem.
u4gt734gf7rrv.jpg
95hy45ythdidvk.JPG
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: Berg »

tyle już sprawdziłeś, to idź dalej: czas na full metal :D
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: virgin71 »

Nie izolujesz gwintów teflonem, jak to pewni inteligenci kiedyś sugerowali? Coś musi być nie tak. Nie ma fizycznej możliwości normalnego ekstrudowania PLA w 170'C.
Pajacyk0v

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: Pajacyk0v »

virgin71 pisze:Nie izolujesz gwintów teflonem, jak to pewni inteligenci kiedyś sugerowali? Coś musi być nie tak. Nie ma fizycznej możliwości normalnego ekstrudowania PLA w 170'C.
No gdzie :]

Z tym PLA to odważne sformułowanie. Nawet nie tak dawno dostałem próbkę PLA z rekomendowanym zakresem 170-180C :roll:
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 3
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Problem ze "strzelającym" ABS-em

Post autor: Julian »

virgin71 pisze: Nie ma fizycznej możliwości normalnego ekstrudowania PLA w 170'C.
Nie prawda. Testujemy PLA o takiej temperaturze druku.
Pajacyk0v pisze: Właśnie leci kolejny duży druk z ABS FL w 220C.
CO TO JEST ABS FL?
Pokaż jakiś link. Z tego co wiem, wiem gdzie się zaopatrujesz w druty i tam nie mają czegoś takiego, a mają PLA FL.


:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”